anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aplikacje do Sony A7 MII

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
GREG_987
Poszukiwacz

Aplikacje do Sony A7 MII

W ramach usprawniania swojego sprzętu zamieniłem stary Sony A7 no nowszy Sony A7 MII.

Nowy aparat aplikację "Wbudowany Inteligentny Pilot" miał już wgraną fabrycznie.

Wgrałem na smartfona najnowszą wersję "Play Memories Mobile" i wypróbowałem działanie aplikacji.

I co? Działała, ale mogłem tylko uruchomić migawkę i co najwyżej skorygować ekspozycję, żadnych innych funkcji, które działały w starszej wersji aparatu po prostu nie ma. A były to niezwykle użyteczne funkcje, jak ustawienie przesłony, czy czułości, a co najważniejsze ustawianie ostrości na punkt wskazany palcem na ekranie smartfonu.

Próbowałem odinstalować tę aplikację i wgrać nową wersję - i tu niespodzianka - nie da się, po prostu nie pojawia się na liście aplikacji do odinstalowania. Jednym słowem: nowsza wersja aparatu - gorsze dodatkowe oprogramowanie.

Może czegoś nie wiem, może coś źle robię? Czy ktoś coś wie na ten temat?

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Musisz zaktualizować aplikację w aparacie. Domyślnie zainstalowana jest wersja testowa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Najlepiej połączyć się z playmemories camera apps z poziomu aparatu, zalogować się, odnaleźć aplikację "Inteligentne zdalne ster." i ją zainstalować. W aparcie możesz sprawdzić jaką wersję masz aktualnie zainstalowaną.

Powinieneś mieć wersję 4.31

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Musisz zaktualizować aplikację w aparacie. Domyślnie zainstalowana jest wersja testowa.

profile.country.PL.title
GREG_987
Poszukiwacz

Próbowałem wgrać wersję ze strony playmemoriescameraapps (tak rozumiem aktualizację - a może aktalizacji należy dokonać w jakiś inny sposób ?). Niestety bez skutku, nic się w sposobie obsługi tego programu nie zmieniło.

Mam wrażenie, że nic się nie wgrało do aparatu - nie pojawił się żaden komunikat na wyświetlaczu. Z innymi aplikacjami nie miałem problemu, np. Zdjęcia Poklatkowe wgrały się bez kłopotów.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Najlepiej połączyć się z playmemories camera apps z poziomu aparatu, zalogować się, odnaleźć aplikację "Inteligentne zdalne ster." i ją zainstalować. W aparcie możesz sprawdzić jaką wersję masz aktualnie zainstalowaną.

Powinieneś mieć wersję 4.31

profile.country.PL.title
GREG_987
Poszukiwacz

Dzięki za wskazówki.

Aktualizacja z poziomu aparatu udała się.

Szkoda, że tych informacji nie znalazłem na stronie Playmemoriescamapp.

Jak widać SONY hołduje zasadzie: po co prosto jak można skomplikowanie.

Pozdrowienia.