anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera do "domowego" użytkowania

dirproduction
Początkujący

Kamera do "domowego" użytkowania

Witam forumowiczów!
Stoję przed ciężkim wyborem kamery. Kamera do "domowego" użytkowania, na początek. Pisząc "domowego" myślę o wykorzystaniu jej nie dla profesjonalnych produkcjach, tylko do "kręcenia dla przyjemności". Zaczynając od rodzinnych imprez, kończąc na spontanicznych nagraniach ciekawych sytuacji, może trochę sportu, jakieś okolicznościowe imprezy. Czyli wykorzystywana będzie w każdych warunkach.
Budżet jaki mam przeznaczony jest elastyczny. Nie jestem ekspertem w tym kierunku. Nie wiem czym dokładniej różnią się modele tańsze i droższe, jaki dla mnie będzie odpowiedni.
Zastanawiam się pomiędzy kamerami Canon i Sony. Domyślam się, że nikt tu nie będzie rozpisywał się na temat Canon, może Sony mnie przekona.
Co jest śmieszne, już prawie wybrałem kamerę, a tu Sony wypuściło nowe modele. I bądź człowieku mądry, analizuj od początku....
ps
w weekend raczej nie bedzie mnie przy komputerze, wyjeżdżam na narty (bez kamery :cry: )

30 ODPOW. 30
boston-----
Początkujący

dirproduction napisał(a):


Budżet jaki mam przeznaczony jest elastyczny.



Dobrze mieć elastyczny budżet :smileythumbsup: . Określ chociaż przedział cenowy. Bo gdybym miał ci polecić coś ekstra to byłby to AX2000 ale on kosztuje 15000 zł :c3 i jeśli nie masz żadnych barier gotówkowych to polecam Ci to rozwiązanie.

dirproduction napisał(a):


Co jest śmieszne, już prawie wybrałem kamerę, a tu Sony wypuściło nowe modele. I bądź człowieku mądry, analizuj od początku....



Jaką kamerę wybrałeś? Nowe modele mają swoje odpowiedniki w tych z kolekcji 2009 roku więc może dokonaj takiego przekonwertowania :)

tomekkk-----
Początkujący

Dołączę do dyskusji. Również szukam kamery, do bardzo podobnego użytku. Mój przedział cenowy jest ograniczony. Max to ok 2 000.
Podstawowe pytanie to, czy zakup kamery do 2 000 jest opłacalny? Czy kamery w tym przedziale nie są jak tania kolej? Dojechać dojedziesz, wydzie tanio, ale brak przyjemności. Tego się obawiam. Wydam tyle kasy, a dostanę coś z czego nie będę zadowolony... Przecież różnice kilku tys nie bierze się z nikąd...

boston-----
Początkujący

Nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy zakup jest opłacalny :), bo tak naprawdę nie wiem co przez to rozumieć, ale jeśli pytasz czy do 2000 można kupić dobrą kamerę to oczywiście tak, nawet poniżej 1500 zł. Przez długi czas byłem właścicielem CX106 i polecam ją każdemu kto potrzebuje niezawodnego sprzętu do użytku domowego, na wakacje itd.
http://www.pcworld.pl/testy/opis/KHD000 ... cx106.html" target="_blank
Jeśli będziesz potrzebował jakiś info o tej kamerze to do usług.

tomekkk-----
Początkujący

No w sumie nie ma co mówić o opłacalności. Chociaż mi chodziło o stosunek ceny do jakości. Jak ze wszystkimi produktami można kupić coś dobrego drogo, a niewiele dokładając kupić coś lepszego :D hehe tylko tak to można w kółko kombinować, zawsze może znaleźć się coś lepszego :c18

Kamera cx 1o6 wygląda w porządku. Jest nowsza kamera cx 116. Może zastanowić sie nad nią? Na stronei sony znalazłem porównywarkę. Porónałem te produkty
http://www.sony.pl/comparison/hdrcx116e ... x106es.cen
Nie ma dużo różnic. Jednak co mnie zaciekawiło. Jest inny typ matryc. W nowszej zastosowany clear photo lcd, w staszej taki sam tylko z "plus". Może i ekran w takiej kamerze nie jest tak ważny, ale warto się tu zatrzymać.
Są różnice w wielkości przetworników. Nie wiem czy to jest istotne...
Różni sie liczba pixeli. W nowszej jest więcej. Mogę się mylić, jeśli tak to wyprowadź mnie z błędu. Czytałem gdzieś, że czasami jest lepiej mieć mniej pixeli, wtedy one są lepiej naświetlone. Można więcej z nich wyciągnąć. Jeśli masz zbyt dużo, to są one niedoświetlone, obraz słabej jakości. Dobrze kombinuje?

Patrzyłem na allegro i na ceneo. Do 2500 mam spory wybór kamer. Są też kamery z serii, czy modele "sr". Co to jest za seria?

boston-----
Początkujący

tomekkk napisał(a):


Jest inny typ matryc. W nowszej zastosowany clear photo lcd, w staszej taki sam tylko z "plus".

Są różnice w wielkości przetworników. Nie wiem czy to jest istotne...

Różni sie liczba pixeli. W nowszej jest więcej. Mogę się mylić, jeśli tak to wyprowadź mnie z błędu. Czytałem gdzieś, że czasami jest lepiej mieć mniej pixeli, wtedy one są lepiej naświetlone.



Z tego co widzę 116 jest wyraźnie lepsza od 106
- Exmor R zamiast zwykłego Exmora a jak wyraźna jest różnica moze powiedzieć każdy użytkownik modelu 520 z 2009 roku (obecnie zdaje się 550)
- przetwornik jest większy to oczywiście lepiej, czym większy przetwornik (nie wchodząc w szczegóły) tym wysoce prawdopodobne kamera lepiej będzie się zachowywała przy słabym świetle
- mniej pikseli może oznaczać ze są one większe (choć jak jest w tym przypadku nie wiem). Jeśli tak to oczywiście lepie szczególnie w kamerze, która wykorzystuje 2 mln pikseli a reszta to tylko zdjęcia

Zdecydowanie warto dopłacić 200 zł do 116 jeśli alternatywą ma być 106.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

tomekkk napisał(a):

Mogę się mylić, jeśli tak to wyprowadź mnie z błędu. Czytałem gdzieś, że czasami jest lepiej mieć mniej pixeli, wtedy one są lepiej naświetlone. Można więcej z nich wyciągnąć. Jeśli masz zbyt dużo, to są one niedoświetlone, obraz słabej jakości. Dobrze kombinuje?



Prawda, ale to ma znaczenie w przypadku matryc, przetworników przy ogromnej ilości pixeli i słabym oświetleniu, zbyt szybką ekspozycją. Jest to widoczne szczególnie przy kontrastowych elementach zdjęcia, a szczególnie przy dużym zoomie. Ale to wszystko przy profesjonalnym użytkowaniu, nie jest to istotne przy amatorskich sprzętach. Tam jest to dopasowane optymalnie.
CX116 na pewno jest lepsza od CX106, nie ulega wątpliwości. Jest to nowy model, nie ma jeszcze jakiś testów, porównań...

dirproduction
Początkujący

boston napisał(a):

dirproduction napisał(a):


Budżet jaki mam przeznaczony jest elastyczny.



Dobrze mieć elastyczny budżet :thumbsup: . Określ chociaż przedział cenowy. Bo gdybym miał ci polecić coś ekstra to byłby to AX2000 ale on kosztuje 15000 zł :c3 i jeśli nie masz żadnych barier gotówkowych to polecam Ci to rozwiązanie.

dirproduction napisał(a):


Co jest śmieszne, już prawie wybrałem kamerę, a tu Sony wypuściło nowe modele. I bądź człowieku mądry, analizuj od początku....



Jaką kamerę wybrałeś? Nowe modele mają swoje odpowiedniki w tych z kolekcji 2009 roku więc może dokonaj takiego przekonwertowania :)


Budżet elastyczny, hehe tylko bez przesady. Myślałem do max 5 tys. Upatrzyłem serie xr. Modele xr550, xr520. Teraz patrzę na ceneo i tam są też sr7, hc7e.Tomkowi polecacie cx. Z kamer jakie widze jest tez cx550 w podobnej cenie co tamte. Czym różnią się poszczególne serie wymienionych kamer?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

dirproduction napisał(a):


Budżet elastyczny, hehe tylko bez przesady. Myślałem do max 5 tys. Upatrzyłem serie xr. Modele xr550, xr520. Teraz patrzę na ceneo i tam są też sr7, hc7e.Tomkowi polecacie cx. Z kamer jakie widze jest tez cx550 w podobnej cenie co tamte. Czym różnią się poszczególne serie wymienionych kamer?



Model XR550 dopiero się pojawi:)
Domyślam się, że chodziło Ci o XR500 i XR520. I muszę napisać, że to dobry wybór :smileythumbsup:
Jeżeli chcesz poczekać na XR550 to zyskasz na szerszym kącie (obiektyw zacznie się od 29mm, obecne miały 43mm) i nieco większym ekranie LCD 3,5" (3,2"). Będą też zmiany w oprogramowaniu - funkcja iAUTO - "inteligentne połączenie rozpoznawania twarzy z 11 trybami tematycznymi i trybem zdjęć z ręki / ze statywu: dobór ustawień zapewniających optymalne efekty". No ale z ceną to raczej ciężko będzie się zmieścić w 5tys. :( przynajmniej na początku.
Warte uwagi są również modele CX505 i CX520 - praktycznie to samo co XR500/520 tylko z dyskiem flash.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Na ceneo jest już XR550. Cena od 4599,00 zł do 5789,00 zł.
Link: http://www.ceneo.pl/4773775
Bardzo ciekawa propozycja. Mam XR520. Jestem z niej bardzo zadowolony. Poniżej masz porównanie:
http://www.sony.pl/comparison/hdrxr550v ... r520ve.cen