anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Image Data Converter SR - autokorekta?

Cyrano-----
Początkujący

Image Data Converter SR - autokorekta?

Witam Społeczność! Pytanie moje dotyczy zachowania softu wg tematu (skrócę go roboczo: "IDCSR") w chwili otwierania pliku RAW. Plik jest ładowany a następnie obraz zmienia się samoczynnie tak, jak gdyby program wykonywał automatyczna korektę kontrastu/kolorów! (nota bene na GORSZE! - vide załączony zrzut) Jak wytłumaczyć ten fenomen? Obraz otwarty w innym programie - np. "FastStone Image Viewer" jest zupełnie inny kolorystycznie i przypomina ten pierwotnie wyświetlany przez IDCSR (przed ww. zmianą). Zmiana taka jest mi niepotrzebna. Czy coś da się z tym zrobić?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie wiem czy da sie z tym coś zrobić, bo korzystam z Lightrooma, ale to co widzisz w przeglądarce zdjęć, to tylko podgląd zdjęcia dołączany do RAW'a
Każdy program do obróbki RAW na swój sposób pokazuje dane zdjęcie. W Lightroomie zawsze mam zbyt różowe zdjęcia i trzeba to poprawić :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Cyrano-----
Początkujący

Dzięki :c37 . Zatem w pierwszym kroku jakiejkolwiek obróbki zmuszony jestem poprawić zdjęcie "zepsute" przez indywidualne "widzimisię" softu, z którego korzystam(?!) I to występujące nawet w produktach dla profesjonalistów... Jestem rozczarowany :c8 ale nikt w sumie "pączków" nie obiecywał. :c7

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dla danego programu to nie jest zepsucie zdjęcia, a jedynie odczytanie ciągu zerojedynkowego na swój sposób :c20
i da się z tym żyć :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Cyrano-----
Początkujący

Dzięki raz jeszcze. Naturalnie czepiam się niepotrzebnie programu zamiast wypłakać się w kąciku i spróbować z tym żyć ;) . Skoro tak jest - musi tak być. :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mam nadzieję, że mimo wszystko nie zrezygnujesz z RAWów....
Ja teraz sobie nie wyobrażam robić zdjęcia tylko w JPGach :c7

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Cyrano-----
Początkujący

Nie - Mości-Moderatorze! Jeszcze się pomęczę. Wdzięki za słowo zachęty i wszystkiego, co dobre w fotografii i poza niąż życzę!