anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

format DVD problem

romanrom
Początkujący

format DVD problem

witam

mam 1 pytanie:
czy jest możliwość odzyskania filmu po zformatowaniu CD DVD-RW, ?
przez pomyłkę zrobiłem format zamiast finalizacji.
na CD nic ponownie nie nagrywałem

dziękuję za odp

pozdrawiam romek

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

Jak rozumiem sformatowałeś CD w komputerze? Bo kamery CD nie obsługują. Więc jeśli zrobiłeś szybki format w komputerze nośnika CD i nic na nim nie zapisywałeś jest szansa że się uda odzyskać (proponuje poszukać w google programu do odzysku plików) jeśli wykonałeś pełne formatowanie lub coś po szybkim formatowaniu nagrałeś na płytę obawiam się że danych już nie da się odzyskać. Podobnie ma się sprawa DVD.

romanrom
Początkujący

formatowanie przeprowadziłem standartowe w kamerze, opcją format. nic na płycie narazie nie zapisywałem.
poszukam więc programu, może się uda, za ewnetualne dodatkowe jeszcze podpowiedzi dziękuję

pozdr.

romanrom
Początkujący

witam ponownie

niestety nie znalazlem żadnego programu który rozwiązałby mój problem, jeżeli ktoś miał już taki problem i może pomóc ? to dziękuje za podpowiedź i konkretne rady

pozdrawiam romek

spolKolcFILM1xjkmn
Początkujący

Są firmy, które odzyskują utracone dane, ale jest to operacja bardzo kosztowna. Formatowanie, to operacja czyszczenia danych bez możliwości ich odzyskania (w prosty sposób). Na poziomie kamery jest to niemożliwe, operacja ta nie odbywa się tak jak w komputerze, czyli usuwamy do kosza, z którego można odzyskać dane.