anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ktora lepsza Sony SFG1UZ,128GB albo Sony SFG1UX2,128GB.

ROZWIĄZANE
profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Ktora lepsza Sony SFG1UZ,128GB albo Sony SFG1UX2,128GB.

Bardzo bym prosil o rade.

Chce zakupic SD karte i nie moge sie zdecydowac ktora jest lepsza,czy moglby ktos kto ma pojecie poradzic mi ktora z tych kart jest lepsza:

Sony SFG1UZ,128GB albo Sony SFG1UX2,128GB.

Z gory dzieki za odpowiedz.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jeśli nie będziesz nagrywał w 4k i w kodeku xavc ( w praktyce jeśli nie obrabiasz filmów na komputerze nie widzę sensu używać tego kodeka, pliki zajmują dużo miejsca, ze względu na dużo więcej informacji zawartych w filmie), to tak szybkie karty nie są dla Ciebie wymagane.

Co do kart, to niestety prawda jest taka, że karty każdego producenta mogą paść to tylko kości pamięci, mi padła najszybsza karta w ofercie sony, a z sandiskami (odpukać w niemalowane) póki co problemu nigdy nie miałem...

 

Wg. mnie lepiej kupić drugi dysk zew na który będzie kopiował pliki jako backup i dysk będzie leżał odłożony gdzieś w szafie. Nie ma sensu odkładać "na półkę" kart pamięci po pierwsze to drogo wychodzi, a po drugie (gdzieś czytałem) pamięć flash z zapisanymi danymi wytrzymuje max 10 lat i potem traci się dane, to samo jest z płytami cd kilka lat i jest ryzyko, że płyt nie odczytasz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witam, po pierwsze nie twórz dwóch takich samych tematów, to niczego nie przyspieszy, a może tylko narobić bałaganu...

 

Jeśli chodzi o karty, to obie się wg mnie niczym nie różnią, bo różnica w prędkości tych kart jest żadna. Od siebie mogę tylko powiedzieć, że jakoś wolę karty sandiska albo lexara (z pewnego żródła, a nie z allegro, tam jest dużo podrobionych kart). A wracając do kart do czego jej potrzebujesz? Będziesz nagrywał filmy w 4k z kodekiem XAVC ?

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Dzieki za odpowiedz.

Jesli chodzi o jakiekolwiek zakupy zwiazane z elektronika to ja zawsze kupuje w Mediamarkt,Saturn lub Conrad nie kupuje nigdy nic uzywanego lub tanszych podrobek,to tak na wstepie.

 

Posiadam Camcorder starszy HDR-XR350VE,Kompaktkamere DSC-HX60 oraz FDR-AX53.

I pomyslalem zeby zakupic karte sd sony ktora bedzie pasowac do wszystkich trzech uzadzen,to jedna sprawa druga  to nie chce mazac danych z karty lecz dana karte z danymi odkladac (Archiwuje dane tez na Twardym dysku zewnetrznym)ale jak to sie mowi lepiej w trzech miejscach miec dane jak w jednym,z dwiema kartami Sandisc mam zle doswiadczenie po dwuch latach przestaly byc odczytywalne zareklamowalem karty reklamacje mi uznano i na szczescie jeden spec odzyskal dane.

Pomyslalem ze karty Sony sa lepsze.

Szczeze powiem ze w kartach nie bardzo mam pojecie,troszke poczytalem o co chodzi z tymi kartami ze strony technicznej i jesli dobrze rozumiem to najwazniejsza jest szybkosc zapisu danych i pojemnosc.

Dlatego postanowilem spytac na forum ludzi ktorzy maja wieksze pojecie i doswiadczenie jesli chodzi o karty.

Pytajac w sklepie to sprzedawcy z regoly maja tyle pojecia co przeczytaja na opakowaniu.

Jedynym miejscem w ktorym moge liczyc na konkretna rade to jest to forum Sony na ktorym dostalem pare rad trafiajacych w dziesiatke.

