anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie manualne

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Fotografowanie manualne

Posiadam aparat Sony DSC-HX 200V,chiałem się dowiedzieć jak fotografować tym aparatem na ustawieniach manualnych,np P i S.

Nie wiem jak to wygląda,czy na ustawieniu P aparat ustawia się automatycznie,czy należe samemu w jakim tam stopniu ustawiać.

To samo dotyczy ustawien w pozycji S.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj,

-tryb P to program, aparat sam ustawia parametry my możemy nanieść korekty

-tryb A to preselekcja przysłony, czyli my ustawiamy przysłone, a aparat dobiera poprawny czas

-tryb S to preselekcja czasu, czyli my wybieramy czas, a aparat ustawia pozostałe parametry tak by zdjęcie wyszło poprawnie naświetlone

-tryb M to pełny manual, tutaj wszystkie ustawienia wprowadzamy sami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Tryb P – to prosty tryb automatyczny w którym aparat sugeruje zestaw ustawień (czas naświetlania i wartość przesłony), a Ty – jako użytkownik możesz te wartości skorygować (np. aparat sugeruje czas 1/125 i F8, a Ty kręcąc rolką ustawień w aparacie możesz zmienić te ustawiania na 1/60 i F11) – parametry ekspozycji pozostaną wtedy takie same, tj. zdjęcie będzie tak samo naświetlone, ale jeśli chciałbyś wykorzystać konkretną wartość przesłony bądź czas naświetlania w przeciwieństwie do zielonego auto ten tryb pozwoli Ci na to.

Tryb S – tutaj masz możliwość kontrolowania czasu naświetlania, a aparat automatycznie dobierze wartość przesłony i ISO tak aby zdjęcie było poprawnie naświetlone.

Polęcamy obejrzenie filmu poświęconego tej tematyce przygotowanego przez naszego trenera  https://www.youtube.com/watch?v=fwwXC7ngVXU

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj,

-tryb P to program, aparat sam ustawia parametry my możemy nanieść korekty

-tryb A to preselekcja przysłony, czyli my ustawiamy przysłone, a aparat dobiera poprawny czas

-tryb S to preselekcja czasu, czyli my wybieramy czas, a aparat ustawia pozostałe parametry tak by zdjęcie wyszło poprawnie naświetlone

-tryb M to pełny manual, tutaj wszystkie ustawienia wprowadzamy sami.

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Tryb P – to prosty tryb automatyczny w którym aparat sugeruje zestaw ustawień (czas naświetlania i wartość przesłony), a Ty – jako użytkownik możesz te wartości skorygować (np. aparat sugeruje czas 1/125 i F8, a Ty kręcąc rolką ustawień w aparacie możesz zmienić te ustawiania na 1/60 i F11) – parametry ekspozycji pozostaną wtedy takie same, tj. zdjęcie będzie tak samo naświetlone, ale jeśli chciałbyś wykorzystać konkretną wartość przesłony bądź czas naświetlania w przeciwieństwie do zielonego auto ten tryb pozwoli Ci na to.

Tryb S – tutaj masz możliwość kontrolowania czasu naświetlania, a aparat automatycznie dobierze wartość przesłony i ISO tak aby zdjęcie było poprawnie naświetlone.

Polęcamy obejrzenie filmu poświęconego tej tematyce przygotowanego przez naszego trenera  https://www.youtube.com/watch?v=fwwXC7ngVXU

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

To bardzo dobra odpowiedź,szkoda tylko,że ja nie fotografowałem w tych pozycjach częściej.

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.

Spoiler
Pozdrawiam.
profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

No to teraz wezmę się za te mało uzywane programy i mam nadzieję,że za jakiś czas dojdę do pełni wprawy.

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Dziekuje Ci za odpowiedź i mam nadzieję,że nie będzie to trudne w fotografowaniu.

Dziękuje i pozdrawiam.