anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera do "domowego" użytkowania

dirproduction
Początkujący

Kamera do "domowego" użytkowania

Witam forumowiczów!
Stoję przed ciężkim wyborem kamery. Kamera do "domowego" użytkowania, na początek. Pisząc "domowego" myślę o wykorzystaniu jej nie dla profesjonalnych produkcjach, tylko do "kręcenia dla przyjemności". Zaczynając od rodzinnych imprez, kończąc na spontanicznych nagraniach ciekawych sytuacji, może trochę sportu, jakieś okolicznościowe imprezy. Czyli wykorzystywana będzie w każdych warunkach.
Budżet jaki mam przeznaczony jest elastyczny. Nie jestem ekspertem w tym kierunku. Nie wiem czym dokładniej różnią się modele tańsze i droższe, jaki dla mnie będzie odpowiedni.
Zastanawiam się pomiędzy kamerami Canon i Sony. Domyślam się, że nikt tu nie będzie rozpisywał się na temat Canon, może Sony mnie przekona.
Co jest śmieszne, już prawie wybrałem kamerę, a tu Sony wypuściło nowe modele. I bądź człowieku mądry, analizuj od początku....
ps
w weekend raczej nie bedzie mnie przy komputerze, wyjeżdżam na narty (bez kamery :cry: )

30 ODPOW. 30
boston-----
Początkujący

modele 550 nie są jeszcze zdaje się dostępne, a na ceneo są w przedsprzedaży (możesz sprawdzić wybierając najtańszy sklep)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Pierwsze 550 powinny pojawić się Centrach Sony pod koniec tygodnia :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wiadomo coś już o tych 550? Są już wystawione w CS? Z przyjemnością wybiorę się i zobaczę jak bardzo różni się od XR520.

oldguest
Początkujący

Jak się nic nie zmieni to około 23 będą w salonach.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

http://www.sony.pl/comparison/hdrxr550veb.cen/hdrcx550veb.cen

nie widzę żadnego , ale to żadnego powodu żeby inwestować w kamerę , cięższą i większą tylko dlatego że ma twardy dysk 240GB, po drugie jeszcze dodatkowo droższą...

testowałem model HDR-CX550VE w styczniu i szczerze mogę go polecić , jest to rewelacyjny sprzęt , szeroki kąt jest idealny przy filmowaniu w pomieszczeniach , sprawdza się również filmowanie przy niewielkim natężeniu światła.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kamery są "bliźniacze". Jedyne co tak naprawdę je odróżnia, to sposób zapisywania materiału. Jedna ma duży dysk twardy, druga jest nastawiona na zapis na kartach pamięci. Stąd też różnica w wadze i rozmiarze. Twardy dysk musi trochę gram dodać.
Więcej różnic było (jest) między CX520 a XR520:
http://www.sony.pl/comparison/hdrxr550v ... r520ve.cen

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z dotychczasowych obserwacji wnioskuję, że między modelami CX550 a XR550, oprócz wymienionych przez Zimnego, będzie jeszcze jedna różnica - szybkość reakcji przy zapisie i późniejszym odczycie. W modelach z dyskiem twardym praktycznie zawsze trzeba poczekać chwilkę na rozkręcenie dysku. Te z pamięciami reagują szybciej. Może nie są to duże różnice ale są.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tylko te różnice chyba nie są wielkie. W XR520 którą posiadam, czas dostępu jest praktycznie nieodczuwalny. Otwieram ekran, włącza sie kamera i praktycznie od razu mogę zapisywać materiał. Z karty nie korzystałem, nie wiem jak to wygląda. Ciekawe jak wygląda różnica w zgrywaniu materiału na dysk komputera. Na pewno możliwość wyjęcia karty i włożenia jej do czytnika jest wygodniejsza, niż podłączanie kamery do kompa...

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

na pewno, tylko po co w ogóle kupować jakieś dodatkowe karty , tam jest 64GB wbudowanej pamięci.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

64GB to nie jest dużo. Faktycznie może wystarczyć dla mało wymagającego użytkownika. Ale chcąc część materiału magazynować, może zabraknąć miejsca. Wiadomo, przezorny zawsze zabezpieczony. Ja magazynuję niektóre materiały, często połączam kamerę pod telewizor.