anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Film z kamery przycina się na komputerze. Co zrobić?

tomekkk-----
Początkujący

Film z kamery przycina się na komputerze. Co zrobić?

Po zgraniu filmów na komputer, podczas odtwarzania nie ma płynności. Filmy jakby zacinały się. Filmy prosto z kamery działają rewelacyjnie. Wina komputera, czy inna przyczyna? Komputer mam nie pierwszej nowości. gf8600, pentium4 3.4ghz, 2gb ramu, win xp sp2.

11 ODPOW. 11
profi-----
Początkujący

Materiał HD czy SD? W przypadku pierwszej opcji to najbardziej prawdopodobne jest to, że komputer po prostu nie wyrabia, łatwo możesz to sprawdzić na mocniejszej konfiguracji znajomego wtedy będzie można w dość prosty sposób zlokalizować przyczynę problemu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Moim zdaniem przyczyna to komputer. Kwestia czy za słaby sprzęt, czy problemy z kodekami. Żeby wyeliminować kodeki, proponuję usunąć te które masz zainstalowane na komputerze, uruchomić ponownie komputer i wyczyścić rejestr jakimś specjalnym programem (np. CCleaner, czy Adventure System Optimizer). Ponownie uruchomić komputer i zainstalować pakiet np. K-lite. Do amatorskiej produkcji jak jest ok. Do tego jako player polecam rewelacyjny program Splash Lite. Jest szybki i bardzo wygodny w obsłudze. No i zastanowiłbym się nad zainstalowaniem SP3...

tomekkk-----
Początkujący

System postawiłem jakis miesiąc temu. Zainstalowałem podobne kodeki. Przeinstaluje i dam znać. Poczytałem dzis na ten temat, cos czuje koniecznosć zmiany komputera. I tak mialem kupic drugi. Czy w parametrach pomożecie? Komputer bedzie do tych filmów i do mniej wymagajacych rzeczy.

profi-----
Początkujący

Z innego tematu wynika iż chodzi o materiał HD, jak dla mnie najbardziej prawdopodobną przyczyną jest właśnie konfiguracja komputera (zwłaszcza jedno rdzeniowy procesor). Co do zakupu to chcesz iść bardziej w stacjonarkę czy też może laptopa? Każda opcja ma swoje plusy i minusy, w przypadku laptopa masz bardzo fajne centrum multimedialne (łatwość podłączenia), ale prawda jest taka, że za takie same pieniądze konfiguracja stacjonarki będzie po prostu mocniejsza. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć?

boston-----
Początkujący

4 gb ram, dwurdzeniowy ale o szybkim procesorze, ewentualnie 4 rdzenie, ale tylko jeśli zamierzasz robić duże montaże. Na takim komputerze obejrzysz film, sprawnie go zmontujesz a rendering nie będzie trwał 3 dni :) ps. dwa dyski twarde po 500Gb jeden na filmy (równie archiwum) drugi na system i program do montażu - dwa dyski, to szybszy montaż.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Do tego dobre chłodzenie i szybkie dyski.Dyski z min. 720 obr/min i dużą ilością pamięci cache min. 8MB, najlepiej 16MB.
Co do laptopów - są bardzo wygodne ale mają też minusy. Grzeją się, ciężko rozbudować - możliwości bardzo ograniczone, dużo droższe niż złożenie stacjonarki. Ale za to małe i mobilne....

profi-----
Początkujący

W przypadku wyboru dysku twardego wybór nie jest taki prosty jak się wydaje, dane z "pudełka" to jedno, a to jak szybki jest dysk w domowym użytku to drugie. Dlatego warto przejrzeć specjalistyczne fora gdzie użytkownicy podają np. wykresy z hdtune i rzeczywistą prędkość zapisu/odczytu. Co do rozbudowy laptopów owszem zgodzę się, że w praktyce jest to prawie niemożliwie, a na pewno wątpliwie opłacalne, chodziło mi bardziej o określenie zastosowania dla przyszłego komputera, bo np. notebooka dużo łatwiej i szybciej podłączyć do telewizora. Problem grzania to zależy od konkretnych modeli w większości przypadków nie temperatura w newralgicznych miejscach nie przekracza 36 stopni Celsjusza więc nie ma tak naprawdę problemu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie przesadzajmy z tymi dyskami twardymi. Do profesjonalnego użytkowania komputera warto przejrzeć takie testy i wykresy. Jednak przy amatorskim wykorzystaniu komputera nie widzę potrzeby takiej głębokiej analizy. Dostosowanie parametrów jak prędkość, pojemność, amięć cache - sądzę że wystarczy.

tomekkk-----
Początkujący

Dzieks za rady. W sobote bede na giełdzie to złożę. Postanowiłem ze w kompie bedzie:
- dysk 500mb 16 cacha
-procesor na pewno intela. albo Duo albo i3. Wszystko zależy od ceny
-płyta główna nie mam pojecia. albo asus albo gigabyte
- ram na szynie min 1066 wilekość 4gb. Wezme ddr2, ddr3 sa drogie
- grafika cos z geforce albo radeon hd5850
- monitor ok 20-22"
- zasilacz obliczymi koleś na giełdzie
dobry sprzet?