anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR HC 14E - problemy :-(

domel-----
Początkujący

DCR HC 14E - problemy :-(

Witam
Mam pytania:
1. Około 5 lat temu kupiłem w sklepie kamerę DCR HC-14E. Jako, że nie jestem
pasjonatem filmowania, kamery używałem sporadycznie. Została ona użyta
dosłownie na nagranie 8 kaset w trybie SP - czyli używałem jej 8 godzin.
Filmowałem jedynie podczas wyjazdów na wczasy i na 2 imprezach. Niedawno na
ekranie wyświetlacza pojawił się komunikat, że należy użyć kasety
czyszczącej głowicę, jednocześnie jakość obrazu uległa znacznemu pogorszeniu
(zaczęły pojawiać się zniekształcone obrazy, zakłócenia). Kupiłem takową
kasetę, użyłem jej zgodnie z instrukcją, ale po około 10 minutach filmowania
komunikat zaczął pojawiać się ponownie. Ponownie użyłem kasety czyszczącej,
ale komunikat zaczął się znowu pojawiać.
Proszę o informację czym może być spowodowane takie zachowanie kamery? Czy
możliwe, że głowica uległa uszkodzeniu? Jak wspomniałem kamery używałem
naprawdę rzadko i mało. Znajomi mają kamery po kilka czy kilkanaście lat i
używają ich bez problemów. Czy z moją jest coś nie tak?
2. Drugie pytanie: mam wspomniana wyżej kamerę, próbuję ściągnąć materiał video na dysk komputera. Po włączeniu przechwytywania po jakimś czasie kamera przestaje dawać sygnał do komputera i program do przechwytywania video zawiesza się. dzieje się tak zawsze, niezależnie jakiego programu używam. Czym to może być spowodowane? (komputer: Core2Duo 3.0, 4 gb ram, 640 GB HDD, kamera podłączona [przez IEEE1394.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam
tomek

4 ODPOW. 4
boston-----
Początkujący

1. Myślę, że takie sprawy mogą rozwiązać tylko serwisanci. Jeśli chcesz mieć jeszcze pożytek z kamery oddaj ją do konsultacji do serwisy, oni wskażą ci (zapewne) gdzie jest problem i ewentualnie jakie są koszty naprawy
2. Być może kamera wyłącza się po jakimś czasie gdy nie jest używana (choć przesyła film) ze względu np. na oszczędność energii. Być może powinniście poszukać w opcjach czy instrukcji autowyłączanie, trybu uśpienia czy tego typu wartości i zmienić ich wskazanie w menu kamery (to tylko moje przypuszczenie).

domel-----
Początkujący

boston napisał(a):

1. Myślę, że takie sprawy mogą rozwiązać tylko serwisanci. Jeśli chcesz mieć jeszcze pożytek z kamery oddaj ją do konsultacji do serwisy, oni wskażą ci (zapewne) gdzie jest problem i ewentualnie jakie są koszty naprawy


OK tylko boje się, ze koszt samej ekspertyzy przekroczy koszt używanej kamery na Allegro :-(

boston napisał(a):

2. Być może kamera wyłącza się po jakimś czasie gdy nie jest używana (choć przesyła film) ze względu np. na oszczędność energii. Być może powinniście poszukać w opcjach czy instrukcji autowyłączanie, trybu uśpienia czy tego typu wartości i zmienić ich wskazanie w menu kamery (to tylko moje przypuszczenie).


Nawet jakby była taka opcja to problem raz pojawia się po 1 minucie a raz np po 10 tzn zawieszenie się programu. dzieje się tak nie zależnie czy używamPinnacle, Windows Movie maker czy Ulead Video :-(
pzdr

oldguest
Początkujący

domel napisał(a):

boston napisał(a):

1. Myślę, że takie sprawy mogą rozwiązać tylko serwisanci. Jeśli chcesz mieć jeszcze pożytek z kamery oddaj ją do konsultacji do serwisy, oni wskażą ci (zapewne) gdzie jest problem i ewentualnie jakie są koszty naprawy


OK tylko boje się, ze koszt samej ekspertyzy przekroczy koszt używanej kamery na Allegro :-(



Nie ma już kosztów ekspertyzy. Jeśli nie godzi się klient na naprawę pokrywa tylko koszty przesyłki. Najprościej zgodzić się do najbliższego centrum serwisowego.

domel-----
Początkujący



Nie ma już kosztów ekspertyzy. Jeśli nie godzi się klient na naprawę pokrywa tylko koszty przesyłki. Najprościej zgodzić się do najbliższego centrum serwisowego.


WIELKI dzięki za info
Jutro dzwonie do serwisu
pzdr
tomek