anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak wizjera w niektórych kamerach

wuwaldi-----
Początkujący

Brak wizjera w niektórych kamerach

Posiadam kamerę SD i chcę się przesiąść na HD. Wiele modeli, które by mnie odpowiadały nie posiadają wizjera. Dla mnie filmowanie przy pomocy ekranu LCD jest w większości wypadków niewygodne, a w pełnym słońcu niemożliwe.
Jakie macie doświadczenia z filmowaniem kamerami bez wizjera.
Proponuję też administratorom strony www SONY, aby jednym z kryteriów kreatora było istnienie wizjera.

7 ODPOW. 7
boston-----
Początkujący

Jeśli chodzi o filmowanie z ręki preferuje ekran LCD. W kamerach których używam (używałem), większość posiada też wizjer jednak nie korzystam z niego nawet przy silnym świetle słonecznym, nie ma takiej potrzeby. Wizjer używam w kamerze z ręki tylko w dwóch sytuacjach
1. wnętrza jak kościoły muzea, gdzie jasność lcd mogłaby kogoś rozpraszać
2. Dla zaoszczędzenia baterii
Ale oczywiście wybór lcd/wizjer jest to kwestia przyzwyczajenia.

Rzecz jasna z kamery naramiennnej w 90 proc. korzystam z wizjera.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

moge cie zapewnic że przesiadka z wizjerka na ekran lcd tylko wzbogaci twoja tworczosc i mozliwosc plynnego kadrowania, niemusisz sie niczego obawiac.

zalety kamery nie posiadajacej wizjera:

1. tansza niz z wizjerem
2. lżejsza niz z wizjerem
3. mniejsza niz z wizjerem
4. na ekranie lcd cienkim flamastrem mozna oznaczyć trój-podział co wznaczący sposób pomoże odpowiednio kadrować sceny filmu, a co za tym idzie poźniejsze ogladanie bedzie przyjemniejsze.

oldguest
Początkujący

Alcazar napisał(a):


4. na ekranie lcd cienkim flamastrem mozna oznaczyć trój-podział co wznaczący sposób pomoże odpowiednio kadrować sceny filmu, a co za tym idzie poźniejsze ogladanie bedzie przyjemniejsze.



Można kupić statyw z sterowaniem AV i wtedy za pomocą guzika "guide frame" można takie linie uzyskać bez flamastra.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

super nie wiedzialem, mógłbym poprosic o model , gdzie to mozna zobaczyć w akcji, ile to kosztuje?

oldguest
Początkujący

Wszystkie statywy które mają w symbolu "AV" mają sterowanie do nowych kamer. Gdzie można zobaczyć w akcji podejrzewam że w każdym SC.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

no ok , ale czy ta funkcje mozna uruchomic tylko poprzez podlaczenie do sterowania na statywie , czy mozna wlaczyc w menu kamery bez ladowania sie w dodatkowe koszty?

oldguest
Początkujący

W niektórych kamerach Ustawienia filmu kamery -> Ramka prowadząca -> Włącz :thumbsup: