anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

telekonwerter

margo-----
Początkujący

telekonwerter

Witam,
piewszy raz piszę na forum, choć slędzę je od dłuższego czasu i przyznaję, że wielu ciekawych rzeczy sie dowiedziałam. Postanowiłam i ja o cos zapytać. zatanawiam się nad kupnem konwertera (tańsze rozwiązanie niż teleobiektyw) na moją 50/1,8 canona. Czy nadaje sie do portretów? Czytałam coś niecoś, m.in.: http://www.bobatkins.com/photography/tutorials/tc3.html gdzie jest test TC tamrona 1,4 na "moim" obiektywie.
Proszę o radę:)

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja polecam zadać to pytanie na forum canona ;)
tam jest wielu specjalistów i będą wiedzieć czy można użyć tc w tym szkiełku :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
margo-----
Początkujący

kris napisał(a):

ja polecam zadać to pytanie na forum canona ;)
tam jest wielu specjalistów i będą wiedzieć czy można użyć tc w tym szkiełku :D



"przywiązałam" sie do tego forum, dlatego pytam Was:)

Z tego co pisze w artykule, który czytałam to tamron 1,4 jest do tego obiektywu odpowiedni. Jednak pytam ogólnie, czy telekonerter to odpowiednik teleobiektywu, czy daje podobne efekty (chodzi o portrety)? Oczywiscie zdaje sobie sprawę, że tracę na jakości:(

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

margo napisał(a):

Oczywiscie zdaje sobie sprawę, że tracę na jakości:(


no własnie...
a może poszukaj czegoś na gwint M42 (dużo tego i nie są drogie takie szkiełka) i dokup przejściówkę....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

margo napisał(a):

Z tego co pisze w artykule, który czytałam to tamron 1,4 jest do tego obiektywu odpowiedni. Jednak pytam ogólnie, czy telekonerter to odpowiednik teleobiektywu, czy daje podobne efekty (chodzi o portrety)? Oczywiscie zdaje sobie sprawę, że tracę na jakości:(


Akurat w przypadku konwerterów x1.4 spadek jakości jak i szybkości AF jest minimalny.

Tylko szczerze nie wiem jaki jest sens kupować telekonwerter do obiektywu 50mm :smileyquestion:
Szkoda pieniędzy...jeśli to portret to przecież model nie ptak - nie ucieknie ;) Lepiej podejść ten krok czy dwa kroki a zaoszczędzoną kasę wydać lub odłożyć na coś innego.

margo-----
Początkujący

dzieki wielkie za rady, chyba sobie wybije telekonwerter z głowy i zacznę zbierac na teleobiektyw
pozdrawiam:)