anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak sobie radzicie z nagrywaniem materiałów hd na płyty?

profile.country.pl_PL.title
AND-----
Początkujący

Jak sobie radzicie z nagrywaniem materiałów hd na płyty?

Płyta dvd ma 4,7 GB a nagranie avchd minuta to po obliczeniu ~180 MB. Jak sobie z tym radzicie? Muszę kupować napęd blueray i płyty zeby zmieścic te materialy w miare sonsownie na jednym nośniku?

10 ODPOW. 10
boston-----
Początkujący

Na jednej płycie zmieścisz 20 kilka minut materiału w formacie AVCHD - zważywszy, że płyta kosztuje około 1 zł nie jest to wiekszymm problemem. Problematyczne natomiast jest to, że nie odtworzysz tego materiału na niczym innym niż odtwarzacz BD, więc w perspektywie każdego użytkownika kamery HD jest odtwarzacz BD. Oczywiście możesz iść na kompromisy, zmniejszyć bitrate (w progamie do montażu) z 25mb/s na 8mb/s, zmienić format, ale wszytsko to kosztem jakosci obrazu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Każdy format charakteryzuje się swoimi plusami i minusami. Jakość musi ważyć. Dlatego np. płyty Blu Ray sa o dużo większej pojemności, a filmy na nich podlegają specjalnym obróbką. Co za tym idzie, jakość.

romwat
Początkujący

płyta DVD trochę mała pojemność ...
w takim razie jak sobie najlepiej radzić z archiwizowaniem materiału ( filmów ) bez straty na jakości
i jak je potem odtwarzać w TV ?

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

a mianowicie tak, zamiast płyt DVD kupujesz jeden HD 1TB i masz spokój na kilka lat, płyt używasz wtedy tylko do kopi bezpieczeństwa (w razie jakiegoś nieszczęścia), do odtwarzania nie używasz żadnego BD bo i po co , jak masz konsole PS3 to używasz PS3, jak nie to używasz każdego z możliwych NMT do wyboru do koloru , ja posiadam NMT POPCORN HOUR A-110 od kilku lat i uważam ze jest najlepszy, radzi sobie z każdym plikiem z kamery.

boston-----
Początkujący

Racja, z tym, ze PS3 to też odtwarzacz BD. Docelowa pandrive 16-32 GB (jako nośniki) i dysk twardy 1Tb (do archiwizacji) i obędzie się bez nośników optycznych, oczywiście jeśli tv ma port usb i czyta pliki MPEG4 ale to już się robi standard.

romwat
Początkujący

dzięki bardzo
do tej pory tworzyłem 2 filmy DVD rocznie ( nero)
ale jakość po przerobieniu przestała mnie zadawalać
archiwum robię na bieżąco na HD
teraz mam nadzieję, że nagrania w formacie AVCHD będą lepsze, tzn. żeby po drodze nie uciekła mi ta jakość

PS.
mam zamiar kupić PS3 - BD robi się standartem i przy okazji dzieci skorzystają ?

czy lepiej pomyśleć o otwarzaczu NMT ?

boston-----
Początkujący

PS3 ma jedną wadę, uzależnia. Dzieci przestaną się uczyć, a ty pracować ;)
Ale jeśli potrafisz to kontrolować (co łatwe nie będzie) to PS3 jest idealne.
Jeśli masz tv hd to ps3 świetnie skaluje DVD - co ważne dla ludzi którzy mają duze kolekcje filmów (ja mam). Ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem. I co mnie osobiście jeszcze cieszy to PS3 ma (podobno) po upgradzie obsługiwać hdmi w wersji 1.4 czyli 3D. A 3D w grach to już przerąbane. Stary koń jestem ale pograć ciągle lubię :), tylko szkoda tego czasu.
Przepraszam że trochę nie na temat (choć pytałeś o PS3), ale sam jestem po kolejnej rundce z killzone2 :)

romwat
Początkujący

dzięki za opinie
zdaję sobie sprawę z uzależnienia
sam nie mam czasu na gry ale fascynuje mnie jakość z konsoli, 3D to już będzie bajka
komputerem-dzieci -na razie mnie słuchają ....

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

1. co do 3D to bym wrzucił sobie jeszcze ze 2lata na wstrzymanie.
2. co do inwestycji w PS3 przy dobrej konfiguracji kompa również.
3. do grania w gronie rodzinnym jest Wii i nic tego nie przebije.
4. do ogladania filmów we wszystkich formatach polecam NMT.