anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-hc9- pytania początkującego

profi-----
Początkujący

HDR-hc9- pytania początkującego

Na początek witam wszystkich forumowiczów, wczoraj po długim namyślę zdecydowałem się na zakup kamerki, wybór padł na model HC9. Od razu piszę jest to pierwsza kamera z którą mam styczność, ale do rzeczy udało mi się nagrać 10 minut materiału i pojawia się pierwsze pytanie, mianowicie jak zgrywa się materiał? Bo jak rozumiem nie ma możliwości przez USB?

16 ODPOW. 16
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z kamerą powinieneś dostać oprogramowanie PMB i kabel i.LINK™ ("to bardzo szybka magistrala danych oparta na standardzie IEEE1394. Zapewnia transmisję danych wideo w czasie rzeczywistym bez pogorszenia jakości obrazu.")
Instalujesz program, podłączasz kamerę kabelkiem do kompa i importujesz materiał przy pomocy PMB.

boston-----
Początkujący

rzecz jasna musisz tez mieć wejście FireWire w komputerze. Wiele laptopów je posiada, ale w komputerach stacjonarnych może być potrzeba zakupy karty montowanej w płycie głównej.
Co do HC9 to szkoda, że Sony nie rozwija już kamer hd na format nośnika mini DV (HC9 to zdaje się jeszcze model z 2008). A byłoby pięknie jakby ta kamera otrzymała przetwornik Exmor R.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kupując kabel FireWire zwróć uwagę na ilość pinów. Są kable 4 i 6 pinowe. Niestety nie pamiętam który jest odpowiedniejszy do kamery.
Parę razy w życiu zgrywałem materiał z kamery przez FireWire i miałem jakieś dziwne akcje z kablem. Nie pamiętam już na którym działało prawidłowo...

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W akcesoriach do tej kamery podane są 4 kabelki i.LINK - 3 są typu 4x4 piny jeden 4x6 pinów, więc w kamerze są 4. Kwestia jaki jest w kompie?

profi-----
Początkujący

Zupełnie zapomniałem o opcji z FireWire chociaż na usprawiedliwienie powiem, że w stacjonarce nie mam takiego wejścia, całe szczęście, że jest jeszcze laptop (wejście 4 pinowe).

Co do PMB to bardzo przyjemny programik, miałem nagrane materiały z 2 dni i wszystko ładnie posegregowane chronologicznie w bardzo intuicyjny sposób tutaj duży plus.

Boston też trochę nad tym boleje, ale prawda jest taka, że kamery na mini DV są sukcesywnie wypierane przez modele wyposażone w dyski twarde...

boston-----
Początkujący

Nie w twarde dyski a raczej w karty pamięci, taka jest tendencja.

profi-----
Początkujący

Myślałem, że bardziej w dyski twarde, patrząc np. na XR520 nad którą przed zakupem również się zastanawiałem, chociaż możliwość nagrania kilkudziesięciu godzin materiału dla mnie mogłaby okazać się przekleństwem- odwlekanie montażu "na później". Swoją drogą z jakich programów najwięcej korzystacie przy obróbce swoich produkcji?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Mam kamerę z twardym dyskiem i aparat - lustrzankę na karty pamięci. Powiem Wam, że dużo wygodniej jest korzystać z kart pamięci. Zgrywanie materiału z aparatu, to wyjęcie karty, włożenie do czytnika w kompie i to wszystko. Kamerę trzeba podłączać, uruchamia się program, importuje.... Jakoś wydaje się to dłużej i mniej komfortowo.

profi-----
Początkujący

Używając kamerki na mini DV przyznam, że zgrywanie materiału jest mniej intuicyjne niż w przypadku dysku twardego (brat ma tego typu kamerę), aczkolwiek bardzo mi odpowiada ograniczenie długości materiału nałożone przez kasetki, przynajmniej zajmuje się obróbką w miarę na bieżąco, a i trwałość nośnika jest też niewątpliwym atutem.
Wracając do programów, co myślicie o pinnacle? Korzystał ktoś? Ewentualnie jakaś alternatywa nie kosztująca fortuny :)