anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bardzo pilne. Importowanie filmów za pomocą PMB HDR-XR200VE

Firegirl-----
Początkujący

Bardzo pilne. Importowanie filmów za pomocą PMB HDR-XR200VE

Witam,

cały dzień męczę się z głupim zgraniem filmów na komputer. Ściągnęłam PMB i za pomocą PMB Launchera próbowalam importować filmy ale importują się w kosmicznej ilości w dodatku są to pliki o jakimś dziwnym rozszerzeniu.

Proszę pomóżcie -> musze na jutro zmontować filmik, coś czuję ze nie położę się dziś spać.

7 ODPOW. 7
oldguest
Początkujący

Jeśli PMB się poprawnie zainstalował należy zaimportować materiał (część lub całość materiału zgromadzonego na dysku kamery) co może trrrrwwwaaać. Następnie wybrać sceny które chcemy nagrać na płytę i wybrać jedną z opcji:
- można nagrać płytę w jakości AVCHD (do odtworzenia na PS3 lub dowolnym odtwarzaczu BD)
- nagrać płytę standardową DVD - DVD Video.

Podejrzewam że ta strona powinna być przydatna: http://www.domore.sony.pl/#/?p=Handycam ... MOJE_WIDEO

Firegirl-----
Początkujący

Z tymże ja nie chcę ich nagrywać na płytę.

Chcę je po prostu zgrać i mieć w normalnym rozszerzeniu które mogłabym później jakos wykorzystać. Chcę połączyć/zedytować te filmiki. Nie wiem już co mam robić, cały dzień ściągałam ten głupi PMB, a tymczasem on mi importuje pliki z ktorymi absolutnie nic nie moge zrobić.

Pinacle nie czyta kamery, wiec opcja z importowaniem za jego pomocą tez nie wchodzi w gre.

Nie da się pobrać tych filmów w normalnym rozszerzeniu jak .avi ?

oldguest
Początkujący

Proszę wejść na stronę:

http://domore.sony.pl/" target="_blank

wybrać kamery Hendycam -> kursy -> Moje Wideo -> Po lewej Programy do edycji -> Na górze Pinnacle Studio.

Kurs powinien sporo wyjaśnić.

Firegirl-----
Początkujący

Chyba się nie rozumiemy.
Oni tam tylko wyjaśniają podstawy obslugi Pinacle.

A filmy uzyte na screenach to pliki o rozszerzeniue mpg a ja mam pliki o rozszerzeniu

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Firegirl napisał(a):

ten głupi PMB



Nie mów tak, bardzo fajny, mały program który ma dużo funkcji dla amatora. Sam z niego korzystam. Format jakim zgrywa pliki, to jeden ze standardów. Na wielu programach z powodzeniem możesz go obrabiać. Zmienić na inny format możesz również z wykorzystaniem PMB.
Filmy zaimportowane PMB możesz z powodzeniem odpalać na Media Player Classic. Ściągnij sobie odpowiednie kodeki i spokojnie odpalą. Polecam K-lite Codec Pack. Używam ich od zawsze i nigdy nie miałem z niczym problemów. Tylko pierw usuń kodeki jakie masz zainstalowane na komputerze, inaczej porobisz tylko konflikty i może nic nie działać. Ściągnąć możesz tu:

http://www.free-codecs.com/download/K_l ... c_pack.htm

Polecam opcje instalacji "Lot's of staff". Ma wszystko co potrzeba bez zbędnych bajerów.

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Polecam K-lite Codec Pack.



Ja bym bym powściągliwy. Moim zdaniem jest tam za dużo zbędnych kodeków które moim zdaniem niepotrzebnie zaśmiecają system.

Ps. Z prywatnych wiadomości wiem iż Firegirl udało się uruchomić te pliki w Pinnacle.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Na pewno jest dużo kodeków z których nie korzystamy, ale korzystając z tego zestawu jeszcze nigdy nie miałem problemu z odpaleniem jakiegokolwiek formatu. Swego czasu trzeba było osobno instalować kodek od .rmvb... Czy zaśmieca? Nie odczuwam tego, uważam ten pakiet za bardzo dobry. W czasie instalacji można wybrać dodatkowo jakie kodeki mają być zainstalowane, więc jak ktoś się zna, może wybrać tylko te których będzie potrzebował. Ja tam instaluje wszystkie :D