anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Archiwizowanie filmów z kamery?

vinci-----
Początkujący

Archiwizowanie filmów z kamery?

Narazie stoję przed zakupem kamery. Kamere kupuję głównie dlatego, bo niedługo przychodzi na świat moje pierwsze dziecko. Wiąże się to z koniecznością archiwizowania filmów. Nie będzie ich dużo, ale wpadłem na pomysł zrobienia takiego przeglądu, ale to już inna bajka. Stąd pytanie, jak i na czym najlepiej zgrywać materiały? kiedys inwestowali w kasety wideo, okazało się to średnim pomysłem, ale jedynym z możliwych. Teraz jest dużo więcej możliwości, pewnie nie wszystkie znam. Podpowiecie coś?

10 ODPOW. 10
profi-----
Początkujący

Ja część ważniejszych materiałów w stanie surowym zostawiam na mini DV (kamerka to HC9) ze względu na trwałość nośnika, gotowy obrobiony materiał zgrywam na zewnętrzny dysk twardy który pełni rolę magazynu :). Na razie nie dorobiłem się nagrywarki blu ray więc tego sposobu archiwizacji jeszcze nie testowałem.

boston-----
Początkujący

1 Tb dysk twardy - ok 200 zł i na kilka lat starczy, przekonasz się.

profi-----
Początkujący

Osobiście polecałbym dołożyć jeszcze około 100zł i zainwestować w dysk twardy od razu w fabrycznej obudowie zewnętrznej, wygodnie można podłączyć "na szybko" i zawsze jakaś ochrona przed czynnikami zewnętrznymi ;)

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

vinci napisał(a):

Narazie stoję przed zakupem kamery. Kamere kupuję głównie dlatego, bo niedługo przychodzi na świat moje pierwsze dziecko. Wiąże się to z koniecznością archiwizowania filmów. Nie będzie ich dużo, ale wpadłem na pomysł zrobienia takiego przeglądu, ale to już inna bajka. Stąd pytanie, jak i na czym najlepiej zgrywać materiały? kiedys inwestowali w kasety wideo, okazało się to średnim pomysłem, ale jedynym z możliwych. Teraz jest dużo więcej możliwości, pewnie nie wszystkie znam. Podpowiecie coś?



1. kamera SD czy HD?
2. będziesz coś robił z tymi materiałami czy tylko będziesz kręcił i zostawiał do obejrzenia?
3. masz na czym to odtwarzać, czy będziesz puszczał z kamery?

boston napisał(a):

1 Tb dysk twardy - ok 200 zł i na kilka lat starczy, przekonasz się.



po pierwsze 1Tb - może i kosztuje 200zł - ale takich nie produkują
a 1TB można kupić w cenie ponad 330zł, tańszych nie znalazłem do tego obudowa 80zł albo inna obudowa z odtwarzaczem HD 800zł

boston-----
Początkujący

http://allegro.pl/item960468535_promocj ... gw36m.html" target="_blank
może nie około 200 a 290 ale produkują i jest tańszy niz 330.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

na ebay w HK są jeszcze tańsze, a jak z awaryjnością tego konkretnego modelu , bo to dość istotne jak dysk ma zawierać najważniejsze rodzinne pamiątki...

vinci-----
Początkujący

Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim pytaniem.

Alcazar napisał(a):

vinci napisał(a):

Narazie stoję przed zakupem kamery. Kamere kupuję głównie dlatego, bo niedługo przychodzi na świat moje pierwsze dziecko. Wiąże się to z koniecznością archiwizowania filmów. Nie będzie ich dużo, ale wpadłem na pomysł zrobienia takiego przeglądu, ale to już inna bajka. Stąd pytanie, jak i na czym najlepiej zgrywać materiały? kiedys inwestowali w kasety wideo, okazało się to średnim pomysłem, ale jedynym z możliwych. Teraz jest dużo więcej możliwości, pewnie nie wszystkie znam. Podpowiecie coś?



1. kamera SD czy HD?
2. będziesz coś robił z tymi materiałami czy tylko będziesz kręcił i zostawiał do obejrzenia?
3. masz na czym to odtwarzać, czy będziesz puszczał z kamery?

boston napisał(a):

1 Tb dysk twardy - ok 200 zł i na kilka lat starczy, przekonasz się.



po pierwsze 1Tb - może i kosztuje 200zł - ale takich nie produkują
a 1TB można kupić w cenie ponad 330zł, tańszych nie znalazłem do tego obudowa 80zł albo inna obudowa z odtwarzaczem HD 800zł


1. Kamera HD
2. Jeszcze nigdy nie obrabiałem materiału. Nie wiem czy mi się to spodoba, jak będę miał czas. Planowałem zostawiać dwie wersje. Jedną "gołą" - taki negatyw który w przyszłości będzie móżna obrobić, drugą do puszczania w jakimś przyjaznym formacie. Jeśli spodoba mi się obróka, to pewnie zajmę się nią:)
3. Kamery jeszcze nie mam. Zastanawiałem sie nad cx155. Tam nie wiem czy jest możliwość odtwarzania z kamery. Tak to mam jeszcze komputer, odtwarzacza dvd z divixami. Niedługo planuję zakup jakiegoś lepszego telewizora, bo mam jeszcze kineskopowy (ale dobry i duży). Jak kupie tv, to pewnie jakiś bluray czy coś. Więc generalnie zakładamy że mam już tv hd i bluray.
Piszecie o dysku twardym. Nie wiem, ja to nie jestem przekonany. Już w życiu spaliłem ze 3, danych nie odzyskałem.

profi-----
Początkujący

Alcazar napisał(a):

na ebay w HK są jeszcze tańsze, a jak z awaryjnością tego konkretnego modelu , bo to dość istotne jak dysk ma zawierać najważniejsze rodzinne pamiątki...



Oczywiście, dlatego dobrze poszukać od razu dysk zewnętrzny w fabrycznej obudowie, czasami parametry mają słabsze (czyt. wolniejsze), ale awaryjność niższa, tak samo warto poczytać o konkretnym modelu przed zakupem. Druga sprawa, że nie oszukujmy się dysk w roli magazynu jest stosunkowo rzadko używany i nie chodzi się z nim po znajomych, żeby coś pokazać, przynajmniej ja wychodzę z tego założenia.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Najlepiej przeanalizować wszystkie możliwości i wybrać najlepszą dla danej osoby. Każda opcja ma swoje plusy i minusy i żadna z nich nie jest wieczna. Jak możesz magazynować?
1. wspomniany twardy dysk:
- zewnętrzny
- wewnętrzny
2. Płyty DVD/BR
3. Zgrywać na kasety
4. Urządzenia typu "Banki danych"
5. Na kartach pamięci.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.