anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CX505 czy CX350?

robsto
Początkujący

CX505 czy CX350?

Witam,
mam dylemat nad w/w kamerami. Zamierzam zainwestować w którąś z nich. Cenowo są identyczne. CX350 jest szerokokątna, CX505 z dźwiękiem 5.1. Proszę mi doradzić która jest lepsza :thumbsup:

30 ODPOW. 30
robsto
Początkujący

boston napisał(a):

około 4,5 godziny materiału w Full HD



4,5h - to naprawdę chyba zapomnę o cx520 - cx505 powinna wystarczyć. Nie wyobrażam sobie obrabiania 4h materiału na raz. Ciekawe zimny czy zapełniłeś z raz dysk do pełna :c7

wideopasja
Początkujący

Zależy od jakości obrazu. Mam NX5 i na kartę 16 wchodzi ok 85min 1080i w najwyższej jakości. Zmniejszając jakość można nagrać więcej i nie raz obraz po renderowaniu będzie takiej samej jakości. Każda kamera ma inne tryby. Najlepiej zapoznać się z instrukcją.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

robsto napisał(a):

Ciekawe zimny czy zapełniłeś z raz dysk do pełna :c7


Nie udało mi się zapisać całego dysku. Tylko widzisz, dysk traktuję nie tylko jako zapis materiału z kamery, ale również jako swoisty bank danych. Bardzo mi się podoba możliwość podłączenia kamery pod komputer. Jest szybkie, sterowanie proste, do tego pilot. Nie muszę zgrywać na płytę, aby pokazać jakiś kawałek, do tego wszystko jest na kamerze. Podłączam ją i mam obraz na telewizorze. Na taki dysk wchodzi mnóstwo minut, jakbym tego nie przerabiał na bieżąco, to nie połapałbym się.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Mam nadzieję, że mimo wszystko robisz kopie zapasowe materiałów, które masz na dysku kamery? Głupio by było stracić sporo wspomnień przez jakiegoś amatora cudzej własności. A takich niestety sporo jest (i nie myślę tu tylko o Polsce) :c9

robsto
Początkujący

sadam napisał(a):

Mam nadzieję, że mimo wszystko robisz kopie zapasowe materiałów, które masz na dysku kamery? Głupio by było stracić sporo wspomnień przez jakiegoś amatora cudzej własności.



Między innymi właśnie dlatego nie zależy mi na wielkiej pamięci.
Po zakupie kamery (co zamierzam niedługo, zwłaszcza że modele o których myślę znikają ze sklepów a dostaw kolejnych raczej nie będzie, nawet na stronie sonego zniknęły) planuje inwestycję w nagrywarkę blu-ray (koszt ok 500) do kompa stacjonarnego i tradycyjną archiwizację na płytkach.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

gdzie znalazłeś za 500?

robsto
Początkujący

Alcazar napisał(a):

gdzie znalazłeś za 500?



Sorki - zmobilizowałeś mnie - znalazłem te ofertę Selgrosu - dokładnie 559 ale netto.
Na ceneo ta sama "BH10LS30" - jest za 599 brutto.
Czyli za ok 600 znajdziesz bez trudu. Ceny nagrywarek wciąż spadają - jeszcze z 1,5 miesiąca temu najtańszą jaką znalazłem była za 800 PLN.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dziś w MM "dzień bez vatu". Jak mają na stanie, to może byłoby za ok. 500?

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Tadeusz napisał(a):

Dziś w MM "dzień bez vatu". Jak mają na stanie, to może byłoby za ok. 500?


Ważne słówka - "na stanie" i czy się dopchasz do kasy przed zamknięciem :c10

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ano właśnie... Ale jak ktoś ma zacięcie :c20

------------------------------
fotoamator