anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CX505 czy CX350?

robsto
Początkujący

CX505 czy CX350?

Witam,
mam dylemat nad w/w kamerami. Zamierzam zainwestować w którąś z nich. Cenowo są identyczne. CX350 jest szerokokątna, CX505 z dźwiękiem 5.1. Proszę mi doradzić która jest lepsza :thumbsup:

30 ODPOW. 30
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Obie kamery są bardzo fajne. CX505 jest z wyższej półki, ale za to z poprzedniego roku. CX350 jest nowszą kamerą, co za tym idzie ma poprawione rozwiązania. Jest z niższej półki, więc ma mniej funkcji i "bajerów". Jednak nowsza technologia czasami jest ważniejsza. Szkoda, że nie napisałeś do czego będziesz wykorzystywał te kamery, w pomieszczeniach czy na zewnątrz, i przy jakiej ilości światła.
Poniżej masz link z porównaniem danych technicznych tych kamer:
http://www.sony.pl/comparison/hdrcx350v ... x505ve.cen
Jak widać bardziej zaawansowaną jest CX505. Ma większy przetwornik (chociaż czasami elektronika redukuje różnicę w wielkości - jeśli chodzi o obraz wyjściowy), Nightshot (nagrywanie w ciemności), większą ilość pikseli, robi zdjęcia wyższej rozdzielczości, lepszy ekran LCD. Z ważniejszych cech na plus CX505 to chyba wszystko. CX350 za to ma nowszy i lepszy obiektyw, lepsza bateria. Stabilizator obrazu jest taki sam. Być może inżynierowie Sony w nowszym modelu coś poprawili. Chociaż ja mam XR520 - z tego samego sezonu co CX505 i stabilizator zachowuje się świetnie.
Jakbym ja stał przed takim wyborem, to byłbym bardziej za CX505. Chociaż pierw poszedłbym do sklepu, nagrał przykładowe materiały przy podobnych ustawieniach w kamerze i sprawdził różnicę.
Na YouTube masz sporo filmików nagranych tymi kamerami. Tylko jakość przez Internet zawsze będzie gorsza niż po zgraniu z kamery. Do tego nie wiesz jak ktoś konwertował filmy, przez to mogą być starty jakości.
CX505:
http://www.youtube.com/results?search_query=cx505&aq=f
CX350:
http://www.youtube.com/results?search_query=cx350&aq=f

robsto
Początkujący

Zimny napisał(a):

Szkoda, że nie napisałeś do czego będziesz wykorzystywał te kamery, w pomieszczeniach czy na zewnątrz, i przy jakiej ilości światła.



Zdecydowanie częściej w pomieszczeniach, dlatego wybór padł na te modele, bo z tego co wiem bardzo dobrze sobie radzą przy małej ilości światła.

Zimny napisał(a):


Jakbym ja stał przed takim wyborem, to byłbym bardziej za CX505. Chociaż pierw poszedłbym do sklepu, nagrał przykładowe materiały przy podobnych ustawieniach w kamerze i sprawdził różnicę.



I tu jest właśnie problem, bo w swoim mieście najwyższy model sonego jaki znalazłem to cx155 i xr200. Dlatego więc zdaję się na forum bo organoleptycznie mam problem.

Dzięki Twojemu wywodowi kieruję się tak jak już wcześniej myślałem ku cx505 lub cx520. Mimo że starsze modele. Niestety jest ich coraz mniej w sklepach - zostają sklepy internetowe. Od jakiegoś czasu obserwuję cx505/520 cenowo w necie i niestety cena praktycznie stoi.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Te modele nie są już produkowane, sprzedawane są ostatnie modele. Cena jest bardzo fajna. Jak już wspomniałem mam XR520 i w tamtym roku płaciłem za nią w granicach 5 tys. Jedyna różnica to dysk twardy - który ma swoje plusy i minusy.
CX505 i CX520 różnią się tylko wielkością wbudowanej pamięci na której zapisywany jest materiał. Mniejsza ma 32GB, większa 64GB. Różnica w cenie jest mała, pamięć w sumie przydaje się... Poniżej masz porównanie tych kamer:
http://www.sony.pl/comparison/hdrcx505v ... x520ve.cen
Co do jakości nagrania do swojej kamery nie mam zastrzeżeń. Fakt, trzeba usiąść, poznać funkcje, "obyć się" z kamerą. Wtedy wyciągasz z niej dużo więcej niż na początku. Jedyny problem sprawiała mi postprodukcja - czyli przycinanie, obrabianie materiału, renderowanie. Potrzeba to dobrego komputera. Niestety nie ominiesz tego, materiał HD wymaga trochę wydajności od komputera. A w kamerę SD nie ma sensu inwestować.
Co do małej ilości światła. Niektóre kamery przy małej ilości światła stosują tzw podbicie. Często oznacza to szumy w ciemnych miejscach. Tak fotografia z bardzo dużym ISO. Na filmikach z YouTube nagranych cx światła jest mało, a szumów nie widać:
http://www.youtube.com/watch?v=nujGahiy4ls
http://www.youtube.com/watch?v=-ZEB0bm3Qdc
Identycznie zachowuje się moja kamera.
Co do sklepów internetowych - jest ten plus że w ciągu 10 dni możesz oddać bez podania przyczyny. Jeśli nie będzie odpowiadała, możesz odesłać.

robsto
Początkujący

Zimny napisał(a):

Jedyny problem sprawiała mi postprodukcja - czyli przycinanie, obrabianie materiału, renderowanie. Potrzeba to dobrego komputera. Niestety nie ominiesz tego, materiał HD wymaga trochę wydajności od komputera.



Czytając już wcześniej forum, zaopatrzyłem się już w Sony Vegas. Posiadam też aparat fotograficzny Samsunga z nagrywaniem w HD (1280x720) i na tym trenuje obrabianie filmów. Format 1280x720 obrabiałem na laptopie z celeronem - przy obróbce się trochę przycinał, ale po zgraniu na płytkę - płynnie. PYTANIE - natomiast przy pełnym HD jaki dają kamerki Sonego core 2 duo 2,6 GHz powinien wystarczyć?

boston-----
Początkujący

Co do oddawania towaru zakupionego przez internet, to nie można go oddać jeśli się go używało, przynajmniej nie w zakresie prawa do zwrotu w ciągu 10 dni od zakupu (to prawo odnosi się tylko do towaru nieużywanego).

komputer jest ok do HD, chociaż przy kompresji 24Mb/s (FQ) może się delikatnie przycinać. jakiego programu do edycji używasz i jakiego systemu operacyjnego?

robsto
Początkujący

Program - Sony Vegas - System XP

boston napisał(a):

komputer jest ok do HD, chociaż przy kompresji 24Mb/s (FQ) może się delikatnie przycinać.



Rozumiem że przy obrabianiu się przycina, ale materiał zgrany jest ok.

boston-----
Początkujący

materiał zgrany oczywiście będzie ok.

robsto
Początkujący

Panowie potrzebuję info ile minut pełnego HD wejdzie na 32GB (CX505), na stronie sonego piszą do 13h, ale nie wydaje mi się że w 1920x1080.

boston-----
Początkujący

około 4,5 godziny materiału w Full HD