anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TEST: Sony AF Reflex 500/8 SAL-500F80

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

TEST: Sony AF Reflex 500/8 SAL-500F80

Tekst dotyczący Sony AF Reflex 500/8 SAL-500F80

:D

grzybki z barszczem
18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Marcinie, wrzuć jeszcze pozostałe testy :)

czorny-----
Początkujący

To dobry test bardzo ciekawego obiektywu......


"BYM chciał MIEĆ"

a co ostrości to jak na 500mm, (dla APS-C 750 kuźwa mm) to jak dla mnie co najmniej SPOKO - "gwiazdy z zielonymi ludkami" można focić :D

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Marcin dzięki za link.
Kawał dobrej roboty!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

czorny napisał(a):

a co ostrości to jak na 500mm, (dla APS-C 750 kuźwa mm) to jak dla mnie co najmniej SPOKO - "gwiazdy z zielonymi ludkami" można focić :D



Z tymi gwiazdami to bez przesady... ;)

tak mniej więcej wygląda pełen kadr i wycinek księżyca w 100% (fotografowane za pomocą lunety właśnie ok. 500mm)

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Lajam napisał(a):

Marcinie, wrzuć jeszcze pozostałe testy :)


Skoro forum Sony, to nie wiem czy wypada dawać testy innych sprzętów tzn np Sigmy dla mocowania A.
Rafiki jak to wygląda?

grzybki z barszczem
profile.country.pl_PL.title
maroani
Początkujący

Witam,

Jestem tu nowy ale sprzętem sony interesuję się od dawna. Jako że ostatnio nabyłem obiektyw z testu... chciałem się zapytać kilka rzeczy... mianowicie czy da się w nim używać filtr polaryzacyjny... czy to nie ma racji bytu... wiem z obiektywem dają filtr uv oraz nd 4x ale są to filtry tak zwane DROP IN... można jakoś zabezpieczyć lustro? No i druga rzecz to podobno kontrast i ostrość obiektywu ulepsza się jeżeli zastosujemy większą osłonę przeciwsłoneczną... można sobie coś dorobić ale czy sony nie ma takiej osłony jako dodatek do tego obiektywu?? Poza tym obiektyw bardzo fajny :) na pewno postaram się wrzucić kilka zdjęć testowych do galerii.

Pozdrowienia, i oczekuję jakiejś odpowiedzi.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

maroani napisał(a):

podobno kontrast i ostrość obiektywu ulepsza się jeżeli zastosujemy większą osłonę przeciwsłoneczną...


GŁUPOTY

korzystaj tylko i wyłącznie z osłony dedykowanej!
każda inna może pogorszyć, a nie polepszyć sytuacje ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
witmann
Początkujący

kris napisał(a):

GŁUPOTY


Niekoniecznie. Zauważ, że w przypadku szkieł dedykowanych pod FF można by spokojnie wydłużyć osłonę w przypadku korzystania z APS-C, co mogłoby ułatwić likwidację flary w niektórych przypadkach.

profile.country.pl_PL.title
maroani
Początkujący

Dzięki za odpowiedzi... dobrze wiedzieć to o tej osłonie przeciwsłonecznej... w takim razie nie pozostało mi nic innego jak czerpanie przyjemności z tak długiej ogniskowej. Aha jeszcze jedno a co na temat filtrów do tego obiektywu? Czy wogóle jest sens? bo z tego co wiem to są to drop in i tylko mamy filtr UV i jakis tam ND 4x który właściwie nie opłaca się stosować zwracając uwagę że światło obiektywu to F8 a po założęniu filtra zachowuje się jak F16... a głębia pozostaje wiadomo bez zmian...

Dzięki za zainteresowanie się tematem... jak narazie sony nic mi nie odpowiedział co do filtrów.