anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co wybrać HDR-CX115E czy DCR-SX73E?

Ashitaka-----
Początkujący

Co wybrać HDR-CX115E czy DCR-SX73E?

Witam,
przymierzam się do zakupu kamery (tylko Sony) w kwocie do! 2000zł na użytek domowy. Myślę o DCR-SX73E. Wcześniejszy sprzęt się popsuł (DCR-HC14E miniDV). Od razu nasuwa się pytanie czemu nie sprzęt HD? Patrzyłem też na HDR-CX115E ale:
po prostu nie mam jeszcze sprzętu do odtwarzania tego rodzaju materiału (TV z HD, BR disc) oraz obróbka też wymaga dość nowego, szybkiego komputera.
Parametry oraz zastosowane technologie przekonują mnie do zakupu EXMOR R, BIONZ. Prostota w zgraniu materiału na komputer oraz obróbka SD nie jest wymagająca sprzętowo.

Widziałem jak to nagrywa i jaki jest obraz na standardowym TV (przez S-Video) Wrażenie: obraz z poprzedniej mojej kamery HC14E jest jak by bardziej "miękki" a SX73E typowy cyfrowy zapis za to lepszy jakościowo, dla mnie jest do przyjęcia. Przewiduję nowy sprzęt na jakieś 3 lata, przez ten czas HD zadomowi się na dobre, wtedy pomyślę o HDR-kach.

Proszę o opinię na ten temat.
A może podstawowy model HDR-CX115E. Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Bez wahania inwestuj w nowe technologie na przyszłość , telewizor i tak i tak kupisz , sprzęt tez , a pixeli na filmie za 3lata nie dorobisz...

kupuj 115 lub 116 , podstawowe ale bardzo dobre modele kamer.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie tak. Jak kamera to HD. Jedyną sytuacją która może komplikować, to wymagający sprzęt do obróbki HD. Póki co możesz wybrać mniejszą rozdzielczość, ale i tak wyższą od standardowej. Sprawi to, że film będzie ładny nawet na telewizorze HD, a obróbka nie będzie tak wymagająca. W SD bym się nie bawił. Dla przeciętnego wyjadacza nie opłaca się. W produkcjach filmowych takie kamery są jeszcze wykorzystywane. Ale w postprodukcji wchodzą skomplikowane programy które "pompują" obraz. CX115, CX116, CX155 to bliźniacze kamery o bardzo dobrych parametrach.

boston-----
Początkujący

kamera hd, polecam CX115/155, bardzo dobra :)

Ashitaka-----
Początkujący

Dziękuję za odpowiedzi i mam pytanie, jak bym zgrał z 115 materiał HD przez PMB na płytę DVD to czy mógłbym to odtwarzać na popularnych odtwarzaczach dvd czy tylko na BR-disc.

pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

PMB ma możliwość utworzenia dysku z plikami AVCHD i wtedy taką płytę odtworzysz tylko w odtwarzaczu BD (może być PS3), oraz posiada możliwość zrobienia konwersji do standardu SD i wtedy taką płytę odtworzysz w dowolnym odtwarzaczu DVD lub również w BD. Polecam pierwszy sposób, widać utratę jakości a odtwarzacz S360 można już kupić poniżej 500zł.

profi-----
Początkujący

Dokładnie, aczkolwiek od siebie dodam, że zamiast s360 polecałbym s370, nowszy model kosztuje praktycznie tyle samo, a ilość obsługiwanych formatów znacznie większa (doszły między innymi divxy oraz obsługa mkv) również przez USB. Także ciekawe odtwarzacze blu ray na dzień dzisiejszy nie są aż takim dużym wydatkiem :)

robsto
Początkujący

Sądzę że odtwarzacze blu-ray tanieją bo niedługo wejdzie fala stacjonarnych nagrywarek z dyskami. To znowu producentom da powód ściągania z klienta 2 tysie.

Ashitaka-----
Początkujący

Witam wszystkich
Decyzja zapadła. Wybrałem XR-155E.
Jakość nieporównywalna do poprzedniego modelu z wiadomych powodów.
Tak naprawdę to już miałem SX73 w domu, nie byłem zadowolony więc nie pisałem o tym aby uzyskać od was obiektywne opinie.
Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi i pomoc w wybraniu kamery co do jakości obrazu.
Warto czasami dopłacić i mieć wewnętrzny spokój i zadowolenie w podjęciu decyzji zakupu.
A co do sprzętu do obróbki już mam coś na oku. Intel i5 (wielowątkowość) ale to już inny temat.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

robsto - niby tak, ale zobacz na odtwarzacze DVD. Mimo postępu czasu, jest dużo wersji, ale same odtwarzacze DVD są ciągle popularne. Sądzę, że podobnie będzie w przypadku BR.

Ashitaka napisał(a):

Warto czasami dopłacić i mieć wewnętrzny spokój i zadowolenie w podjęciu decyzji zakupu.


Zawsze wychodzę z tego założenia. Często wolę poczekać jeszcze miesiąc, a kupić coś lepszego. Przez to mam mniej elektroniki w domu, ale za to świetnej jakości. I chyba wychodzę na plus. Odpukać, prawie żaden sprzęt RTV AGD nie poszedł do serwisu. Za wyjątkiem monitora LG (3 świecące piksele i gwarancja nie uznana) i laptop Asus (czasami ekran migocze, ale póki co da się pracować na komputerze - osiągnie właściwy poziom wkurzenia, to zawita w serwisie). Wiadomo, usterka może zawsze się zdarzyć. No i źle wyszedłem z samochodem. Kupiłem nowsze i droższe Audi, ale trafiła się jakaś felerna sztuka. Ciągle naprawy, aż głupio komuś sprzedać :(

Ashitaka napisał(a):

A co do sprzętu do obróbki już mam coś na oku. Intel i5 (wielowątkowość) ale to już inny temat.


i5 to świetny wybór. Z niego na pewno będziesz zadowolony. Poradzi sobie nawet z bardziej skomplikowanymi materiałami.
Pozdrawiam.