anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zestaw obiektywów do a6000

profile.country.PL.title
Emzet1
Poszukiwacz

Zestaw obiektywów do a6000

Witam serdecznie, 

  • Od roku jestem posiadaczem Sony a6000 i w związku z tym, że już mniej więcej mam obrany kierunek i temat swoich fotografii chciałbym poprosić bardziej doświadczonych fotografów jakie obiektywy polecacie do tego aparatu? Na razie wciąż fotografuję obiektywem kitowym 16-50mm, jak wygląda wasza kolekcja? Głównie fotografuję krajobrazy i naturę, często też po prostu wychodzę i spaceruje w poszukiwaniu ciekawych kadrów architektura, street, zwierzęta po prostu wszystko więc na pewno potrzebuje jednego uniwersalnego zooma. Czy 18-105 f4 G będzie dobrym rozwiązaniem? Nie chcę też się ograniczać tylko do tych tematów, w przyszłości chcę też spróbować sił np. w fotografii portretowej. Jakie obiektywy są warte uwagi do tego aparatu? Nie chcę też wydawać na nie fortuny, wiem że niektóre szkła mogą dużo kosztować, chce się skupić bardziej na tych które mają najlepszy stosunek jakość/cena. Nie wiem też czy gdy uzbieram kolekcje szkieł do aps-c to przy przejściu na pełną klatkę nie będę musiał zbierać kolekcji od nowa (w przyszłości planuje zakup Sony a7rII). Troszeczkę się rozpisałem więc przejdę do meritum. Jakie obiektywy polecacie do a6000? 
17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

witaj, jeśli już teraz wiesz, że przejdziesz na FF, to polecam zainteresować się obiektywami pod pełną klatkę. 

Do krajobrazu coś z zakresu 16-35, do portretu w zależności od upodobań 50-85-135 mm, osobiście do krajobrazu używam też tele coś z zakresu 70-300. Jeśli będziesz wybierał z Sony to nie ma sensu polecać, bo wszystkie obiektywy są bardzo fajne (kwestia ile kasy chcesz wydać), co do obiektywów innych marek to się nie wypowiem, ale z recenzji wynika, że sigma i tamron sobie całkiem nieźle radzą.

profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

Cześć,

 

Poszedłem trochę inaczej, gdyż korzystając z niezłej promocji kupiłem zestaw A6400 + właśnie 18-105mm, który, póki co jest moim jedynym obiektywem więc siłą rzeczy do wszystkiego. Dla mnie sprawdza się on całkiem nieźle (głównie robię zdjęcia natury, ze szlaków w górach, dziecko, zwierzęta, architektura). Wybrałem go ze względu na bardzo dobre opinie wszelkich recenzji i rzeczywiście nie kłamali nawet jeśli recenzje były sponsorowane :wink: 

 

Kupując ten zestaw liczyłem troche naiwnie, że będzie to mój jedyny zestaw do wszystkiego, ale zaczyna mi brakować właśnie najlepiej 70-300mm i pewnie to będzie pierwszy który dokupię w przyszłości. Do tego wszystkiego u siebie uzupełniłbym to o jasną Sigmę 16mm i byłby to zestaw kompletny.

profile.country.PL.title
Emzet1
Poszukiwacz

Dobrze rozumiem, że obiektywy dedykowane do FF będą współgrały z moim a6000 z aps-c? Nie ma obawy że będą jakieś komplikacje w związku z tym? Na przykład gorsza jakość zdjęć niż na body z pełna klatką? Podepnę bez problemu np. obiektyw Sony FE 50 mm f/1.8 i będzie to działać bez zarzutu? 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

tak dobrze rozumiesz, wszystko będzie działać bez problemu.

profile.country.PL.title
Emzet1
Poszukiwacz

Jestem w szoku, cały czas żyłem w błędzie... Skoro tak to wygląda to rzeczywiście skupie się na obiektywach, których będę mógł później używać na pełnej klatce. Miałeś może do czynienia z Sony FE 50mm f1.8? Cena jest dosyć niska, nie wiem jak z jakością obrazka. Do portretu na razie będzie w sam raz bo na aps-c będzie prawie 80mm. 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

nie używałem więc ciężko mi się wypowiedzieć na temat tego obiektywu (jest to na pewno obiektyw niskobudżetowy więc nie można oczekiwać jakości GM albo Zeiss).

profile.country.PL.title
Emzet1
Poszukiwacz

Rozumiem, a jakieś inne konkretne szkła, których używasz lub są według ciebie godne polecenia? 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

używam a6300 i mam obiektywy pod apsc, nie planuje ff więc się nie zagłębiałem w optykę, generalnie wszystko co Sony wypuściło jest bardzo dobrym sprzętem nie przypominam sobie żadnej wpadki z obiektywami do bezlusterkowców.  Samyang ma fajne 85mm sigma ma bardzo dobre optycznie obiektywy w konkurencyjnej cenie. Musisz poczytać recenzje na necie i coś pod siebie wybrać.

profile.country.PL.title
Emzet1
Poszukiwacz

Rozumiem, dziękuję bardzo za pomoc i za wyprowadzenie mnie z błędu :slight_smile: