anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mam kamerę i co dalej?Co kupić, co jest potrzebne?

ladycam-----
Początkujący

Mam kamerę i co dalej?Co kupić, co jest potrzebne?

w poprzednim poście napisałam o wyborze kamery. Wiem, że kamera to nie wszystko. Czego potrzebuję dalej. Załóżmy że mam już kamerę, nagrałam materiał i co? Efekt końcowy to albo nagranie na płytę, albo na pen driva, albo do netu. Jakie muszę ponieść dodatkowe koszty, żeby osiągnąć ten cel?

6 ODPOW. 6
tomekkk-----
Początkujący

Kable dostajesz z kamerą. Potrzebujesz programu, komputera i czegoś do nagrywania na płyty. Program jest dołączany do kamery, to pmb. Darmowy, prosty w obsłudze ale za to mało funkcjonalny. Bardziej skomplikowanej produkcji nie zrobisz. Ja korzystam z sony vegas. Na początku miałem wersje trial i potem kupiłem pełną. Wersja komercyjna, płatna. Za to masz świetnie rozbudowany program.

profi-----
Początkujący

Z programów warto zobaczyć sobie sony vegas i pinacle oba są bardzo dobre. Od siebie polecam jeszcze zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk twardy służący gromadzeniu nagranego przez nas materiału. Płytki, płytkami, ale tego typu zabezpieczenie się przydaje i pozwala spać spokojnie :)

ladycam-----
Początkujący

:c7 Nic mi to nie mówi. Powoli, powoli panowie :c20 Nie mam zamiaru poświęcać godziny na zabawe z filmami. Jestem zwolenniczka prostej i szybkiej obróbki (czy jak to sie nazywa :shock: ). Mam nagrany materiał na kamerę. Częśc materiału bede chciała wyciąć, inne połączyć. Później tylko nagrywanie na płytę i wysyłka do netu. Nie zamierzam kupować drogich programów.

nagdob
Początkujący

W takim razie program PMB dołączony do kamery w zupełności ci wystarczy.

profi-----
Początkujący

ladycam napisał(a):

:c7 Nic mi to nie mówi. Powoli, powoli panowie :c20 Nie mam zamiaru poświęcać godziny na zabawe z filmami. Jestem zwolenniczka prostej i szybkiej obróbki (czy jak to sie nazywa :shock: ). Mam nagrany materiał na kamerę. Częśc materiału bede chciała wyciąć, inne połączyć. Później tylko nagrywanie na płytę i wysyłka do netu. Nie zamierzam kupować drogich programów.



Te programy nie są jakoś specjalnie drogie, ale jeśli zamierzasz przeprowadzać tylko prostą obróbką to PMB powinien wystarczyć (dołączony do kamerki), jeżeli to będzie za mało to wtedy można rozejrzeć się za bardziej rozbudowanymi narzędziami.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Do tego jest już polska wersja PMB :D W tym programie możesz łatwo nagrać na płytę, skonwertować na inny format i przeprowadzić prostą obróbkę.
Większość programów udostępnia wersje trial (za darmo przez paręnaście dni - średnio 30 dni). Do tego jak rozejrzysz się, może trafisz na promocję jakiegoś programu. Czasami firmy dołączają do produktów, albo są udostępniane wersje w gazetach o tematyce foto-video.