anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a77mk2 + genesis reporter 180 jakie wyzwalacze radiowe HSS ?

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

a77mk2 + genesis reporter 180 jakie wyzwalacze radiowe HSS ?

Mam problem jakie sterowniki będą działać na HSS ,aktualnie posiadam Aputure 2 trigmaster działają do czasu 1/250 jak mniej to widać kurtynę migawki .Na rynku pełno do C,N. Nie potrzebuję sterowania lampą tylko synchronizacji krótkich czasów .

Daro
Tagi (1)
18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

13383938_491177261074306_284136246_o.jpgA więc tak : PIXEL KING + adaptery stopki (oryginalne) + hvl-60+ A77mk2  = pełen sukces :slight_smile: HSS I 1/8000 .Co innego Genesis reporter 180 😞 tylko 1/250

Daro
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, niestety nie wszystkie lampy studyjne (reporter to taka hybryda studyjnej z reporterską) mają możliwość wyzwalania z bardzo krótkimi czasami.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

@pawelsz…-jaki dodatkowy element? To zwykła redukcja i nic więcej. Nie ma, więc żadnego wpływu na synchronizację.

Jeśli zaś chodzi o wyzwolenie błysku z Reportera w trybie HSS, to można spróbować tak jak napisałem powyżej-wyzwolić błysk lampą HVL60 w trybie HSS a w reporterze ustawić wyzwalanie z fotoceli.

Powinno zadziałać, bo działa z wieloma chińczykami i elinchromami.

U mnie z lampą Elinchrom ELC1000ProHD niestety-nie działa.

Ale wczoraj Elinchrom poinformował o nowym wyzwalaczu do lamp elinchroma, działającym w trybie HSS z aparatami SONY.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Photomusic ja już nie wiem jak jaśniej można pisać, redukcja jest dodatkowym elementem między lampą, a stopką, ma swoje luzy i ma też swoją wysokość, co przekłada się na zmianę środka ciężkości. Krótko mówiąc lampa jeszcze bardziej się chybocze niż klasycznie zamontowana na stopce...I tak jak już wcześniej napisałem do a99 była dodawana, w przypadku a77 już nie, taka przejściówka to dodatkowy (zbędny) koszt. Gdzie ja napisałem, że przejściówka ma wpływ na synchronizacje?!

 

A tak z innej beczki piszesz o elinchromie (w kolejnym już temacie) za ponad 4000 złotych, w jakim celu? Chcesz się pochwalić, czy może robisz reklamę?

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

 

Dodatkowy zbędny koszt? To jak u licha podłączysz wyzwalacz do nowej stopki? Telepatycznie?

Wielu uznanych fotografów robi to w ten sposób.

Jeśli chodzi o aparat, redukcję i lampę to zgadzam się, chybocze się to niemiłosiernie, często traci kontakt i trzeba uważać na to, aby lampa nie spadła (dwa razy mi spadła…jedna padła, druga działa-jeszcze…), ale są też dobre strony tego rozwiązania-lampa jest dalej od osi obiektywu, co przekłada się na lepsze zdjęcia.

Z innej beczki o Elinchromie-zadajesz tendencyjne pytania. Ani się chwalę ani tym bardziej reklamuję (dystrybutorowi mógłbym raczej zrobić antyreklamę).Porostu staram się przekazać to, co do mnie docierało przez lata. To, że najważniejsze jest światło.

 Niby o tym wiedziałem, ale w pogoni, za jakością inwestowałem w coraz to droższe body, obiektywy, monitory, osprzęt a w końcu okazało największy wpływ na moje zdjęcia ma właśnie światło. I dziś już wiem, że kiedyś powinienem zacząć właśnie od najwyższej, jakości światła-kosztem innych akcesoriów.

Dobre światło-co to jest? Przed wszystkim odwzorowanie barw-barwy są nasycone-nic nie trzeba poprawiać. To tak zwany współczynnik CRI i niema to nic wspólnego z temperaturą barwową.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Dodatkowy zbędny koszt? To jak u licha podłączysz wyzwalacz do nowej stopki? Telepatycznie?

 

No nie wiem, może kupując radiówkę na nową stopkę...jak bym miał radio na starą stopkę wtredy przejściówka ma sens, ale gdy chcę kupić nowy sprzęt to po co kupować dwie rzeczy jak można jedną.

 

Co do lamp są zdecydowanie tańsze rozwiązania niż lampa za 4000 zł pomijam już, że lampy o takiej mocy raczej się nie używa na codzień (chyba, że u Ciebie lampa służy tylko i wyłącznie do "gaszenia" słońca).

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Coś Ty się tak uczepił tej redukcji? Sam napisałeś, że Pixel do Sony nie ma nowej stopki a na zdjęciu powyżej widać, że jednak ma.

Owszem, jeśli ktoś ma stopkę w wersji Minolty, to też będzie to działało. Działa to u Jasona Laniera, działa i u mnie. Chociaż przyznaję, że ze względu na gabaryty wolę używać EL Skyport.

Co do lamp –wiem, że są tańsze rozwiązania, wiem, że różnica (podobnie zresztą jak cena) jest astronomiczna, ale warto.

Czy 1000 Ws to dużo? NIE! Jeśli ustawisz przesłonę na f/1.8 ISO 50, to czas wyjdzie ok 1/5000s.

Jeśli wyzwolisz lampę w trybie HS to okaże się, że wcale tej mocy aż tak dużo nie masz do dyspozycji.

Do czego można jeszcze użyć tych lamp oprócz gaszenia słońca? Na przykład do robienia ostrych jak żyleta zdjęć. Błysk trwa 1/5200s, czyli możesz mieć ostre zdjęcie nawet, jeśli ustawisz 1/10s na aparacie.

Która tańsza na to pozwoli?

Zresztą, nawet, jeśli nie używasz trybów HS, to mocy przecież nigdy nie ma za dużo. Minimum w tych lampach to 8Ws.original (1).jpgoriginal (1).jpg

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Uczepiłem się, bo napisałem o PHOTTIX ODIN II, który ma stopkę zgodną z nowa stopką Sony i dlatego nie widzę sensu kupowac innej radiówki i dokupować adapter...

 

Co do zdjęcia ostrego jak żyleta to troszkę naciągasz fakty, bo owszem błysk jest krótki i zamrozi ruchome obiekty, ale jak będą się za bardzo poruszać to pojawią się duchy i do tego wystarczy zwykła lampa reporterska nie trzeba super wypasionej lampy :wink: Nie przeczę mocy nigdy za wiele, ale przyznam szczerze, że po za słonecznym dniem nigdy nie potrzebowałem tyle światła.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

W sumie...racja.