anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zdalne sterowanie lampy

darkoss-----
Początkujący

zdalne sterowanie lampy

WITAM! Może się wygłupie z tym pytaniem ale musze je zadac ;) myslac "zdalne sterowanie lampy" w mojej A200 mam mieć na myśli sterowanie radiowe czy podczerwone? szukam teraz jakiegos rozwiazania ciekawego i do pseudo studia i do mocowania na aparacie i nie wiem w co dokladnie uderzyc zeby wszystko mialo sens i nie platac sie w kablach... ;) Prosze tez zebyscie napisali jak mozecie od jakiej granicy cenowej zaczynaja sie lampy wyzwalane wlasnie w sposob jaki ma alpha... Mnie osobiscie wydaje sie ze promieniami podczerwonymi bo nie ma w aparacie zadnego menu do synchronizacji kanalow jak to ma miejsce w przypadku radiowego sterowania
Z gory dziekuje i pozdrawiam!!
Darek

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tryb wireless (WL) działa tylko z lampą zewnętrzną.

Błysk lampy zewnętrznej wyzwalany jest serią błysków sterujących, wysyłanych z lampy wbudowanej w aparacie.

Wszystkie zewnętrzne lampy błyskowe Sony oraz Minolty z literką D, obsługują WL.
Najtańsze rozwiązanie to Minolta 3600HSD i tożsama z nią Sony HVL-36.

Z mojej strony polecam jednak nowszą konstrukcję Sony - lampę HVL-42 - niewiele droższa, ale oferuje znacznie więcej możliwości. :)

darkoss-----
Początkujący

dziekuje bardzo! to lampke na aparacik juz sie upoluje... a co do wersji studyjnej lampy to może byc "zwykla" lampka i fotocela do niej dorzucona? skoro jest seria błysków to powinno wdzystko zadziałać. Tylko ciekawi mnie jeszcze to na ktory blysk ona bedzie reagowala.

witmann
Początkujący

"Zwykła" fotocela nie zadziała, bo wyzwala błysk przy pierwszym błysku sterującym. Możesz korzystać ze zwykłej lampy zewnętrznej ustawionej w tryb manualny z minimalną siłą błysku, lub skorzystać z fotoceli MIF (do znalezienia w google), która reaguje na ostatni błysk sterujący.

Nie wszystkie lampy zewnętrzne mają tryb manualny, np. 3600HSD nie ma.

darkoss-----
Początkujący

dzieki za info! przynajmniej wiem na czym stoje i jakie manewry moge wykonac "w kierunku swiatla" ;) pozdrowionka!

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Czy wiecie iloma lampami mogę sterować w trybie WL mając a300?
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

acinloop napisał(a):

Czy wiecie iloma lampami mogę sterować w trybie WL mając a300?
Pozdrawiam.


Możesz wyzwolić dowolną ilość lamp. :) (oczywiście w granicach zasięgu przedbłysków sterujących)

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

A co do zasięgu przedbłysków sterujących; jaki jest to zasięg? Tak pi przez drzwi.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

pi przez drzwi - 12, może 20 metrów

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Blysnie z okolo 15 metrow, natomiast przy odleglosci wiekszej niz 5 metrow i hss moze byc tak ze lampa niestety nie bedzie widoczna na zdjeciu, a raczej w wiekszosci przypadkow nie bedzie. Nie wiem od czego to zalezy, ale z doswiadczenia wiem, ze przy hss i wiekszej odleglosci co dziesiaty-pietnasty blysk byl w ogole widoczny na zdjeciu.