anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak to zrobić: konfigurowanie systemu Wireless Surround

jaylward
Użytkownik
Użytkownik
1 174 wyświetleń
 

 

Author: Sony Europe
Screen Shot 2016-11-07 at 11.12.47_resized.png

Niewiele jest przyjemności dorównujących oglądaniu ulubionego filmu z dźwiękiem przestrzennym. Dobiegające ze wszystkich stron dźwięki pozwalają bez reszty zanurzyć się w akcji na ekranie. Niestety, nic za darmo: ten luksus okupiony jest zazwyczaj koniecznością użycia licznych głośników, które zajmują naprawdę dużo miejsca. O ciągnących się po podłodze kablach nie warto nawet wspominać.

Istnieje jednak realna alternatywa: technologia Wireless Surround. Umożliwia ona bezprzewodowe łączenie współpracujących głośników, listew głośnikowych oraz amplitunerów wielokanałowych Sony, a w rezultacie uzyskanie wielokanałowego dźwięku przestrzennego bez dodatkowych kabli głośnikowych.

Co więcej, przygotowanie takiego zestawu do pracy jest naprawdę łatwe — tak jak i opisywanego niedawno systemu Wireless Multi-room. Pokażemy Wam, jak się do tego zabrać….

Sprawdź zgodność głośników

Przede wszystkim trzeba się upewnić, że wszystkie urządzenia audio są zgodne z technologią Wireless Surround. Pełną listę kompatybilnych głośników zawiera następujący plik PDF.

Niezbędna jest ponadto para jednakowych głośników: jeden z nich posłuży do reprodukcji lewego tylnego kanału, a drugi — prawego.

Włączamy wszystkie urządzenia i wybieramy jedną z dwóch możliwych metod ich łączenia w grupy.

Pogrupuj głośniki: SongPal

Sony SongPal to łatwa w obsłudze aplikacja będąca „centrum dowodzenia” całym bezprzewodowym sprzętem audio Sony. Jest to również zdecydowanie najprostsze w użyciu narzędzie do konfigurowania systemu Wireless Surround. Zaczynamy od pobrania aplikacji SongPal do smartfona lub tabletu — albo sprawdzamy, czy mamy jej najnowszą wersję.

Po uruchomieniu aplikacja SongPal powinna automatycznie wykryć wszystkie urządzenia. Na wyświetlonej liście znajdujemy podłączony do telewizora głośnik w formie listwy lub amplituner wielokanałowy, dotykamy go, następnie dotykamy przycisku „Group with other speakers” (Grupuj z innymi głośnikami) i wybieramy wariant „Wireless Surround”. W wyświetlonym, widocznym obecnie oknie dotykamy „OK”, aby przejść do strony konfiguracji.

Screen Shot 2016-11-07 at 11.16.10_resized.png

Aplikacja SongPal poprosi teraz o wskazanie głośnika, który posłuży do reprodukcji lewego tylnego kanału. Wybieramy odpowiedni głośnik (powinien włączyć się w nim dźwięk kontrolny) i dotykamy „OK”. Te same czynności wykonujemy dla prawego tylnego kanału: wskazujemy właściwy głośnik, sprawdzamy dźwięk kontrolny i dotykamy „OK”.

Pozostaje jeszcze nadać grupie głośników nazwę — i gotowe!

Pogrupuj głośniki: graficzny system obsługi listwy głośnikowej

Jeśli w skład zestawu Wireless Surround ma wchodzić kompatybilny głośnik w formie listwy, grupowanie można przeprowadzić w menu wyświetlanym na telewizorze. W tym celu wyświetlamy menu głośnika w formie listwy, wskazujemy znajdujący się na górze wariant „Wireless Surround”, a po wyświetleniu komunikatu naciskamy „OK”. Następnie na ekranie Wireless Surround naciskamy kolejno „Next” (Dalej) i „OK”, przechodząc w ten sposób do strony konfiguracji.

Teraz pojawi się polecenie naciśnięcia przycisku [SET UP] na głośniku, który posłuży do reprodukcji lewego tylnego kanału. Naciskamy i przytrzymujemy przycisk [SET UP] na wybranym głośniku aż do usłyszenia dźwięku, po czym ustawiamy głośnik w miejscu na lewy głośnik efektu przestrzennego (wskazanym na ekranie). Listwa głośnikowa wykryje jego obecność i wyświetli stosowny komunikat. W identyczny sposób wybieramy głośnik do reprodukcji prawego tylnego kanału. Grupa Wireless Surround zostanie wykryta automatycznie, czego potwierdzeniem będzie komunikat na ekranie telewizora.

Aby zweryfikować, że wszystko działa należycie, naciskamy przycisk „Connection Check” (Sprawdzenie połączenia), sprawdzamy, czy z każdego głośnika dobiega dźwięk, i naciskamy „Finish” (Koniec). Od tego momentu ulubione filmy i programy telewizyjne będzie można uzupełnić znakomitym dźwiękiem przestrzennym!