anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KAmera do 1500zł

vinci-----
Początkujący

KAmera do 1500zł

Proszę o radę związaną z zakupem kamery. Za tydzień, dwa moja żona ma termin porodu:) Chciałem na ten czas mieć już kamerę, żeby uwiecznic parę momentów. Oczywiscie czytalem tematy na forum. Wiekszosc dotyczy drogich kamer, a ja chce taką tańsza. Którą polecacie?

Oczekiwania i warunki:
-cena ok 1500
-nagrywanie głownie w pomieszczeniach
-nagrywanie głownie małe dziecko:)
-moze imprezy rodzinne

Pozdrawiam,
Krzysiek.

9 ODPOW. 9
boston-----
Początkujący

Witam Krzyśku :)
poleciłbym Ci kamerę HD - Sony CX155. Z tym, że na kamerę HD decyduj się tylko wtedy jeśli masz dobry komputer w domu i telewizor LCD. Oczywiście na kamerze HD możesz też nagrać materiał w standardowej rozdzielczości ale po co wtedy ci kamera hd :)

vinci-----
Początkujący

Ale czy bedzie dobra do nagrywania w pomieszczeniach? Komputer mam nowy, wydałem trochę na niego, powinien być wystarczający. Dwurdzeniowy procesor, 4gb ram, karta 1gb.
Czy jakość zdjec z tej kamery dorównuje zdjecią z aparatu?

boston-----
Początkujący

Moim zdaniem jakość zdjęć z kamery nie jest tak dobra jak z aparatu (to oczywiście zależy jeszcze od aparatu z którym porównujemy).

Kamera w ciemnych pomieszczeniach powinna sobie radzić przyzwoicie. Używałem CX 106 (poprzednik 155) i byłem całkiem zadowolony, a ta 155 ma znacznie lepsze parametry.

vinci-----
Początkujący

Kamera wyglada fajnie. Ma jakieś funkcje (presety) automatyczne do nagrywania, czy wymaga manualnych ustawień?
Dodam jedno pytanie. Dotyczy obiektywu. Jak rozumieć parametr obiektywu (czytaj czy jest to obiektyw szerokokątny, czy normalny)? Wiem, że w niektórych aparatach nie da się złapać ostrości z bliska. Jak wygląda w kamerze?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie jest to kamera profesjonalna, co za tym idzie - małe możliwości ustawień manualnych. M.in. tym odróżniają się kamery amatorskie od profesjonalnych.
Co do obiektywu. Nie jest to profesjonalny obiektyw, ale w wykorzystaniu amatorskim zupełnie wystarcza. W obiektywie głównymi parametrami są ogniskowe. W CX155 nie jest zamontowany obiektyw szerokokątny. Nie ma też problemu z nagrywaniem z bliska. Jednak trzeba podkreślić, że nie jest to obiektyw do makro, więc przesadnie blisko nie pójdzie..
Tu masz przykładowe materiały nakręcone tą kamerą:
http://www.youtube.com/watch?v=cs9iJSlm ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=eu8hELetDn4

tomekkk-----
Początkujący

Niedawno kupowałem kamerę z podobnego przedziału cenowego i wzialem cx 116. Moja pierwsza kamera i spisuje sie świetnie. Jesli macie jakies pytania, moge odpowiedziec. Przed pytaniem wracam do zdania Moja pierwsza kamera

. Jak bede umiał odpowiedzieć to wtedy pomogę.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

To nie wziąłeś w końcu CX155?

tomekkk-----
Początkujący

Miałem okazje kupić cx 116 i ostatecznie ją wybrałem. W necie widziałem sample i testowałem ją na żywo. Spisywała sie na tyle dobrze że ją wziałem. Po co przepłacać, jeśli cx 116 mi wystarczy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Najważniejsze dostosować urządzenie do swoich oczekiwań. Mi się to nie udaje, zawsze biorę na wyrost lepsze. Często przez to płacę za funkcje z których nie korzystam.