Nie wiem czy bede nagrywal w 4k ,nagrywam tylko w Full HD.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jeśli nie będziesz nagrywał w 4k i w kodeku xavc ( w praktyce jeśli nie obrabiasz filmów na komputerze nie widzę sensu używać tego kodeka, pliki zajmują dużo miejsca, ze względu na dużo więcej informacji zawartych w filmie), to tak szybkie karty nie są dla Ciebie wymagane.

Co do kart, to niestety prawda jest taka, że karty każdego producenta mogą paść to tylko kości pamięci, mi padła najszybsza karta w ofercie sony, a z sandiskami (odpukać w niemalowane) póki co problemu nigdy nie miałem...

 

Wg. mnie lepiej kupić drugi dysk zew na który będzie kopiował pliki jako backup i dysk będzie leżał odłożony gdzieś w szafie. Nie ma sensu odkładać "na półkę" kart pamięci po pierwsze to drogo wychodzi, a po drugie (gdzieś czytałem) pamięć flash z zapisanymi danymi wytrzymuje max 10 lat i potem traci się dane, to samo jest z płytami cd kilka lat i jest ryzyko, że płyt nie odczytasz.

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Jesli chodzi o obrobke filmow to obrabiam w programie PMH.

A z tym masz racje ze lepiej kupic drugi Dysk Twardy i nie Archiwizowac na kartach.

A moglbys poradzic jakas naprawde dobra karte (cena nie gra roli) wspominales cos o firmie  lexara?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Ciężko mi coś poradzić. Z racji tego, że robię zdjęcia, a nie filmuje, to starczają mi karty SD class 10 i akurat mam 3 sztuki sandiska (zwykłe extreme o ile mnie pamięć nie myli), Lexara miałem kiedyś kartę CF i nie sprawiała mi żadnych problemów, co do Sony tak jak pisałem wcześniej miałem jedną kartę i padła po 2 dniach...wg mnie każda karta Sandiska czy lexara o takich parametrach jak te Sony będzie dobra, Sony też może być dobre, to że mi padła karta nie oznacza, że pada każda...Mogę tylko doradzić, że jeśli nie nagrywasz długich filmów i nie potrzebujesz kart o dużej pojemności, to lepiej mieć kilka mniejszych kart np. 32gb niż jedna 128 czy 256gb, bo jak karta padnie, to nie stracisz całego materiału z wakacji tylko np. z jednego dnia :slight_smile:

 

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

No wlasnie co dwie glowy to nie jedna a o tym to nawet przez sekunde nie pomyslalem ze fakt jak padnie karta to od holery materialu strace przy duzej pojemnosci karty,dzieki za rade wlasnie jestem na etapie studiowania kart Sandyska nawet wyczytalem w internecie ze Sony z fira Sandysk pracuja razem nad jakoscia kart.

Jak juz ci tak glowe zawracam to mam jeszcze jedno pytanie moze ono wydac sie glupim pytaniem ale odpowiedzi jak narazie nigdzie nie znalazlem ; np.czy karty maja wplyw na jakosc odczytywanego materialu foto lub video poprostu chdzi mi oto czy maja wplyw obnizania parametrow jakosci zapisywanego materialu,napisz ze swojego doswiadczenia jak zrobisz zdjecie i je pozniej odczytujesz to jakosc masz ta sama czy sa jakies roznice.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, karta pamięci to zwykły nośnik flash nie ma wpływu na jakość pliku wyjściowego, jedynie  w przypadku filmowania można powiedzieć, że słabsze (wolniejsze) karty pozwolą na nagranie filmu gorszej jakości, ale związane to jest z prędkościa zapisu i zaczynając nagrywac juz będzie wiadomo że na karcie class10 nie będzie możliwości nagrania filmu w 4k z kodekiem xavc i przepływem 100mb...Tak więc biorąc dwie różne karty i ustawiając aparat / kamere tak samo dla obu kart to plik wyjściowy będzie miał taką samą jakość

profile.country.DE.title
Gregorm3
Użytkownik

Bardzo Dziekuje za odpowiedz.

Zdecydowalem sie na ta karte:

 link został usunięty zgodnie z regulaminem

 

A nad ta jeszcze pomysle:

link został usunięty zgodnie z regulaminem