anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak/czym skonwertować .mts z Handycama do innego formatu HD

zaphod12
Początkujący

Jak/czym skonwertować .mts z Handycama do innego formatu HD

Witam,

Jak zrzucić z kamery (HDR-XR 105) filmy i zachować w innym niż AVCHD .mts formacie albo jak i czym skonwertować standardowe outputy z HDR (AVCHD w .mts) do innych formatów w full HD bez utraty/zmiany parametrów i formatów?
Chcę zrzucić wszystko z kamery na dysk zewnętrzny, żeby przez USB odtwarzać na TV.
Mój TV (Samsung LE46B651) akurat takiego formatu nie łyka.

Łyka np.
File extension Container Video Decoder
*.avi AVI H.264 BP / MP / HP
*.avi AVI XviD
*.mkv MKV XviD
*.mkv MKV H.264 BP / MP / HP
*.mkv MKV MPEG4 SP / ASP

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Przy każdym konwertowaniu, zmienianiu formatu itp. będziesz miał stratę na jakości. Często strata jest mała, wręcz niezauważalna, wszystko zależy jak dobierzesz formaty. Do zmiany formatów masz całe mnóstwo programów np, Sony Vegas, NeroVision, multiAVCHD. Sądzę, że w Twoim przypadku najmniej stracisz konwertując na których z tych formatów:

zaphod12 napisał(a):

*.mkv MKV H.264 BP / MP / HP
*.mkv MKV MPEG4 SP / ASP

zaphod12
Początkujący

Mam Nero 9 i w tym Nero Vision ale nie wiem jak to skonwertować (jestem mniej więcej laikiem w temacie edycji i obróbki multimediów)

W Nero Vision widzę tylko opcje zapisywania bezpośrednio na dysku DVD/CD a jak chcę to zrzucić na dysk twardy/zewnętrzny

Konwertowałem w RipBot264v1.15.1.7 ale obraz na outpucie był zwężony - zaburzone proporcje.

Czy mógłbym poprosić o mały guide jak to zrobić w Nero Vision?

Mam filmy w kamerze, mam PMB i mam te same filmy zrzucone na dysk zewnętrzny w formacie m2ts -jak je przerobić na moje formaty?

wideopasja
Początkujący

Konwersja do .mkv z powyższymi kodekami nie jest prosta. Programy przedstawiane wyżej owszem są do konwertowania i renderowania obrazów, z małym ale. Nie na format .mkv. Łatwiej jest obraz z formatów avchd zapisać w np. .avi i z tego na mkv. lub pozostawić w .avi z kodekiem H.264.
Tak czy siak łatwiej jest zapatrzeć się w odtwarzacz czytający avchd. Minusem jest wielkość pliku i czas jaki można zmieścić na płytę dvd. Sposobów jest dużo. Może warto wybrać inny sposób odtwarzania plików z kamery?