anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KUPIĆ KAMERĘ ????

SZREK-----
Początkujący

KUPIĆ KAMERĘ ????

Niestety nikt nie odpowiedział jaka kamera była w rękach Jasia Fasoli z filmu Wakacje Jasia Fasoli i dla tego zadam inne pytanie - jaką kamerę kupić i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie - jakie parametry.
Wiem już jedno - kamera jaką wybiorę będzie z HDD.
Mam do wydania 3 000 PLN
A może coś innego - konkurencje SONY - tylko nie Panasonic.

30 ODPOW. 30
dolamix
Początkujący

Może Panasonic GS-500 3CCD na mini DV (to najlepszy nośnik) na gwarancji,100% Made in Japan.GG3872708

profile.country.pl_PL.title
bregula
Początkujący

Powiem tak. Każda kamera filmuje dobrze przy dobrym świetle. Kamery HD potrzebują więcej światła niż standardowe. Napewno jakość hd będzie lepsza niż SD. Ja mam w domu halogen na szafie 1000W skierowany na sufit i powiem że moja kamera 0,8 MP filmuje całkiem całkiem . Jeżeli masz tv 32 cali lub większy to polecam kamerę HD tylko pamiętaj o odpowiednim naświetleniu.

oldguest
Początkujący

Proszę zobaczyć na HDR-SR10 Zapisuje w FULL HD oraz ma dość przystępną cenę. Tylko trochę powyżej 2000zł

SZREK-----
Początkujący

Z ceną to nie ma problemu - do 2500 PLN można sobie pozwolić !!! Inwestycja na kilka ładnych lat. Tak jak napisałem - jestem szczęśliwym posiadaczem Sony CCD-FX300E - co prawda po wymianie wszystkich kondensatorów bo śmierdziało kocimi odchodami z kamery. Jest to nic innego jak zużycie materiału w kondensatorach. Teraz jak nowo narodzona - wada - dość spora jak na dzisiejsze warunki i brak stabilizacji. To analog i 100% dla Sony za ten wyrób. Mam nadzieję ze teraz wybiorę ponownie dobrą - dzięki Wam.
Dziękuję za pomoc. Szukam :P

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

masz kamerę sprzed ok 15 lat - to leciwy Video8
ALE wykonana jest nieporównywalnie lepiej od dzisiejszych - nie boję się tego słowa- zabawek !
Niestety - musisz liczyc sie z tym ze miniaturyzacja dosc mocno zaszkodzila - właśnie kamerom. Głupkowata pogon za miniaturyzacją za wszelka cenę+drakońskie oszczędności na każdym kroku dają o sobie znać. Osobiscie radziłbym ci wybrac modl który zapisuje w formacie HD /na jutro/ oraz SD /na dziś/ W kamerach SONY nie ma z tym problemu - wsyztskie zapisują w ten sposob- pod warunkiem ze są to kamery AVCHD. Możesz też wybrac model na kasety - jeśli jestes przyzwyczajony do tego typu nosnika - wtedy takze mozesz zdecydowac czy nagrywasz "standardowo" czy HD...
Od siebie tylko dodam że nie wierz w bzdury o rozjezdzaniu sie kolorow itp. Sa to marginalne efekty zwiazane z cyfrową kompresją, i tak mniejsze niz szum video z taśmy Video8. Oczywiscie-kamery potrzebuja odpowiednią ilosc swiatła do tego by poprawnie rejestrować obraz - dotyczy to kazdej klasy kamer także profesjonalnych kosztujacych tyle ile nowe BMW. W srodku nie ma przetwornika o własciwosciach adaptacyjnych ludzkiego oka. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Niektorzy o tym zapominają. Wazne jest to - jakiej wielkosci przetwornik jest w kamerze. To włąsnie ten parametr determinuje kalsę kamery !Generalnie pasnuje zasada ze dobrą kamerę najłatwiej poznać po rozmiarze przetwornika. Im wiekszy- tym lepsza kamera /bo i lepszy obraz rejestruje/ Wazne jest przy tym aby ilosc pixeli w przetworniku była adekwatna do potrzeb kamery w zakresie rejestracji filmu. Dla potrzeb SD wystarczy ok 500pix natomaist format HD pzrewiduje 2.07 megapixela. Do tego należy dodać 15% na potrzeby własne kamery /ustalanie balansu bieli, ostrosci itp/ i otrzymujemy optimum dla danego typu kamery Jesli pixeli jest zbyt wiele - efekt jest taki jak przy przetworniku o klase gorszym

Klasy kamer na podstawie wielkosci przetwornika
1/6 - 1/4" - dno. Szkoda pieniedzy. Nawet jesli kamera ma 3ccd
1/3" - 1/3.3- obraz staje się przyzwoity choc kamera dalej słabo sobie radzi przy małej ilosci swiatła
1/2.5 - 1/3" - obraz bardzo dobry I tu polecam kamerę HV30, HV40 Canon która ma dużą matrycę 1/2.7" i 2960tys pixeli Dzieki temu rejestruje WZOROWY obraz w klasie kamer amatorskich, bardzo czesto porownywany do półprofesjonalnej kamery HL-1 kosztujacej 8x wiecej. Oczywiscie taką matrycą nie zrobi sie 10 megapixelowych zdjeć ale TO NIE JEST APARAT FOTOGRAFICZNY TYLKO KAMERA !

Dobrym posunieciem jest takze lektura serwisu camcorderinfo.com - szczegolnie rankingu kamer. Generalnie ranking potwierdza wszystko to o czym pisałem.

oldguest
Początkujący

mobor napisał(a):

Oczywiscie-kamery potrzebuja odpowiednią ilosc swiatła do tego by poprawnie rejestrować obraz - dotyczy to kazdej klasy kamer także profesjonalnych kosztujacych tyle ile nowe BMW. W srodku nie ma przetwornika o własciwosciach adaptacyjnych ludzkiego oka. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Niektorzy o tym zapominają.



Proponuję zobaczyć Sony PWM-EX1 kosztuje sporo mniej niż BMW a w półmroku powaliła mnie jakość obrazu.


mobor napisał(a):


1/2.5 - 1/3" - obraz bardzo dobry I tu polecam kamerę HV30, HV40 Canon która ma dużą matrycę 1/2.7" i 2960tys pixeli Dzieki temu rejestruje WZOROWY obraz w klasie kamer amatorskich, bardzo czesto porownywany do półprofesjonalnej kamery HL-1 kosztujacej 8x wiecej. Oczywiscie taką matrycą nie zrobi sie 10 megapixelowych zdjeć ale TO NIE JEST APARAT FOTOGRAFICZNY TYLKO KAMERA !



Zgadza się wielkość przetwornika oraz jakośc optyki (o której tutaj się zapomina) jest przynajmniej połową sukcesu i tu polecał bym kamery Sony HDR-SR11/12, HDR-CX11 Które także mają duże przetworniki. A jeśli ktoś mówi że canon lepszy to canon by sprzedawał co 2 kamerę w Polsce a nie Sony. Proponuję też zobaczyć czego używają profesjonaliści przy reportażach czy jakiś wyprawach w dalekie krańce świata lub produkcji niektórych programów np. na Discovery HD można często zobaczyć że ktoś tam używam HDR-FX7 albo HVR-Z1 jako główną czy pomocniczą kamerę. A tutaj liczy się bagaż doświadczeń. Tutaj też mogę polecić HDR-FX1000 który zstępuje HDR-FX7 a zmiana czułości jest naprawdę duża.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Proponuję zobaczyć Sony PWM-EX1 kosztuje sporo mniej niż BMW a w półmroku powaliła mnie jakość obrazu.

EX1 też jest ciemna. tak tak - JEST CIEMNA w porównaniu do na prawdę poważncyh modeli- kosztujacych tyle co przysłowiowe BMW. Miałem na mysli duże Cinealty z matrycami 2/3 cala
Tutaj siedzi CMOS 1/3 cala....

Sony HDR-SR11/12, HDR-CX11 Które także mają duże przetworniki.

Nie tyle wazna jest wielkosc samego przetwornika co wielkosć pojedynczego PIXELA. Mozna sobie łatwo wyliczyć. Canon ma 2960tys pixeli a SONY 2x wiecej przez co jego pixele są 2x mniejsze.

A jeśli ktoś mówi że canon lepszy to canon by sprzedawał co 2 kamerę w Polsce a nie Sony

W Polsce działa póki co magia marki. Daleko sie na tym jednak nie zajedzie. Wystarczy lektura jednego czy drugiego forum poswieconego HD by po samych postach dojsć do przekonania że modele takie jak HV20 czy HV30 są juz praktycznie modelami kultowymi. Nie dzieje się to bezpodtsawnie. Sam mam do dziś protoplastę tych kamer - HV10 - jakosć optyki tej kamery jest wiecej niż znakomita ! Polecam ponadto lekturę rankingu kamer na camcorderinfo.com - serwisu bardzo miarodajnego i uznanego w swiecie. Nie bez kozery pierwsze 7 miejsc zajmują kamery Canona....SONY są tylko dwie i to po SAMSUNGU !
Oto link: http://www.camcorderinfo.com/ratings.php" target="_blank" target="_blank

Co do kamer z wyzszej półki - SONY produkuje rzeczywiscie solidny sprzet ale- iwaga - dopiero od modelu EX1, EX3 w górę. Nawet naramienna S270 nie zachwyca z uwagi na fakt ze jest to konstrukcyjnie przemodelowany model Z7. A wiec z matrycami 1mpix - do tego tylko 1/3". Cała seria HDR-FX.... nie nadaje się do niczego. Na wakacje za dużą, do pracy reporterskich za delikatne, do wesel "za ciemne"...

oldguest
Początkujący

mobor napisał(a):


EX1 też jest ciemna. tak tak - JEST CIEMNA w porównaniu do na prawdę poważncyh modeli- kosztujacych tyle co przysłowiowe BMW. Miałem na mysli duże Cinealty z matrycami 2/3 cala
Tutaj siedzi CMOS 1/3 cala....



Moim zdaniem i tak ma powalającą dynamikę.

mobor napisał(a):

Polecam ponadto lekturę rankingu kamer na camcorderinfo.com - serwisu bardzo miarodajnego i uznanego w swiecie. Nie bez kozery pierwsze 7 miejsc zajmują kamery Canona....SONY są tylko dwie i to po SAMSUNGU !



Miarodajność ciężko się ocenia bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy ktoś nie posmarował albo nie dał paru takich kamer redaktorom. Zresztą to samo się dzieje w świecie Foto czy np. w prasie motoryzacyjnej.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

eee - o smarowaniu raczej mowy nie ma. Te same informacje i pdoobne wnioski są w całej sieci - wystarczy poszukać. A niedowiarki bez trudu znajdą takze tzw pliki surowe z poszczegolnych kamer i będą mogli przekonać się na wlasne oczy

SZREK-----
Początkujący

Dziś miałem okazje pobawić się kamerą SONY HDR--SR8 - to na rynek USA - przynajmniej z tego kraju była przywieziona.
W ręku leżała jak ulał ;) obraz nagrywany na niej oglądałem tylko na tym małym ekraniku - ładnie to wyglądało.
Poprosiłem kolegę o pokazanie mi jakiegoś materiału na TV.
Przeraziłem się !!!!!!!!!
Drzewa to plama a twarze to pijackie ryje !
Niestety nie mogłem nastroić TV.
Jakoś się przeraziłem.
W dalszej rozmowie dowiedziałem się od kolegi że obrabiane filmy i nagrane na DVD nie odbierają na wszystkich DVD. Pożyczyłem płytę DVD i udałem się do siebie - niestety tragedia.
Maglowało płytę kilkanaście sekund i to koniec. Ale się naoglądałem. :|
Poszedłem z powrotem i wsadziłem do jego DVD i po mieleniu ze 30 sekund - udało się - poszło. Jednak w dalszym ciągu trawa i drzewa to jedna i palma.
Kolega powiedział, że czasami tak się dzieje, że nie odbiera na innych DVD - co to za dziwne zjawisko ?
Może to coś nie tak ten kolega robi ale w to bardzo wątpię.
Myślę, że to jednak wina TV - a jednak nie miałem okazji pooglądać na swoim TV - na wizjerki oglądało się znakomicie - nic dodać nic ująć !
Jaki jest odpowiednik tej kamery na rynek europejski ???

A i jeszcze jedno - czy firma Sony posiada płyty z Prezentacjami nagranych kawałków z różnych kamer?. Pochwalę się, że Samsung dostarczy mi płytkę DVD z nagraniami ze swoich niektórych kamer. Jeśli Sony coś takiego posiada to proszę o kontakt - chętnie ją zamówię przed zakupem.