anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co wybrać HDR-CX115E czy DCR-SX73E?

Ashitaka-----
Początkujący

Co wybrać HDR-CX115E czy DCR-SX73E?

Witam,
przymierzam się do zakupu kamery (tylko Sony) w kwocie do! 2000zł na użytek domowy. Myślę o DCR-SX73E. Wcześniejszy sprzęt się popsuł (DCR-HC14E miniDV). Od razu nasuwa się pytanie czemu nie sprzęt HD? Patrzyłem też na HDR-CX115E ale:
po prostu nie mam jeszcze sprzętu do odtwarzania tego rodzaju materiału (TV z HD, BR disc) oraz obróbka też wymaga dość nowego, szybkiego komputera.
Parametry oraz zastosowane technologie przekonują mnie do zakupu EXMOR R, BIONZ. Prostota w zgraniu materiału na komputer oraz obróbka SD nie jest wymagająca sprzętowo.

Widziałem jak to nagrywa i jaki jest obraz na standardowym TV (przez S-Video) Wrażenie: obraz z poprzedniej mojej kamery HC14E jest jak by bardziej "miękki" a SX73E typowy cyfrowy zapis za to lepszy jakościowo, dla mnie jest do przyjęcia. Przewiduję nowy sprzęt na jakieś 3 lata, przez ten czas HD zadomowi się na dobre, wtedy pomyślę o HDR-kach.

Proszę o opinię na ten temat.
A może podstawowy model HDR-CX115E. Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
tomekkk-----
Początkujący

Zimny filozofia dobra, chyba jednak nie zawsze. Moim zdaniem czasami jest lepiej kupić coś tańszego. Weźmy pod uwagę zakup czegoś co nie koniecznie będzie z ciągłym użytku, albo nie wykorzystamy dodatkowych możliwości. Płacić o kilka stówek więcej za coś czego nei wykorzystamy jest bez sensu.

Ashitaka napisał(a):

Decyzja zapadła. Wybrałem XR-155E.


Kamery hd to kamery hd :D Sam kupowałem niedawno i nie spodziewałem sie takiej jakości po obrazie. Kamera z tańszych amatorskich, a nagrywa dużo szczegółów i nie raz powiedziałem łał oglądając obraz na lcd.

Ashitaka-----
Początkujący

tomekkk napisał(a):


Kamery hd to kamery hd :D


To prawda, warto było zmienić sd na hd. Nawet jak odtworzyłem materiał (HD FH) bezpośrednio z kamery na tradycyjnym tv 4:3 (29cali 100Hz) to i tak widać różnice jakościową obrazu. No i ten dysk (120GB) można nagrywać bez obawy że zaraz skończy się miejsce, co mogło by być w przypadku modelu o którym też myślałem HDR-CX115E z niedużą kartą pamięci. Filmowanie z funkcją LOW LUX też bardzo ciekawie wychodzi, naprawdę pomaga podczas słabego oświetlenia. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z wyboru kamery :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Od dawna jestem zdania, że jak ktoś przeniesie się z kamery SD na HD to już nie będzie chciał wrócić do SD :D Różnice w jakości są ogromne. Ilość nagrywanych szczegółów obrazu HD jest tak duża, że obraz sprawia wrażenie bardzo naturalnego.