anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Akademia Sony Centre

piotr111
Początkujący

Akademia Sony Centre

Witam chciałbym poznać wasze opinie na temet kursów organizowanych przez Akademia Sony Centre, jestem początkujący i chyba potrzebny mi jest jakiś kurs. Proszę o wasze opinie.

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Najlepszą metodą "kursowania" jest poczytanie w necie, jak co zrobić, wprowadzeniu tego w życie - czyli zrobieniu zdjęć i zaprezentowaniu ich na forum. Koleżanki i Koledzy, bez owijania w bawełnę, wskażą błędy i na pewno poradzą, co z nimi zrobić. 8-)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lars napisał(a):

Najlepszą metodą "kursowania" jest poczytanie w necie, jak co zrobić, wprowadzeniu tego w życie - czyli zrobieniu zdjęć i zaprezentowaniu ich na forum. Koleżanki i Koledzy, bez owijania w bawełnę, wskażą błędy i na pewno poradzą, co z nimi zrobić. 8-)


Ja jestem tego samego zdania......ale jak widać po rynku pełnym warsztatów, jest spora część ludzi, którzy potrzebują tego typu rozwiązań.
Czy Akademia SC, jest dobra - nie wiem, nie byłem i raczej prędko nie będę. Myślę, że trudno jest ocenić, czy dane warsztaty są dobre, czy złe. Bo jak to ocenić ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Ocena warsztatów/zajęć jest bardzo trudna, ale uwierzcie mi - prowadzenie takich akcji jest jeszcze trudniejsze. Trzeba się na własnej skórze przekonać czy dany warsztat nam pasuje. Uważam, że pierwszorzędne znaczenie ma tu osoba prowadząca, która po pierwsze ma dużą wiedzę, a po drugie umiejętność jej przekazywania, pasję, entuzjazm... Niestety często to wszystko nie idzie w parze.
Nie wiem jak wyglądają warsztaty w Akademii Sony Centre ale trzeba być dobrej myśli :-)

grzybki z barszczem
profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Nie wiem czy mówimy o tym samym ale ja byłem na takim warsztacie. Prowadził je Rafiki i było fajnie. W sumie to wtedy nauczyłem się pierwszych kroków z lustrzanką, dowiedziałem się o forum sony, foto-teamie i wielu innych rzeczach przez, które jestem tutaj i jeżdżę na plenery oraz dalej zajmuję się fotografią (w wolnym czasie co prawda ale zawsze coś :) ).

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Ale ja nie miałem i nie mam zamiaru negować kursów czy rzeczonej Akademii Sony. Zakładam tylko, że osoba kupująca DSLR'a ma choć mgliste pojęcie o czasie, przesłonie, ogniskowej itp. I że nauka na własnych błędach, "wytykanych" przez innych, jest o wiele lepsza.

Widzę sens jakiejś formy - nazwijmy to - kursu później: rzucamy na blat ileśtam naszych zdjęć i analizujemy je pod kątem poprawy warsztatu pod okiem speca.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

piotr111 - śmigaj na warsztaty , sa bardzo dobrze przygotowane i dowiesz się wszystkiego co chcesz :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lars napisał(a):

Zakładam tylko, że osoba kupująca DSLR'a ma choć mgliste pojęcie o czasie, przesłonie, ogniskowej itp.

Lars, jeszcze stosunkowo niedawno też tak zakładałem... obaj się myliliśmy :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
divers21
Początkujący

cześć wszystkim, ja od niedawna jestem posiadaczem A33 i również jestem zainteresowany rozwijaniem mojego nowego zainteresowania ;-) A kiedy i gdzie taka Akademia. Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Lars, jeszcze stosunkowo niedawno też tak zakładałem... obaj się myliliśmy :nauseated_face:


Fakt, troszkę to się zmieniło wraz ze spadkiem cen luster. Co nie zmienia mojego zdania nt. wszelakich kursów - dla mnie to co najwyżej nakreślenie ram możliwości sprzętu i nauka w stylu "Fotografowanie lustrzanką w weekend". Dużo więcej da to, co napisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie: praktyka i konstruktywna krytyka innych.

A jak ktoś nie zna pojęć, które gdzieś wyżej wymieniłem - cóż, radzę zacząć od podstaw optyki (tak, wspaniała fizyka!), a później małymi kroczkami przerabiać to, co my zaczęliśmy lata temu. Ja, dla przykładu, na cudnej Smienie 2.