anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Eksport za pomocą PMB

dawny-----
Początkujący

Eksport za pomocą PMB

Napotkałem taki oto problem. Na dzień dzisiejszy nie posiadam odtwarzacza BR, postanowiłem więc obejrzeć filmik za pomocą kamerki. Zmontowałem film w Ulead Video Studio 11, dodałem pare przejść, napisy i ścieżkę dźwiękową, w ustawieniach dałem plik wyjściowy tak jak pierwszy klip, powstał plik AVCHD (ok. 20 min filmu). W PMB plik został rozpoznany jako filmik HD i z tego co podejrzałem to parametry ma identyczne z klipami zgranymi z kamery, dałem w PMB eksport na kartę kamery i tu moje zdziwienie, kopiowanie na kartę trwało bardzo długo, nie wytrzymałem po ok.2h gdy stopień zaawansowania była na poziomie 30% i przerwałem operację. Zdaję sobie sprawę że mój komp jest troszkę stary, ale konwersja pliku wynikowego w Ulead trwała 1,5h.
I tu pytanie do znawców, czy PMB w czasie eksportu dokonuje konwersji pliku ??? Czy w Unlead należy ustawić inne parametry ?? Czy może znacie inny, szybszy sposób eksportu filmiku na kartę tak żeby odtwarzać go poprzez kamerę ??

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jaką masz kamerę i z jakiego połączenia korzystasz? Niektóre porty mają ograniczenia, tzn. że np. nie możesz wysyłać przez nie materiałów.

dawny-----
Początkujący

Kamera HDR-CX115E, nośnikiem jest karta pamięci, oczywiście kamera nie ma dwukierunkowego połączenia. Materiał na kartę zgrywałem bezpośrednio na nią za pomocą przejściówki na USB. Ponieważ kamera ma swoją strukturę plików na karcie, nie mogę zgrać materiału na kartę poprzez zwykłe kopiowanie (kamera nie widzi wtedy pliku), znalazłem więc w PMB możliwość eksportu materiału na kartę pamięci, przetestowałem tę funkcję eksportując klip zgrany wcześniej z kamery na kompa, operacja przebiegła bez problemów i trawła tyle ile trwa kopiowanie z jednego nośnika na drugi.
Problem pojawił się w momencie próby eksportu zmontowanego filmu w Unlead, wczoraj próbowałem ponownie, po 2 godzinach zgrywnia pozostały czas do zakończenia kopiowania wynosił 4 godziny :smileyevil:
Dlatego pozwoliłem sobie zadać Wam pytanie, może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwązać. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego film jest ponownie konwertowany, podglądałem plik w Unlead i PMB, wszystkie parametry mają identyczne (rozdzielczość, klatki na sekundę, przeplot, dźwięk, bitrate).

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Być może program widzi problem w kodowaniu filmu. Spróbuj użyć kodeków i formatu obsługiwanego przez PMB.