anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

CX505 czy CX350?

robsto
Początkujący

CX505 czy CX350?

Witam,
mam dylemat nad w/w kamerami. Zamierzam zainwestować w którąś z nich. Cenowo są identyczne. CX350 jest szerokokątna, CX505 z dźwiękiem 5.1. Proszę mi doradzić która jest lepsza :thumbsup:

30 ODPOW. 30
robsto
Początkujący

No Panowie,
po wielu namysłach, wyprzedzając rosnące ceny - zamówiłem CX505.

Nie mogę się doczekać dostawy :P

profi-----
Początkujący

sadam napisał(a):

Mam nadzieję, że mimo wszystko robisz kopie zapasowe materiałów, które masz na dysku kamery? Głupio by było stracić sporo wspomnień przez jakiegoś amatora cudzej własności. A takich niestety sporo jest (i nie myślę tu tylko o Polsce) :c9



To nawet nie potrzeba amatora cudzej własności wystarczy nieszczęśliwy zbieg okoliczności np. upuszczenie kamery etc. i wtedy mamy podwójną stratę kamery oraz co gorszę stratę często kilkudziesięciu godzin materiału którego już się nie odzyska. Także kopie zapasowe to zdecydowanie podstawa, przy każdej kamerze.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oczywiście mam wszystko na innym nośniku. Na kamerze zostawiam kopie. Zamieszczam tam materiały ciekawe, które będę chciał pokazać komuś, odtworzyć dla siebie. Taki podręczny bank najciekawszych materiałów. Na komputerze swoją drogą zostawiam dane. O amatorów cudzej własności raczej nie boję się. Jestem przewrażliwiony w tym temacie i nie prowokuje sytuacji w których może ktoś mi zwędzić.

robsto - kamerka przyszła? Jak pierwsze wrażenia?

robsto
Początkujący

Zimny napisał(a):

robsto - kamerka przyszła? Jak pierwsze wrażenia?



Masz wyczucie - właśnie dziś przyjechała.
Pierwsze wrażenie - malutka. Mój stary soniak na kasetki jest 4 razy większy :c7
Za wiele jeszcze nie nakręciłem - formatuje baterie,
ale pierwsze odczucia:
- prosta w obsłudze,
- super jakość w ciemnych pomieszczeniach - kręciłem przy lampce i tv
- dobry stabilizator - przy takim maleństwie
Ogólnie - sporo kasy - ale na pierwszy rzut oka - warto :smileythumbsup:

Przy okazji mam pytanie - czy karta gwarancyjna to taka na pięciostronicowa składana kartka z niebieskim drukiem zatytuowana SONY European Guarantee? Mam to podbite przez sprzedawcę z nr seryjnym - po problemach kolegi z tematu obok wolę się upewnić :)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Gratuluję zakupu i udanych filmowań życzę.
Polecam również zainstalowanie PMB - fajny program

robsto napisał(a):


Przy okazji mam pytanie - czy karta gwarancyjna to taka na pięciostronicowa składana kartka z niebieskim drukiem zatytuowana SONY European Guarantee? Mam to podbite przez sprzedawcę z nr seryjnym - po problemach kolegi z tematu obok wolę się upewnić :)



Tak to jest to. Pamiętaj również o dowodzie zakupu - paragon, faktura. Bez niego ani rusz.

robsto
Początkujący

Dzięki wielkie - jak tak to mam komplet. Nic tylko się cieszyć zakupem :) Za kilka dni opisze wrażenia.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Paragon najlepiej skserować. Po kilku miesiącach może wyblaknąć. I wtedy chyba już nie ma dowodu zakupu...

robsto
Początkujący

Jestem już jakiś czas po zakupie,
kamerkę CX505 już przetestowałem w różnych warunkach.
Właśnie wróciłem ze sporą ilością materiału wakacyjnego z ciepłych krajów.
Kamerka spisała się super - choć muszę przyznać że w przeciągu 2 tygodni wyjazdu 3 razy zawiesiła się z gorąca (wysoka temperatura zewnętrzna plus trzymanie w ciepłej ręce przez jakiś czas). Po odłożeniu w cień po 5 minutach wracała do normy. Zawieszenie wyglądało tak że obraz nagrywany stawał i kamera nie reaguje na nic. By się odwiesiła musiałem wyjąć baterię, a przy odtwarzaniu materiału nagrywanego przy zawieszeniu, obraz stoi a dźwięk się nagrywa do momentu wyjęcia baterii. Poza tym wszystko ok, obraz rewelka, bateria nie zawiodła - nawet przy całodziennym nagrywaniu, choć jednak chwilami żałowałem że nie posiadam szerokokątnego obiektywu.
Ale mam do Was 2 pytania,
1. po usunięciu z kamery części plików, nowy materiał zapisuje się nie jako kolejne pliki, ale uzupełnia numeracje z usuniętych . Nie znalazłem opcji na zmianę tego. Jest opcja "nr pliku" gdzie można włączyć funkcję ZERUJ gdzie wybiera nry pliku większe od najwyższego, ale dotyczy to tylko zdjęć a nie filmów. Proszę mi podpowiedzieć gdzie zmienię to na ciągłość numeracji w górę.
2. przy zrzucaniu materiału na kompa nie mogę usunąć przez kompa materiału z kamery gdyż krzyczy mi komp że pliki są chronione (choć nie włączałem ochrony w kamerce). Czy podpowiecie mi jak to ominąć?

robsto
Początkujący

robsto napisał(a):

Ale mam do Was 2 pytania,
1. po usunięciu z kamery części plików, nowy materiał zapisuje się nie jako kolejne pliki, ale uzupełnia numeracje z usuniętych . Nie znalazłem opcji na zmianę tego. Jest opcja "nr pliku" gdzie można włączyć funkcję ZERUJ gdzie wybiera nry pliku większe od najwyższego, ale dotyczy to tylko zdjęć a nie filmów. Proszę mi podpowiedzieć gdzie zmienię to na ciągłość numeracji w górę.
2. przy zrzucaniu materiału na kompa nie mogę usunąć przez kompa materiału z kamery gdyż krzyczy mi komp że pliki są chronione (choć nie włączałem ochrony w kamerce). Czy podpowiecie mi jak to ominąć?



Jak tam Panowie - nikt nie potrafi mi pomóc?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

ad2. Tak już chyba jest jest - z nieznanych mi powodów PMB nie chce/nie może skasować plików AVCHD z nośnika -przed chwilą zgrywałem pliki z aparatu nagrane na pendriva i też nie chciał ich skasować. Trzeba zrobić to ręcznie.