anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zdalne sterowanie lampy

darkoss-----
Początkujący

zdalne sterowanie lampy

WITAM! Może się wygłupie z tym pytaniem ale musze je zadac ;) myslac "zdalne sterowanie lampy" w mojej A200 mam mieć na myśli sterowanie radiowe czy podczerwone? szukam teraz jakiegos rozwiazania ciekawego i do pseudo studia i do mocowania na aparacie i nie wiem w co dokladnie uderzyc zeby wszystko mialo sens i nie platac sie w kablach... ;) Prosze tez zebyscie napisali jak mozecie od jakiej granicy cenowej zaczynaja sie lampy wyzwalane wlasnie w sposob jaki ma alpha... Mnie osobiscie wydaje sie ze promieniami podczerwonymi bo nie ma w aparacie zadnego menu do synchronizacji kanalow jak to ma miejsce w przypadku radiowego sterowania
Z gory dziekuje i pozdrawiam!!
Darek

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Sqarpi napisał(a):

...przy hss i wiekszej odleglosci co dziesiaty-pietnasty blysk byl w ogole widoczny na zdjeciu.


Tajemnica tkwi w HSS zapewne. Kiedyś sobie oglądałem tabelkę to canonowej 380 EX i wychodziło że w HSS dla czasu 1/500s i przysłony f/8 nie ma nawet 2m zasięgu. Trzeba pamiętać że w czasach krótszych od nominalnego czasu synchronizacji z danym aparatem lampa daje zamiast pojedynczego błysku serię ultraszybkich błyśnięć i im krótszy będzie czas migawki tym mniejsza ich ilość przypadnie na otwarcie migawki. Stąd radykalny spadek zasięgu i nawet nominalnie mocne lampy niewiele zdziałają przy czasach rzędu 1/1000s...

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

No niestety to ma duzo wspolnego z hss. Z moich obesrwacji wynika, ze przy naprawde krotkich czasach, trzeba byc nie dalej niz okolo 2 m od lampy, inaczej nie da rady zeby blysk byl widoczny.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Nie bardzo rozumiem o jaką widoczność Ci chodzi? Błysk, nawet najsłabszy jest widoczny z odległości kilku kilometrów.
Jeśli zaś chodzi o widoczność błysku sterującego przez lampę główną i odległość aparatu od lampy i przedmiotu zdjęcia, obrazuje to rysunek i tabelka z instrukcji - dokładne wartości trzeba wypróbować.Untitled-1.jpg

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Chodzilo mi o to co tu podales. Jak przekroczy sie pewna odleglosc, to blysku nie widac na zdjeciu, czyli zdjecie wyglada identycznie jak z wylaczona lampa. Natomiast lampa to blysnie i z 15 metrow z tego co sprawdzalem, tylko, ze co z tego, jak blysnie tak, ze ma to zadnego efektu na zdjeciu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Niestety, z HSS-em tak jest - im krótszy czas tym mniejsza moc.
Pozostaje zwiększyć ISO i/lub użyć jaśniejszego szkła.
Np wg tej tabeli dla czasu 1/1000s, dla ISO 400 i f/2,8 odległość wynosi już 5m, a przy 1/500 nawet 7m. Jak użyjesz np. 85 lub 50/1,4 na pełnej dziurze to ta odległość wzrośnie odpowiednio do 10 i 14m.
Użyteczność trybu HSS sprowadza się raczej do stosunkowo niewielkich odległości, raczej do zdjęć portretowych na wolnym powietrzu niż sportu nocnego. Zresztą to inny temat.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sqarpi napisał(a):

co z tego, jak blysnie tak, ze ma to zadnego efektu na zdjeciu.


Lampa w trybie HSS ma doświetlać, a nie oświetlać ;)

A do zamrożenia ruchu wcale nie potrzeba HSS!! Nie wiem dlaczego tak uparcie się trzymasz tej funkcji.

A jak chcesz robić zdjęcia w nocy to albo musisz zaangażować więcej lamp, albo pójść w studyjne zabawki :)