anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Geolokalizacja

profile.country.pl_PL.title
hind16
Początkujący

Geolokalizacja

Witam wszystkich na forum,moje pytanie brzmi:
czy jest możliwość skojarzenia z filmami wykonanymi kamerami bez wbudowanych modułów gps takich jak DCR-SR 37E,DCR-SR 38E,DCR-SR 57E,DCR-SR 77E,HDR-XR 105E,HDR-XR 106E danych (współrzędnych lokalizacyjnych) z modułów gps przeznaczonych do aparatów cybershot (np.GPS-CS 3 KA), tak żeby mozna było je prezentować za pomocą google earth,google maps i innych popularnych serwisach internetowych. Za info z góry dziękuję

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Na stronie Sony masz udostępnione kompatybilne urządzenia. Moduł ten ma bardzo szerokie zastosowania w różnych sprzętach, nie jest tylko do aparatów CyberShot, ale też do lustrzanek i kamer Handycam. Tu masz listę kompatybilnych urządzeń:

http://www.sony.pl/product/dsa-gps/gps- ... ompatibles

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Pozwolę się podpiąć pod temat z następującym pytaniem:
- jak, w kamerach wyposażonych w GPS, uruchomić ustawienie aktualnej lokalizacji? Pytam ponieważ w każdej kamerze jaką mam pod ręką włączenie opcji Twoja lokalizacja pokazuje okolice Paryża!!! Jest jakaś możliwość wyboru mapy? Coś trzeba wgrać?
Opis działania tej funkcji w instrukcjach obsługi pominę milczeniem :c9

boston-----
Początkujący

Moje doświadczenia z kamerami wyposażonymi w GPS są odmienne, bowiem zawsze pokazywały właściwą lokalizację, niestety nigdy ta właściwa (póki co) nie oznaczała okolic Paryża :)

Z twojego opisu wynika, że masz ustawione pierwotną pozycję, która jest wskazywana kiedy GPS w kamerze jest wyłączony. Jedyna rada jaką mogą Ci dać na tą chwilę to sprawdzenie czy masz włączony GPS w swojej kamerze (zazwyczaj znajduje się on na panelu kamery dostępnym przy otwartym lcd). Powinien być tam przycisk GPS on - off. Jeśli go włączysz na ekranie lcd powinien znajdować się znaczek satelity. Jeśli obok satelity jest przekreślone kółeczko znaczy, ze GPS nie odnajduje sygnału z satelity.

Nie potrzeba wgrywać żadnych map, mapy są już wgrane, rzecz jasna w te modele, które wyposażone są w odbiornik GPS.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dzięki za info.
GPS by oczywiście włączony, ale budynek kazał się całkiem niezłym ekranem :) Po wyjściu na zewnątrz złapał sygnał i dodał info zarówno do zdjęcia jak i filmiku. Po zgraniu na kompa i otworzeniu w PMB spokojnie pokazało lokalizację rzeczywistą. A tak przy okazji na czy jest możliwość oglądania mapy na ekranie kamery? Bo mi się ta sztuka nie udała.

boston-----
Początkujący

Mapę oglądasz wybierając "tworzeni pozycji" na ekranie głównym i później bawiąc się zoomem, zmieniasz skale nawet do poziomu, na którym widać wszystkie kontynenty. Będąc na najwyższym poziomie bez problemu przeniesiesz się w dowolne miejsce wskazując je palcem.
Inna opcja to Domek --> znaczek play --> Mapa. Sposób nawigacji ten sam.