anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ekspozycja

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Ekspozycja

Witam,
Nie wiem czy w dobrym wątku pisze ale...
Mam pewnien problem wiem,że to podstawy ale im więcej czytam tym mniej z tego wszystkiego rozumie.A chodzi mi o tą tabelkę http://www.fotopolis.pl/index.php?n=13011 z EV jak mozna na skali EV ustawic +17 jak ja mam od -3 do +3.
Bardzo proszę o tak zwane łopatologiczne wytlumaczenie.Bo naprawdę im więcej czytam tym mniej rozumie.

61 ODPOW. 61
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

piotruso wielkie dzięki za wytłumaczenie coś wieceje rozumie i jestem Ci ogromnie wdzięczna,ze masz cierpliwosc mi tłumaczyć :):)zrobie tak jak napisales.Ja ogolnie traktuje swoj pokoj jako ciemne pomieszczenie.Mam tylko jedno duze oknoa na przeciwko sciana.Moze u mnie w pokoju krotkie czasy naswietlenia nie wchodza w gre i musz euzywac dluzszych czasow.
Odpowiadajac na pytanie kolegiSZFENDAK mieszka niedaleko Opola.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

im bardziej próbujesz sobie wmówić, że musisz robić na Manualu, tym bardziej zwiększasz swoje zniechęcenie do fotografii.
Pytasz o rady, a wcale ich nie słuchasz. Wolisz iść ślepo swoją - manualną - drogą. To idź. Tylko potem nie pytaj dlaczego jesteś zagubiona, skoro nie chcesz i nie próbujesz słuchać rad osób doświadczonych.

Tryb A. Po prostu tryb A! Małymi kroczkami do przodu.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

kris napisał(a):

im bardziej próbujesz sobie wmówić, że musisz robić na Manualu, tym bardziej zwiększasz swoje zniechęcenie do fotografii.
Pytasz o rady, a wcale ich nie słuchasz. Wolisz iść ślepo swoją - manualną - drogą. To idź. Tylko potem nie pytaj dlaczego jesteś zagubiona, skoro nie chcesz i nie próbujesz słuchać rad osób doświadczonych.

Tryb A. Po prostu tryb A! Małymi kroczkami do przodu.



Dlaczego uwazasz,ż enie słucham rad??

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Bo zmuszasz się do używania niepojętego, niezrozumiałego, nieokiełznanego kiedy inni polecają (WIELOKROTNIE) Tobie wygodniejszy tryb. Taki na którym większość z nas robi większość procentową swoich zdjęć. A Ty dalej swoje....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak a propos przypomniał mi się dowcip:
Starozakonny modli sie do Jahwe o wygrana na loterii - robi to przez wiele lat. Kiedy wreszcie zniechęcony zaczyna bluzgać, z nieba odzywa się znękany głos: Icek, Ty kup los!!!

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Niusia napisał(a):

Dlaczego uwazasz,ż enie słucham rad??


Tyle serca ile włożył piotruso w ten wątek to rzadko kiedy widziałem na jakimkolwiek forum. Niestety po Twoich postach wnioskuję, że nadal nie bardzo rozumiesz istoty zagadnienia i to wszystko trochę na marne poszło :(

Bardzo dziwnie podchodzisz do nauki fotografii. To tak jakby zaczynać naukę jazdy samochodem od wejścia do tira zapakowanego do pełna na podjeździe w czasie opadów śniegu...

profile.country.PL.title
_Antek
Nowicjusz

Lajam napisał(a):


Bardzo dziwnie podchodzisz do nauki fotografii. To tak jakby zaczynać naukę jazdy samochodem od wejścia do tira zapakowanego do pełna na podjeździe w czasie opadów śniegu...



Przykład o Tirze bardzo trafiony :smileyhappy:

@Nusia

Czytałem prawie cały ten wątek i nadal nie rozumiem, podobnie jak koledzy wyżej, po co Ty gadasz o manualu jeśli nie rozumiesz jak ustawiać parametry do zdjęcia?

Jak Kris powiedział, wybierz tryb auto, lub któryś z trybów pół auto(P,A,S) i rób zdjęcia! Obserwuj efekty, biorąc pod uwagę co Ci wyświetla w wizjerze informacja o naświetleniu i analizuj. Potem możesz kombinować z manualem :smileythumbsup: Jeszcze jedna rzecz której tutaj jeszcze nie ogarnąłem o co loto z tą 1/30s wspominaną co chwila? :D

Jeśli czegoś nie rozumiesz w tej chwili, mam inną propozycję, porzuć temat na dzień lub dwa(lub więcej, whateverusz) i może wtedy nagle zrozumiesz. Ja tak robię z co cięższymi tematami na uczelni i skutki są dobre ;]

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Antek napisał(a):

Jeszcze jedna rzecz której tutaj jeszcze nie ogarnąłem o co loto z tą 1/30s wspominaną co chwila? :D



No, nie wiem, czy jeszcze mogę się odzywać po tych wszystkich komentarzach :c20 .
Ta 1/30 to, moim zdaniem, czas jaki da radę utrzymać niewprawiona osoba przy fotografowaniu aparatem ze stabilizacją włączoną i obiektywem 50 mm. Gdy się zorientowałem, jakiego obiektywu używa Niusia zaproponowałem taki czas bo, moim zdaniem jest szansa, że utrzyma aparat aby zdjęcie było nieporuszone a i model też da radę wytrzymać bez ruchu.

profile.country.PL.title
_Antek
Nowicjusz

piotruso napisał(a):


Ta 1/30 to, moim zdaniem, czas jaki da radę utrzymać niewprawiona osoba przy fotografowaniu aparatem ze stabilizacją włączoną i obiektywem 50 mm.



Ano racja, powinna dać radę(rzecz jasna obiekty statyczne), więc nic tylko życzyć jej powodzenia przy foceniu i czytaniu materiałów wszelkiej maści.

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Mając do dyspozycji, tak jak autorka wątku jasną stałkę naukę fotografowania bym zaczynał od trybu A. Nauczyłabyś się wtedy przy okazji kontrolować głębię ostrości, a to bardzo ważna rzecz w fotografii. Osiągnęłabyś ciekawe efekty małej głębi. Twojej koleżance na pewno by się spodobały zdjęcia takiego typu :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM