anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdalne wyzwalanie lamp HVL (FA-WRC1M - czy są jakieś alternatywy)

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Zdalne wyzwalanie lamp HVL (FA-WRC1M - czy są jakieś alternatywy)

Witam,

Zachciało mi się zacząć korzystać z lampy HVL-F60RM jako wyzwalanej zdalnie. Sterowanie nią poprzez małą HVL-F20M umieszczoną na body okazało się możliwe jedynie poprzez "przebłysk", więc jest to dość ograniczona możliwość i nie daje mi pełnej satysfakcji płynącej z pełnego panowania na mocą i rozkładem światła. 

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem sterownika zdalnego instalowanego na sankach aparatu. Kiedyś korzystałem z takiego rozwiązania w systemie EF i RF Canona. Dokupiłem ST-E3-RT i starowałem do woli lampami systemowymi Canona. 

Sprawa jednak okazuję się być o wiele trudniejsza w przypadku systemu Alfa, ponieważ jedyny dostępny sterownik FA-WRC1M jest horrendalnie drogi. Czy jest jakiś zastępczy sterownik pochodzący od tańszej i mniej utytułowanej konkurencji, który potrafi współpracować z lampami HVL? 

Jeśli macie jakieś doświadczenia z zdalnym sterowaniem lamp HVL, to będę bardzo wdzięczny za porady.

Pozdrawiam.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry,  Ruxpin.,

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam,  Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

witaj, jest mnóstwo chińskich zamienników działających z systemem sony E

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

O czymś takim właśnie myślałem. A byłbyś w stanie podrzucić jakiś konkretny przykład?