anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Edycja nieliniowa materiału M2TS

tomajk
Początkujący

Edycja nieliniowa materiału M2TS

Jaki program polecacie by poradził sobie z plikami M2TS ?
Rekomendowany Ulead Video Studio 11Plus niestety nie rozpoznaje tego formatu, choć reklamowany jest jako radzący sobie z AVCHD.
Jeśli jest sposób by konwertować M2TS bez utraty jakości na format zgodny z tym lubi innymi programami podobnego typu będę wdzięczny za podpowiedź.

PS. Szkoda że firma nie dostarczyła lepszego oprogramowania, samo przeglądanie i zgrywanie na dyski jest rozwiązaniem raczej nie ciekawym.

8 ODPOW. 8
AIBO-----
Początkujący

ja osobiscie obrabiam materiał w Pinnacle'u wersja 12 - polecam swietnie działa!

woland13-----
Początkujący

Witam, równiez sugeruję Pinnacle 12 - korzystam z wersji ulimate. Program świetnie sobie radzi, a i opcji montażu jest wiele.

tomajk
Początkujący

Ulead V.S. 12 radzi sobie z plikami m2ts lecz niestety przy procesorze IP i7-920, 6GBRAM, grafice ATI 4850 1GB twardym dysku 1T C32MB niestety zacina się, przecież nie można powiedzieć że trzeba szybszego komputera, bo jaki ? 965 EXTREME ? czy może grafika 4970 lub GF 280? nie sądzę by to coś zmieniło. Sony Vegas chodzi fantastycznie płynnie, nawet podgląd na drugim monitorze jest super, nie wiem co o tym sądzić. Sony jednak jest jak dla mnie niezbyt intuicyjny, a brak znajomości języka angielskiego utrudnia jednak zabawę tym programem. Jakże prosty i ergonomiczny jest Ulead.
Skłaniałbym się do UVS12 ale przetestuję jeszcze tego Pinnacle 12
Dziękuję za podpowiedzi, postaram się po testach podzielić doświadczeniami.

PS. Program ten i obróbka klipów z kamery jest dla mnie czysto amatorska, to tylko i wyłącznie zabawa, zakup takej maszynerii jak ADOBE PREMIERE byłby wyrzuceniem pieniędzy i snobizmem, dlatego odpada na przedbiegach.

tomajk
Początkujący

Nie mogę znaleźć wersji testowej tego Pinnacle 12 na DOBREPROGRAMY wspomniano, że nie ma takiej wersji. :(

AIBO-----
Początkujący

szukałem i też nie znalazłem :( nie mniej jednak działa jak zły i szczerze polecam!!

jacekle
Początkujący

Również chciałem uzywać Pinnacle Studio 12 ale podgląd przy edycji sie zacina. Może ktoś sie orientuje, czy to kwestia komputera2,10 gigahertz Intel Core2 Duo, 3070 Megabytes Installed Memory, NVIDIA GeForce 8400M GS) czy jakiies ustawienia są złe? Proszę o wskazówkę.

chector
Początkujący

Osobiście śmigam na plikach m2ts w Adobe Premiere Elements 7 na sprzęcie CoreQuad 6700 4X 3,5Ghz 4GB Dual channel 1066Mhz 2TB HDD w raid (striping) i GeForece 9800GX2 with CUDA.
Żadnych zacięć, śmiga pięknie, efekty renderowane w HD RealTime (przyspieszenie graficzne z GPU) także te trójwymiarowe.
Rendering obrazu 1920x1080 przy 8000kbps do WMV 2-pass to średnio 4X czas filmu ale jakość fenomenalna i mało zajmują miejsca na dysku pliki.

Plusy premierki E7 to pełna utylizacja 4 rdzeni i duża kompatybilność z formatami HD.

Ciekawskodociekliwy
Początkujący

tomajk napisał(a):

Jaki program polecacie by poradził sobie z plikami M2TS ?
Rekomendowany Ulead Video Studio 11Plus niestety nie rozpoznaje tego formatu, choć reklamowany jest jako radzący sobie z AVCHD.
Jeśli jest sposób by konwertować M2TS bez utraty jakości na format zgodny z tym lubi innymi programami podobnego typu będę wdzięczny za podpowiedź.

PS. Szkoda że firma nie dostarczyła lepszego oprogramowania, samo przeglądanie i zgrywanie na dyski jest rozwiązaniem raczej nie ciekawym.




Witam
Myślę ze bezproblemowo poradzi sobie SONY VEGAS Pro ( jego głównym atutem są stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe ) oraz ostatnia wersja EDIUSA z tzw.dopałką ,czyli kartą wideo która w znacznym stopniu odciąż prosesor i grafikę komputera. Za wyborem ediusa przemawia to że instrukcje jego obsług pl. ,oraz tutoriale w pl są dostępne.
Poza tym Edius posiada ponoć najlepszy prokoder.
Najwięcej informacji i porad można uzyskać u dystrybutora- BS.MULTIMEDIA z Tarnowa, oraz w Stowarzyszeniu Wideofilmowców z Żyrardowa.