anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

masowe konwertowanie arw na jpg

Askatras
Początkujący

masowe konwertowanie arw na jpg

witam jakim programem a najlepiej imange data lightbox/converter
konwertować zdjęcia arw z sony a450 na jpg lub jpeg wiem że ww. programami mogę konwertować ale nie masowo. A chciałbym konwertować ponad 100 zdjęć bez utraty jakości kolorów i rozdzielczości.
Pozdrawiam

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

fast stone viewer ma taką możliwość

Askatras
Początkujący

wszystko super konwertuje ale kolory są takie ``różowe``..
czy to kwestia ustawień?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Askatras napisał(a):

wszystko super konwertuje ale kolory są takie ``różowe``..
czy to kwestia ustawień?


:c7 do tej pory słyszałem o tym że ps zaróżawia zdjęcia ale może i faststone to robi ja mam tylko nieskalibrowany monitor więc ciężko mi powiedzieć jak jest :c18

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jeżeli to jednorazowa sprawa to polecam Lightroom 3,2 wersje 30 dniową :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
jznan-----
Poszukiwacz

Image Data Lightbox ma możliwość masowej konwersji.
Wczytujesz najpierw do niego pliki lub cały katalog (Create New Collection), ustawiasz widok na Thumbnails Only, zaznaczasz całość a potem Features i Output.
Można wybrać ustawienia konwersji na jpg zapisane w RAWie każdego z plików albo wcześniej stworzyć plik (w Image Data Converter), wg którego nastąpi konwersja wszystkich plików RAW na jpg.

cataris
Początkujący

Ja polecam Lightrooma (mi tam nic nie zaróżawia, podobnie jak Photoshop ;)). Jedyną jego wadą jest prędkość... Czasami mam wrażenie, że eksportuje całe wieki, ale powiedzmy, że da się wytrzymać ;).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

cataris napisał(a):

Jedyną jego wadą jest prędkość... Czasami mam wrażenie, że eksportuje całe wieki, ale powiedzmy, że da się wytrzymać ;).


ja znam inną jego wadę - cena.
Bo za kwotę 1200plnów można mieć aparat z obiektywem :c20
oczywiście jest to dobra inwestycja, ale nie dla wszystkich. Pojawił się program Adobe, umożliwiający kupno tego oprogramowania w przystępnej cenie (ok.300-400plnów) - warunek => trzeba być uczniem lub nauczycielem. Może są jeszcze jakieś warunki, ale to już na stronie producenta można sobie poczytać.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
cataris
Początkujący

kris napisał(a):


ja znam inną jego wadę - cena.


No cóż... To Adobe w końcu.
Ale jeśli ktoś chce zainwestować to może w Photoshopa CS5, tam jest wgrany Camera Raw, dokładnie ten sam, co w Lightroomie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

cataris napisał(a):

Ale jeśli ktoś chce zainwestować to może w Photoshopa CS5, tam jest wgrany Camera Raw, dokładnie ten sam, co w Lightroomie.


Sam silnik jest ten sam, ale mimo iż posiadam i Photoshopa i Lightrooma, to do RAWów wykorzystuję LR. To jest jak z samochodami - coraz częściej jest tak, że ten sam silnik jest w kilku samochodach (różnych marek np. VW => Skoda => Seat ....), ale jednak komfort jazdy jest różny w tych samochodach. Tak samo jest z PSujem - przez niego nie potrafiłem przejść na RAWy. Obrzydzał mi je. Spróbowałem LR i tak już zostało. Teraz nie wyobrażam sobie fotografować wyłącznie w JPG :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer