anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tamron 150-600 G1 do A7III + adapter LA-EA4 lub 5

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
wojfir70
Poszukiwacz

Tamron 150-600 G1 do A7III + adapter LA-EA4 lub 5

Witam wszystkich serdecznie,

Planowałem przesiąść się z mojej wysłużonej A99 na nową A7III. Jednakże budżet nie pozwala na jednoczesny zakup A7III wraz z obiektywem Sony 200-600 G F5.6-6.3 (głównie fotografuję dziką przyrodę). Posiadam parę obiektywów Tamrona ale głównie zależy mi na obiektywie 150-600 F5.0-6.3 w wersji G1.

Stąd pytanie - czy ktoś przećwiczył albo ma potwierdzone informacje, że taki obiektyw będzie działał z adapterem LA-EA4 lub LA-EA5 i jak będzie działał? Chodzi o szybkość pracy AF, dostępność trybów itp.

Nie chciałbym pozostać z nową A7, której nie będę mógł wykorzystać...

Z góry dziękuję za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Obiektyw będzie kompatybilny – AF nie będzie działał tak dobrze jak z natywnymi obiektywami, ale można śmiało robić zdjęcia. Sugeruję raczej wybór między LA-EA3 a LE-EA5, 4-ka będzie pracować znacznie wolniej. 3 i 5 wykorzystają natomiast detekcję fazy na matrycy aparatu.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Obiektyw będzie kompatybilny – AF nie będzie działał tak dobrze jak z natywnymi obiektywami, ale można śmiało robić zdjęcia. Sugeruję raczej wybór między LA-EA3 a LE-EA5, 4-ka będzie pracować znacznie wolniej. 3 i 5 wykorzystają natomiast detekcję fazy na matrycy aparatu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wojfir70
Poszukiwacz

Wielkie dzięki za szybką i pozytywną odpowiedź.