anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak dobrać dla siebie kamerę HD?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak dobrać dla siebie kamerę HD?

Dosyć długo zastanawiałem sie nad zakupem kamery HD. No i chyba dokonam zakupu. Tylko powiedzcie mi, jak wśród tylu modeli wybrać odpowiedni dla mnie? Na co zwrócić uwagę? Generalnie nie będę korzystał w sposób zaawansowany z niej (przynajmniej narazie), chodzi o domowy użytek...

14 ODPOW. 14
rrobert
Początkujący

Witam, proszę użytkowników kamery xr520 o refleksje nt używania kamery z twardym dyskiem w trudnych warunkach (np. jazda na nartach). Pani z infolinii Sony Polska stwierdziła że Sony powoli odchodzi od kamer z dyskiem na korzyść kamer z pamięcią wewnętrzną i kartami MS (nie wiem w takim razie po co reklama tych kamer nagrodą EISA). Uzasadniała tą decyzję ograniczeniem zastosowania tych kamer wysoko w górach (pow. 3000 m) i podczas uprawiania sportów). Pozdrawiam, Robert

boston-----
Początkujący

Jeśli chodzi o kamery do domowego użytku (to określenie najbardziej mi się podoba) to jest to moim zdaniem najlepszy wybór, mający jednak swoje minusy.

Plusy tej kamery
- (bez względu na nośnik hdd) najlepszy obraz jaki widziałem z kamery hd w cenie do 10.000 zł. Przebija zdecydowanie nawet moja ulubioną hc9. Świetna stabilizacja obrazu i super czułość, co nawet przy mniejszym świetle oznacza, że ta kamera nadaje się do robienia filmów w pomieszczeniach przy zastanym oświetleniu sztucznym.
- gigantyczna pojemność a więc idealna do osób, które będą jej używać w podróżach.

Minusy
- mimo wszystko ciężko pracuje mi się na plikach mpeg4 (mówię o postprodukcji), szczególnie jeśli materiał nagrywam przy pełnym bitrate 16mb/s. 4gb ramu, xp, procesor dwurdzeniowy, karta 256 mb - może to nie najnowszy sprzęt, ale taki chyba stanowi minimum do pracy z tą kamerą.

Co do twojego pytania...
twardy dysk - w praktyce nie miałem żadnych problemów z nim - testowałem w biegu, czy machając kamerą. Nie spowodowało to żadnych zniekształceń obrazu. Mimo wszytko dysk to narzędzie dosyć wrażliwe i generalnie bardziej narażone na uszkodzenie, nawet jeżeli jest ono mało prawdopodobne.

Od hdd będzie się odchodzić zapewne kiedy karty pamięci staną się tańsze i bardziej pojemne. Nie są to pamięci mechaniczne są też znacznie mniejsze niz hdd więc do nich należy przyszłość.

rrobert
Początkujący

Po przemyśleniach skłaniam się do cx520 - jakość nagrań identyczna jak w xr520 a jest lżejsza, pamięć wewnętrzna 64gb plus ms 32 gb też wygląda dobrze... Mobilizuje to do częstszego zrzucania materiału na komputer ale myślę że dzięki temu zmniejszy się ryzyko powstania bałaganu na dysku oraz ew. utraty danych

boston-----
Początkujący

Ja przez dłuższy czas używałem cx106 z pamięcią wewnętrzną zdaje się 32 GB. Starczało na bardzo długo, choć podczas ostatniego wyjazdu zagranicznego nie obyło się bez kupna dodatkowej kart MS 2GB :)

Co do bałaganu - czym dłużej używasz kamery tym mniej nagrywasz - zaczynasz szanować swój dysk twardy oraz czas, który musisz poświecić na montaż. No chyba że nagrywa się własne dziecko czy klimaty rodzinne, wtedy każdy film jest cenny.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wasze podejście jest słuszne. Rozmawiałem z Rrobertem na privie, przekazałem moje spostrzeżenia na temat korzystania z tej kamery, więc nie będę się powtarzał. Jednak chciałem zwrócić uwagę na jedną ciekawą i przydatną rzecz (jedną z wielu) w kamerach z HDD. Jest możliwość podłączenia kamery do telewizora i w bardzo prosty sposób pokazuje nam się wszystko to na dużym ekranie, co możemy obejrzeć na ekranie kamery. Mamy łatwo dostępne MENU, nawigacja po filmach i czas dostępu do materiału jest bardzo, bardzo szybki, jakość obrazu rewelacyjna. Sterowanie możliwe za pomocą pilota lub kamery i ekranu dotykowego. Mając dysk ponad 200GB, można śmiało stworzyć małe archiwum na kamerze i prosto z niej odtwarzać. Miejsca i tak starcza na mnóstwo minut nagrywania.