anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

import z kamery na Vegas

nina------
Początkujący

import z kamery na Vegas

Zainstalowałam właśnie próbne Vegas Platinum. Platinum, bo się chwalą, że można bezpośrednio importować z kamer AVCHD. I owszem, ale zaczęło importować całą zawartość pamięci wewnętrznej. Jak zrobić, żeby ściągnąć tylko wybrane pliki? Przejrzałam Help, ale nie znalazłam. :question:

28 ODPOW. 28
adam.malysz
Początkujący

Witam :)
Bardzo łatwo to zrobić. Korzystasz z paska narzędzi... najpierw wchodzisz:
1. Zakładka file
2. Import
3. Media
4. Wybierasz kamerkę (removable disc H:)
5. Katalog AVCHD
6. BDMV
7. STREAM i tutaj znajdują się pliki o które możesz sobie wybrać :smileyugeek:

Oczywiście możesz skorzystać z alternatywnej opcji... pod paskiem narzędzi znajduje się symbol katalogu (druga pozycja od lewej strony zaraz pod paskiem narzędzi) w tym przypadku korzystasz ze ścieżki którą podałem ale od punktu 4.
Pozdrawiam

nina------
Początkujący

Wielkie dzięki. Póki co ściągałam poprzez PMB i .. z edytowaniem szło jako tako, ale pytań i wątpliwości mam jeszcze całą masę, więc może jeszcze Ci pomarudzę, jeśli sama nie dam rady. Na razie zmroziła mnie informacja, że aby przymierzać się do HD i AVCHD wymagania sprzętowe są niebotyczne, konkretnie rekomendowany procesor 2,8 GHz. Pozdrawiam :x

adam.malysz
Początkujący

Proszę bardzo... Czekam na kolejne pytania :) Jeżeli chodzi o wymagania to masz rację. Na ten temat wymagań możesz sobie poczytać więcej w tym wątku :
viewtopic.php?f=50&t=3003
Pozdrawiam :smileyugeek:

nina------
Początkujący

No to kontynuuję. Pewnie coś pochrzaniłam, bo filmik, który zrobiłam w Vegas zajął mi prawie 4 GB (!?) Poza tym w mojej kamerce (HDR TG7VE) Vegas nie widzi Playlisty (listy odtwarzania?). Powinien? Acha, znasz może Magix Movie Edit Pro 15? :slight_smile:

adam.malysz
Początkujący

Pewnie wszystko zrobiłaś tak jak trzeba... materiał hd troszkę waży wiec nie ma się co dziwić. Dla pewności powiedz mi w jakim formacie zapisałaś i ile minut ma Twój film? Jeżeli chodzi o kwestie playlisty to postaram Ci się odpowiedzieć na to pytanie jutro, ponieważ nie mam dostępu do tego modelu, ale postaram się to zweryfikować dla Ciebie.
Natomiast jeżeli chodzi o ten program to przez chwilkę korzystałem z wersji trial, ale nie przypadł mi o gustu.. osobiście preferuję vegas.
Pozdrawiam

nina------
Początkujący

Zapisałam w najprostszym chyba formacie (.avi), filmik ma raptem 1.40 min. Sądzę więc, że jednak coś "przedobrzyłam". Nic to. Póki mam trial Vegas - postaram się poduczyć. A potem - zobaczymy. Pozdrawiam :c2

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

Nina a tego avi'ka zrobiłaś po obróbce materiału czy od razu po zgraniu z kamery? Czy zamierzasz dalej obrabiać ten film (dodawać przejścia, wycinać jakieś fragmenty itp.)? Jeżeli zgrany materiał będziesz obrabiała dalej to kopiuj na dysk swojego komputera pliki MTS z kamery i je traktuj jako materiał wyjściowy do Twojej produkcji. Bo każde przetwarzanie (kompresja) materiału powoduje pogorszenie jego jakości. Ja robię tak: kopiuje pliki MTS w formacie AVCHD z kamery, obrabiam w Vegasie a potem renderuję osobno obraz i osobno dźwięk wybierając opcję eksportu do programu DVD Architect którego dalej używam do tworzenia płytki DVD z tego materiału. Podczas renderingu obraz jest kompresowany do MPEG2 i Architect już drugi raz go nie kompresuje. Proponuje poszukać for dotyczących tego programu jest ich kilka np. to http://sonyvegas.info/index.php jest na nich dużo przydatnych informacji.

Pozdrawiam
Sulik

nina------
Początkujący

Cześć. Dzięki za włączenie się do pomocy dla mnie. Starałam się jak najmniej konwertować. Ściągnęłam z PMB. Format .avi wybrałam dopiero przy zapisywaniu. Mam próbną wersję Vegas, więc nie jestem pewna czy np. jest dostęp do Architecta. Traktowałam filmik jako test, ewentualnie chciałam go przesłać do YT i ściągnąć na bloga (dotychczas wrzucałam tam surowiznę lub "półprodukty" z WMM czy eDeco; no ale YT przyjmuje tylko poniżej 2 GB). Robiłam wszystko "na chłopski rozum", czyli mniej więcej tak jak w WMM. Zabrałam się teraż za nowy materiał, pliki ściągam bezpośrednio z kamery, zobaczymy co wyjdzie. Pozdrawiam :c10

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

Nina jeżeli z tego materiału nie będziesz robiła płytek to DVD Architect nie jest Ci potrzebny. DVD Architect to osobny produkt Sony i wersje trial możesz sobie ściągnąć z ich stron. DVD Architect Studio tutaj, a DVD Architect Pro tutaj. Różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością.
Podczas renderowania masz do wyboru różne schematy kompresji materiału wyjściowego które również możesz sobie dostosowywać, więc musisz testować wybierając dla siebie optymalne ustawienia.
Jeżeli Vegas jest dla Ciebie zbyt skomplikowany spróbuj Pinnacle Studio 12 (możesz go pobrać stąd) który ma już obsługę AVCHD i jest po polsku :D chociaż nie ma takich możliwości edycyjnych jak Vegas.