anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki wybrać program do montażu??

ziomek------
Początkujący

Jaki wybrać program do montażu??

Jaki wybrać program do montażu??

słyszałem o SONY VEGAS ale chciałbym najlepszy z najłatwiejszych darmowy najlepiej żeby był język Polski, aby bez problemów go używać...

z góry dziękuję...

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ziomek napisał(a):

Jaki wybrać program do montażu??

słyszałem o SONY VEGAS ale chciałbym najlepszy z najłatwiejszych darmowy najlepiej żeby był język Polski, aby bez problemów go używać...

z góry dziękuję...

Takie rzeczy tylko w Erze... :smileyhappy:

Polecam Sony Vegas. Wprawdzie nie jest po polsku (chyba), i nie jest darmowy (SV10 za ponad 200zł - to niedrogo), ale jest naprawdę bardzo dobry i nieskomplikowany.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

nie pomyl tylko z Sony Vegas Pro :) bo to troszkę droższy i bardziej rozbudowany brat.

Polecam Sony Vegas Movie Studio 10 , jest bardzo prosty intuicyjny , z szerokim wachlarzem możliwości do wyboru , a przede wszystkim sprawdzi się idealnie przy tworzeniu filmów , pokazów zdjęć (diaporamy :) ) i to wszystko w FullHD z dźwiękiem DD5.1

PS: wersja PL ma być przy kolejnym update więc niebawem (choć osobiście proponuje liznąć około 30 słówek z angielskiego które powtarzają się w każdej aplikacji graficznej i nie tylko).

profi-----
Początkujący

Do bardzo prostego montażu wystarcza dołączony PMB na płycie z kamerą, z darmowych programów raczej nie korzystałem, ale czy Sony Vegas czy też Pinnacle z którego sam korzystam nie są jakoś specjalnie drogie, a możliwości w montażu znacznie większe.

wideoaktywny
Początkujący

Jeśli posiadasz Windows 7 PL możesz skorzystać z darmowego, ale bardzo dobrego dla początkującego montażysty, programu Windows Movie Maker.

KubaKajt
Początkujący

movie maker jest we wszystkich windowsach ale to jest zabawka typu poziomu paint, dla amatora polecił bym Pinnacle Studio 14 lub jakieś starsze, cena ta sama co sony wegas około 200zł, program po polsku, intuicyjny wyprodukowany przez Avida na którym montowane są seriale TV i konowe produkcje jak np. Shrek, obsługuje mnustwo formatów w tym najnowsze AVCHD

spolMaxime1llyds
Początkujący

no to jaki lepszy? sony vegas czy pinnacle? skoro mam wydac pieniądze, to bym chciała wiedzieć co lepiej wybrać. szukałam w necie, ale każdy pisze co innego... no i nie wiem już nic buuuuuuuu

trybas
Początkujący

Witam :c37
Jak napisałeś każdy uważa co innego, ponieważ każdy ma inne predyspozycje.
Polecam przetestować zarówno program Sony Vegas jak i Pinnacle Studio. Oba programy posiadają darmowe wersje testowe dostępne w internecie. :c20

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Maxime napisał(a):

no to jaki lepszy? sony vegas czy pinnacle? skoro mam wydac pieniądze, to bym chciała wiedzieć co lepiej wybrać. szukałam w necie, ale każdy pisze co innego... no i nie wiem już nic buuuuuuuu



mistrzu Sony Vegas to intuicyjna potęga i coś ambitniejszego również za jego pomocą zrobisz, a Pinacla :) to widziałem na kilku warsztatach Sony w SS i przyznam tylko że jedyne co pamiętam to to że a to się coś przycinało bo w HD , a to się coś zawiesiło bo pamięci zabrakło , a to nałożyłem 3 efekty i się wszystko wykrzaczyło... no tak nie darady nic robić to jest zabawka i zmarnowana kasa.

profile.country.en_GB.title
KubaW-----
Początkujący

Jestem całkowitym laikiem, ale powiem tak: Pracowałem jakiś czas przy jednym programie w TVN TURBO - tam montażyści pracowali na programie Final Cut - dostępnych tylko na Mac'a z tego co wiem.