anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakich programów używacie do obróbki filmów?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jakich programów używacie do obróbki filmów?

Jako amator nie orientuję się za bardzo w tych rzeczach. Chodzi mi o jakiś dosyć prosty program, gdzie będę mógł wszystko ze sobą sklejać, poprawiać - jak trzeba - itd. Z czego korzystacie, czego używacie do obróbki? Dobrze było by jakiś darmowy....

14 ODPOW. 14
boston-----
Początkujący

Z podstawowych programów z którymi miałem większy lub mniejszy kontakt:

Picture Motion Browse – program darmowy (ale chyba tylko do sprzętu Sony, bo kiedyś szukałem go w sieci i nie było, więc zapewne tylko jako oprogramowanie do sprzetu S) PMB jest dołączony do płyty i polecam się nim pobawic bo daje on podstawowe narzędzie – radzi sobie z plikami AVCHD, można zrobic podstawowy montaz, wypalic dvd. Poza tym dobrze sie archiwizuje w nim materialy i nimi zarządza.

Pinnacle Studio – najnowsza wersja 12, program kosztuje około 300 zł i polecam go osobą, które już bardziej zaawansowanie chcą zajmowac się obróbką materiału, program ma polską wersję. Jeśli dla ciebie PMB to za mało (czy uznasz tak w przyszłości) to możesz przeskoczyc na pinnacle lub też inne program jak ulead czy sony vegas. PS co do Pinnacle to nie ma niestety wersji trialowej dla wersji 12.

Ps. W PMB lub Pinnacle służe radą, w pozostałych programach zbytnio nie siedziałem, ale może za jakiś czas je przetestuje

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli chodzi o PB12 to narazie odpada. Dopiero co kupiłem kamerę, szkoda kasy na program. A ten dołączany do kamery, z płyty jest ok? To jest pełna wersja, czy jakieś demo? Z doświadczenia wiem, że rzadko zdarza się, że oprogramowanie dołączane do produktów jest użyteczne. Napisałeś, że jest możliwość podstawowego montażu. Czyli co mogę zrobić? Zależy mi na tym, jak mam parę klipów, to oczywiście połączyć je w jedno, część przyciąć, odszumić ścieżkę dźwiękową. Na początek dla mnie wystarczy... Jak jesteś bardziej doświadczony, to może zaproponujesz co jeszcze można zrobić z takim klipem. Tylko narazie coś prostego, podstawowego.
Jeśli chodzi o archiwizacje danych, jak to wygląda? Mogę przy pomocy PMB zrobić bibliotekę klipów na dysku?

boston-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Jeśli chodzi o PB12 to narazie odpada.


Powstał ci jakiś nowy program PB12 :) , ale pewnie masz na myśli Pinnacle...

PMB na płycie jest oczywiście pełną wersją, ale pamiętaj, że jest to program podstawowy, dobry do szybkiego zarządzania swoją kolekcją, zresztą nie bądź leniwy tylko się nim pobaw, jest prościutki :smileythumbsup:

Jak uruchomisz wreszcie ten program i powiesz z czym masz trudności chętnie pomogę :c2 ps. o PMB jest też trochę w instrukcji

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zainstalowałem PMB dołączonego do kamerki. Faktycznie, nie ma wielu funkcji. Ale za to jest szybki i wygodny. Przejrzyście ułożone klipy i zdjęcia i dobry player. Fajnie, że powiązali z nagrywaniem klipów i to w łatwy sposób. Może być.
Znasz może jeszcze coś do obróbki filmów. Coś darmowego, albo jakiegoś triala?

boston-----
Początkujący

Do zarządzania i wypalania PMB jest jak najbardziej ok. Do obróbki ponad podstawowej Pinnacle (ale nie koniecznie) - wersje trialowe dostępne ale stare czyli 9 albo 10 (musisz poszperać w necie). Z bardziej zaawansowanych 30 dniowa wersja trial After Effects - z tym, że tutaj praca na AVCHD mimo, że możliwa to jednak wymaga potężnego komputera (można przekonwertować pliki). Rozejrzyj się też za Sony Vegas - bardzo dobry program, ale nawet nie wiem czy ma triala.

larue82
Początkujący

Zimny ja bardziej niż do obróbki używam PMB właśnie jako taki swoisty archiwizer, banalnie proste zgranie materiału i zdjęć łatwe posegregowanie co kiedy i gdzie było robione, zdecydowanie ułatwia życie, zwłaszcza jak trochę materiału się jednak przewija. Do obróbki można używać, ale raczej jak komuś zależy na czasie i prostocie (oraz, że jest darmowy- dołączony do kamerki) bo jak chce się zrobić więcej to niestety trzeba rozejrzeć się za czymś bardziej profesjonalnym oraz zazwyczaj płatnym...

adam.malysz
Początkujący

larue82 napisał(a):

Zimny ja bardziej niż do obróbki używam PMB właśnie jako taki swoisty archiwizer, banalnie proste zgranie materiału i zdjęć łatwe posegregowanie co kiedy i gdzie było robione, zdecydowanie ułatwia życie, zwłaszcza jak trochę materiału się jednak przewija. Do obróbki można używać, ale raczej jak komuś zależy na czasie i prostocie (oraz, że jest darmowy- dołączony do kamerki) bo jak chce się zrobić więcej to niestety trzeba rozejrzeć się za czymś bardziej profesjonalnym oraz zazwyczaj płatnym...


No tak PMB jest jak najbardziej ok, ale ja zdecydowanie preferuje Pinnacle Studio... kosztuje parę złotych ale warto zainwestować daje naprawdę duże możliwości. a tak w ogóle może się orientujecie gdzieś zasłyszałem o Sony Vegas. Nie miałem okazji korzystać ale jestem ciekawy jak się sprawuje? Nie wiem czy to jest prawda ale podobno jest dostępny na laptopach vaio (pełna wersja), proszę o zweryfikowanie informacji.
Pzdro

oldguest
Początkujący

Nie wiem czy to jest prawda ale podobno jest dostępny na laptopach vaio (pełna wersja), proszę o zweryfikowanie informacji.



Niestety w Vaio Jest Adobe Premiere Elements.

adam.malysz
Początkujący

Dzięki za odpowiedz :nerd: