anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KUPIĆ KAMERĘ ????

SZREK-----
Początkujący

KUPIĆ KAMERĘ ????

Niestety nikt nie odpowiedział jaka kamera była w rękach Jasia Fasoli z filmu Wakacje Jasia Fasoli i dla tego zadam inne pytanie - jaką kamerę kupić i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie - jakie parametry.
Wiem już jedno - kamera jaką wybiorę będzie z HDD.
Mam do wydania 3 000 PLN
A może coś innego - konkurencje SONY - tylko nie Panasonic.

30 ODPOW. 30
SZREK-----
Początkujący

CS Bielsko - z tym dawaniem w łapę czy drobnych prezentów Panom redaktorom to zgadzam się w 100%. To świadczy źle a nawet bardzo źle o firmie - ale to rynek i bójka o klienta. Panowie redaktorzy z pism moto, jeżdżą na wakacje samochodem koncernu. Redaktorzy pism FOTO mają w domu kamery i aparaty - do rozdawania, bo im się w szafach nie mieści.
Sam dostałem takie urządzenie i znam zasady tego procederu a nawet miałem okazję uczestniczyć w czym takim. Dla tego, nie kupuję jednego sprzętu - zmuszano nas do pisania kłamstw marketingowych. Dla tego wolę opinię wszystkich zadowolonych jak i tych co psioczą.
Za to, co Pan poruszył na tym forum - mam wielki szacunek do Pana osoby i nisko chylę głowę.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

magia marki jednak bierze górę nad rozsądkiem :)

PS Piszę to jako posiadacz kamer zarówno sony jak i canon

SZREK-----
Początkujący

Dziś byłem w EURO AGD (niestety nie zdradzę lokalizacji - bo polubiłem sprzedawcę) i niestety powiedzieli że Sony tnie koszty aż miło i to mi się potwierdza - facet ma mi przesłać kilka sekund nagrania i zobaczymy ale z kamery JVC HD 5. Mocno poleca mi właśnie tę - bo ją ma. Oczywiście wypowiadał się o Panasonicu i nic złego nie powiedział a wręcz same pozytywy.
Sony - niestety dostało dużo negatywów - czy mam wymieniać?.
Sprzedawca miał okazję się bawić prawie wszystkimi kamerami SONY, JVC i niewielką ilością Panasonica.
Mówił, że należy zwrócić uwagę na te CCD3 to ponoć inna forma zapisu i idealna - podobna do tej co mam w swojej starej i dla tego mam taki a nie inny (dobry) zapis, ale takie dobre kamery robiło Sony - naście lat temu - bo robili dla klienteli która chciała mieć produkt a nie pieniądze wydane ;) .

Mocno podkreślał że na kasety miniDV - to jednak kaseta i ma mieszane uczucia - to zawsze kaseta. No ale kaseta to nic złego bo ja mam kasety ze swojej i już leżą z 10-15 lat i nic się nie dzieje. Jedna różnica to to, że mechanika się czasami psuje a w HDD niczego takiego już nie ma i to jest OK, jednak wystarczy upuścić i koniec - po dysku. Kaseta mało miejsca zajmuje i jest to archiwizacji a dysk 120 GB kosztuje z 150 PLN tak więc archiwizowanie tego to troszkę pomyłka i mieć w domu kilkanaście dysków to też pomyłka a do tego jeszcze dyski od leżenia psują się i po kilkunastu latach można ich nie odtworzyć. Sam wiesz że Płyty DVD - to po jakimś czasie się psują - a czasami utleniają. Tak więc pozostaje mi tylko albo Panasonic na kasetki miniDV lub JVC z twardym dyskiem - i to ta wersja HD5 - najlepsza kamera i do tego jak się uda kupić to HD3 - jest ciut, ciut lepsza.

Oczywiście nic złego nie mogę powiedzieć o kamerach Sony - bo jeszcze nie wybrałem - marudzenia ciąg dalszy 8-)

SZREK-----
Początkujący

MAM SMUTNĄ WIADOMOŚĆ :cry:
We wszystkich rankingach (Brytyjskich, Niemieckich i USA) firma Sony dostaje negatywy za swoją oszczędność i za naklejanie na produktach MADE in CHINA swojego logo - SONY.
Określane są jako produkty słabej jakości i przeznaczone dla krajów wschodniej Europy - szczególnie na kraje wschodnie w tym Polska.
Wystarczy poczytać sobie o produktach - kamerach - na stronie www.bazarcen.pl - tam są odnośniki do wszystkich liczących się pism które testują kamery.
Najlepiej wypadają kamery - CANON, PANASONIC i JVC. To smutne ale prawdziwe.
To nie pisze jedna gazeta lecz wiele i to z wielu krajów - że Sony - spadło z jakością i jest to przeznaczony sprzęt dla ludzi którzy chcą poszpanować nazwą a nie wyrobem - ale to się zmienia i marka Sony już na ulicach jest poznawana jako wyrób Mad in China.
Sony trzyma się jeszcze w produktach - TV, sprzęt HiFi, radia Samochodowe ale przy współpracy BLAUPUNKT-a.
A szkoda, wielka szkoda ! :cry:
Zachęcam do wertowania wszelkich pism i internetu w poszukiwaniu opinii na temat wyrobu jaki masz zamiar kupić - to się opłaci - mam nadzieję.
Jedyną nadzieją na udany wyrób koncernu Sony jest kamera HD5 - ona jedyna trzyma klasę i jakość - i to mnie cieszy :)

franek-----
Początkujący

Punkt widzenia zależy od punktu widzenia. Dodam że kiedyś pisma tak psioczyły na sprzęt jednej marki że w końcu producent postanowił kupić jedno z pism, od tamtego czasu dziwnie opinia o sprzęcie się zmieniła. Inna firma chcąc zyskać popularność postanowiła wydać grube pieniądze na przekonanie.... sprzedawców o słuszności sprzedaży ich produktów także się to udało. Nie będę przytaczał co za firmy ale nie chodziło ani o Sony ani o kamery.

SZREK-----
Początkujący

Oczywiście masz rację - jednak tu nie chodzi o jedno, dwa lub pięć pism jednak praktycznie 30 pism które wypowiadają się dość źle na temat kamer produkcji SONY.
Przesiedziałem całą noc w poszukiwaniu odpowiedzi na ten temat - dla czego tak Sony zostało stłamszone - źle ocenione. Odpowiedzi jest dość dużo ale głowinie psioczenie jest na produkcję made in china - coś w tym jest.
TV - Sony ocenione dość wysoko. Tak jak powiedziałem - głównie kamery zostały tak ocenione - ze względu na kiepskiej jakości materiały użyte do produkcji. Bardzo dobrze ocenione są kamery z przeszło 7 lat - wysoka ocena.
Coś jest w tym. Może jedni odpisują od drugich ale przeleciałem wiele forum na temat SONY i niestety dość mocno są krytykowane przez samych użytkowników. Coś w tym jest.
Opisują głównie problemy z jakością jak i obietnicami jakie Sony daje a tego użytkownicy nie widza - o awaryjności nie wspomnę - w tej rubryce jest tych postów najwięcej.
Nie piszę tego bo tak mi się chce - i myślę że to zły sen - ale takie są fakty.

oldguest
Początkujący

SZREK napisał(a):

Odpowiedzi jest dość dużo ale głowinie psioczenie jest na produkcję made in china - coś w tym jest.



Ale proszę mi powiedzieć konkretnie o których kamerach pan pisze. Jeśli mówimy o HD wszystkie są z Japonii. A jak ktoś kupuje kamerę sony za 800zł i myśli że to będzie cud techniki to chyba nie tędy droga?

SZREK-----
Początkujący

Proszę się wstrzymać - bo najprawdopodobniej trafiłem w zaprzyjaźnionym serwisie na bezczelną podróbkę - na częściach są napisy made in china.
Obecnie to sprawdzają odpowiednie służby.
Ale to sprawdzę i potwierdzę lub zaprzeczę !

Kamci0
Początkujący

Polecam kamerę sony dcr-sr35e nie jest dla wymagających użytkowników

SZREK-----
Początkujący

Kamci0 napisał(a):

Polecam kamerę sony dcr-sr35e nie jest dla wymagających użytkowników


Jak to rozumieć ????
Praktycznie każda jest taka sama - nakręca - ale niektóre troszkę lepiej a niektóre troszkę gorzej - ot i tajemnica !
Tyle jest testów, że głowa od tego boli.
Jednak co czasami obserwuję to, iż niektóre firmy które testowały są mocno stronnicze ! - do niektórych producentów (nie piję tu do SONY) a nawet bym tu pochwalił bo zawsze Sony jest tak po środku i jedne produkty są na 1,2,3, miejscu a czasami na ostatnich ale technicznie to nie ma znaczenia - wszystkie są podobne i można powiedzieć, że głównie wygląd ma tu znaczenie (to za grubo - powiedziane, ale tak praktycznie jest - to po testach jakie miałem okazję zrobić kamerami SONY, Panasonic, JVC, CANON !!!!!!!!). Są tak nie znaczne różnice, że nie ma to większego znaczenia !!!!! - oczywiście mówię tu o kamerach w granicach cenowych od 2000 - 3000 PLN !