anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja!!!

profile.country.pl_PL.title
subarenka
Poszukiwacz

Gwarancja!!!

Witam zakupiłem dziś sony HDR-XR500VE, ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że w pudełku nie ma żadnej karty gwarancyjnej.
Czy to normalne?

13 ODPOW. 13
oldguest
Początkujący

W pudełku jest (powinien być) taki mały niebieskawy druczek.

profile.country.pl_PL.title
subarenka
Poszukiwacz

Niestety nic takiego nie ma, co teraz czynić dalej?

oldguest
Początkujący

To zależy... Ten druczek nie jest do końca wymagany ale jeśli tego nie ma to pytanie czy wszystko inne jest. Można mieć też wątpliwości co do sprzedawcy czy pochodzenia sprzętu...

robsto
Początkujący

Nie wiem jak z kamerami, ale w mojej branży telefonów komórkowych zawsze możesz wystąpić do sprzedawcy na podstawie dowodu zakupu o wystawienie duplikatu gwarancji. Sprzedawca występuje o to do producenta i przekazuje Tobie. Pod warunkiem że jest to zakup z krajowej dystrybucji.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Pytanie gdzie został sprzęt kupiony?

profile.country.pl_PL.title
subarenka
Poszukiwacz

Kamerka została zakupiona na Alegro. Wszystko inne wydaje się być ok tzn:wszelkie papierki instrukcje (pl) jak i sama kamerka.Zwróciłem się z tym do sprzedawcy, odpowiedział że dostarczy mi ją pocztą.Zobaczymy co będzie dalej.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Miejmy nadzieję, że tak będzie. Dopilnuj żeby była wypełniona - data zakupu, model, numer seryjny, pieczątka. I najważniejsze DOWÓD ZAKUPU - paragon, faktura, bez tego będą problemy.

W menu możesz ustawić język polski?

profile.country.pl_PL.title
subarenka
Poszukiwacz

Tak mam język Polski. Natomiast czy ten papierek ma być wypełniony? Czy w formie inblanco;) Pytanie to, kieruje głównie do CS Bielsko. Czy ten druczek niebieski powinien być wypełniony?

oldguest
Początkujący

Powinien (chociażby po to żeby można było przedłużyć gwarancję) ale w szczególnych wypadkach wystarcza tylko dowód zakupu dla uznania gwarancji.
Ps. sadam jest równie dobrym źródłem wiedzy co ja :thumbsup: