anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka kamera HD? Początkujący

hellsing79
Początkujący

Jaka kamera HD? Początkujący

Najpierw się przywitam na forum jako, że pierwszy raz tutaj piszę :)
Od pewnego czasu aparat przestał mi wystarczać do uwieczniania ważnych dla mnie chwil, zacząłem poważnie zastanawiać się nad zakupem kamery (przekonała mnie między innymi jakość jaką oferują nowoczesne kamery HD) wszystko byłoby proste gdyby nie dość duży wybór, chociażby, ze względu na same nośniki na których może być zapisywany materiał. Chciałbym prosić o pomoc, bądź nakierowanie na urządzenie dla mnie najodpowiedniejsze, dysponuje na dzień dzisiejszy kwotą około 3800zł i coś w tych okolicach wybrać. Na wstępie może mi ktoś rozwiązać dylemat dysk twardy czy jednak na mDV? Te drugie mają znacznie mniejszą pojemność, ale z kolei jak ma się bardzo duży dysk to potem jest problem z uporządkowaniem całego materiału, ten etap przerabiałem na swojej lustrzance, duże karty pamięci okazały się prawdziwym utrapieniem... Na razie skłaniam do DV po krótkiej lekturze na kilku forach.

16 ODPOW. 16
boston-----
Początkujący

Nie jest tak zle z tymi kartami pamiecie, obejrzyj sobie cx106, ja mam taką i jestem zadowolony, natomiast przy twoim budzecie stac cie na sprzet duzo lepszy. Polecam poczytac trochę w internecie bo wybor nie jest łatwy. Generalnie poleca się bardziej kamery na miniDV ale mi na przykład podobają sie rozwiazania z twardym dyskiem. Moze pomoze Ci kolega, ktory posiada kamere z twardym dyskiem. w kazdym badz razie orzech ciezki do zgryzienia

hellsing79
Początkujący

Właśnie koledzy albo zajmują się fotografią, a jeżeli mają kamerkę to jedynie SD co mnie nijak urządza, bo przecież człowiek nie po to kompletował cały sprzęt HD :). Druga sprawa która mi się przypomniała jak to jest z jakością materiału? Słyszałem, że taśmy mimo wszystko jest jednak lepsza. A co do dysków twardych to jak one się zachowują podczas upadków? Nie chciałbym stracić powiedzmy 4h materiału którego już nie da się odzyskać...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wiesz co, ja całkiem niedawno miałem taki sam problem. Jestem totalnym amatorem jeśli mówimy o kamerach. Kiedyś dosyć dużo bawiłem się aparatem, potem cisza i w końcu od paru tygodni chodziła za mną kamera... No i w sobotę ją kupiłem. Nie jestem w stanie jakoś specjalnie Ci pomóc, bo jeszcze nie znam się na tym. Dla mnie priorytetem była pamięć HDD. Nie przyzwyczaił bym się do kaset miniDV, karty pamięci miniSD nie przekonują mnie. Więc mój wybór padł na XR520. Mam ją od paru dni, jak narazie jest ok. trochę dużo funkcji do opanowania, z czasem ogarnę je wszystkie :D Wiadomo, nic od razu. Jak masz jakieś pytania dot. tej kamerki, to zadawaj. Jak będę w stanie, to odpowiem. Ale podkreślam, że mam ją od paru dni...

boston-----
Początkujący

hellsing79 jak tam twoje przemyślenia, w którą stronę zmierzasz, dysk twardy czy kasety, a może jednak karty pamięci ;) ?

hellsing79
Początkujący

Zimny niestety na model który podałeś nie będzie mnie stać :( Jak przeglądałem ofertę to rzutem na taśmę jestem wstanie kupić hdr hc9.
Boston: jak na razie skłaniałbym się na klasyczną taśmę, tylko jeszcze nie wiem jak będzie wyglądała sprawa zgrywania materiału na komputer w celu obróbki.

Razak-----
Początkujący

Z kamerami nagrywającymi na kasetki mDV jest więcej roboty jeśli chodzi o zgrywanie materiału, bo już dalsza obróbka wygląda identycznie. Ja o tyle mam przekonanie do tej technologi, że taką kasetkę można obejrzeć po 20 latach, spróbujcie zrobić coś takiego z płytą dvd :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Razak napisał(a):

Ja o tyle mam przekonanie do tej technologi, że taką kasetkę można obejrzeć po 20 latach, spróbujcie zrobić coś takiego z płytą dvd :)



Pogadamy za 20 lat, jak nie będziesz miał na czym odtworzyć takiej kasety ;)
A powiedz coś o samym zgrywaniu na komputer klipów z takiej kasety, jak to wygląda? Chyba największą wadą (dla mnie) tej technologii jest brak możliwości usuwania określonych klepów, które były nagrane wcześniej. W przypadku kart pamięci czy twardych dyskach nie ma takiego problemu.

Razak-----
Początkujący

Ja miałem jeszcze starą kamerkę SD to tam zgrywanie to była porażka, tutaj nie jest źle wiadomo wygodniej z dysku twardego, ale jak korzystasz z PMB (oprogramowanie dołączone do kamerki) to można zgrać całą taśmę i dalsza obróbka będzie wyglądała jak u Ciebie. Nie ma też problemu z zgraniem pojedynczego ujęcia (przy zgrywaniu wybiera się czy całość czy dany fragment). W kwestii rozwiązań to mogę się pochwalić dość pokaźną kolekcją winyli ;), także zapewniam, że kasetę też będę miał na czym odtwarzać za x lat, tym bardziej, że nikt nie broni mieć materiał zarówno na kasetkach jak i płytach dvd.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Myślałem, że również obróbka różni się, od tej u mnie. Czyli generalnie nagrywając jakiś klip i w czasie nagrywania ucinając go na częsci, tak samo zostanie zrzucony na kompa? A w jakim formacie nagrywa na kompa? Powiem Ci, że spodziewałem się większego stopnia skomplikowania, po kamerze na kasety. A tu nie jest tak źle.