anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

import z kamery na Vegas

nina------
Początkujący

import z kamery na Vegas

Zainstalowałam właśnie próbne Vegas Platinum. Platinum, bo się chwalą, że można bezpośrednio importować z kamer AVCHD. I owszem, ale zaczęło importować całą zawartość pamięci wewnętrznej. Jak zrobić, żeby ściągnąć tylko wybrane pliki? Przejrzałam Help, ale nie znalazłam. :question:

28 ODPOW. 28
nina------
Początkujący

Wielkie dzięki, Sulik. Pilnie studiuję wpisy na forum, które poleciłeś. Jeszcze się pomęczę z Vegas. Pzdr :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak polecacie ten Vegas, już zacząłem go ściągać. Czy macie może namiary na dobre toturiale z tego programu? Polsko albo angielskojęzyczne... Znalazłem parę fajnych rzeczy, ale same dosyć intuicyjne... Wgłębiłem się na temat funkcjonalności tego programu, jestem pod wrażeniem. Ciekawe ile czasu zajmie mi ogarnięcie tego wszystkiego...

nina------
Początkujący

Cześć Zimny, na forum, które polecił Sulik http://sonyvegas.info/index.php jest cała seria linków do mini-tutoriali, właściwie rozwiązań rozgryzionych przez użytkowników. Instrukcje i Help w programie też są dość przejrzyste. Pod warunkiem, że jesteś oblatany w żargonie. Czego o sobie nie mogę powiedzieć, ale się uczę. :c4

adam.malysz
Początkujący

nina napisał(a):

Cześć Zimny, na forum, które polecił Sulik http://sonyvegas.info/index.php" target="_blank jest cała seria linków do mini-tutoriali, właściwie rozwiązań rozgryzionych przez użytkowników. Instrukcje i Help w programie też są dość przejrzyste. Pod warunkiem, że jesteś oblatany w żargonie. Czego o sobie nie mogę powiedzieć, ale się uczę. :c4



Widzę nina że mocno się starasz :smileythumbsup: jak postępy? Ogladałem te linki które podałaś nawet fajnie zrobione :D

nina------
Początkujący

Cześć, postępy powolutku czynię. Trochę problemów rozgryzłam, kupa pozostała. Ale to przecież zajęcie na całe życie, a przynajmniej dopóki się nie znudzi. Tych mini-tutoriali i tematycznych forów jest cała masa, choćby na YT. Jakby pół świata korzystało ze SV! Póki co niezdarnie przerabiam moje surowe wrzutki na blogu ( http://sightseeing.blox.pl). Pozdrawiam n :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dzięki Ninka :D Ten blog jest Twój? Ciekawy, zapisałem w ulubionych :D Co do filmików, sama kręciłaś ten z ostatni z motylami? Ciekawe ujęcie. Daje się wyczuć nerwowe ruchy kamerą, ale pomysł świetny.

nina------
Początkujący

Witam w nowym tygodniu. Blog jest jak najbardziej mój. Cieszę się, że Ci się podoba. Trochę te chybotliwe ruchu kamery chyba rekompensuje kawałek muzyczki(?) Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że daleko mi do perfekcji. Pozdrawiam :c2

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak najbardziej podoba się, ciekawy pomysł. Muzyczka również fajna, znam tę kawek. Jakość nagrania świetna, nawet przez youtube. Co do ruchów kamery i samego nagrywania, nie da się od razu zostać profesjonalistą. Niektórzy przez długie lata uczą się nagrywać. Przy dynamicznych ruchach z ręki, zawsze będą drgania. Można je wyeliminować prostszym nagraniem, a bardziej skomplikowaną obróbką komputerową. Ale to już wyższa szkoła jazdy... Nie wiem, czy wszyscy się zgodzą, ale moim zdaniem nie powinno robić się szybkich, mocnych zbliżeń i szybkich oddaleń. Chyba, że tego wymaga film....

nina------
Początkujący

Witam. Jeszcze raz dzięki za miłe słowa. A jak tam Twoje doświadczenia z Vegasem? Na jednym z forów znalazłam radę, aby ściągnąć sobie manual, ale nie ten do Movie Studio (jest faktycznie kadłubowy) ale do Pro (stąd: http://www.sonycreativesoftware.com/dow ... s/vegaspro). I rzeczywiście, jest co poczytać. (PS. właśnie mi YT zablokował muzyczkę do innego filmiku, który bez niej stracił sens.) Pozdr

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Niestety z yt tak jest. Producenci muzyczni procesowali się o nielegalne wykorzystywanie ścieżek dźwiękowych. Przez pewien okres to oni szukali ścieżek bez praw autorskich i nakazywali usunięcie przez yt. Teraz chyba już sam yt usuwa je, jak znajdzie. Tak samo zrobili mojego znajomego, który prowadzi szkołę sztuk walki. Miał zrobiony film z pokazówek z jakąś metalową muzyką. Po ok dwóch tygodniach wycieli ją....
Wracając do SV i innych programów, większość udostępnia bogate manuale. Ale nie jest łatwo z nich nauczyć się... Ja preferuje toturiale. Nawet założyłem taki wątek na forum :D :
viewtopic.php?f=52&t=3508

Najczęściej z nich korzystam. Chcę zrobić coś ciekawego, szukam info na ich temat i w prostszy sposób wykonuję to. Jakby ktoś mi to pokazywał.