anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Może kamera 3D?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Może kamera 3D?

Od jakiegoś czasu mówi się o kamerach 3D. Są już dostępne dla profesjonalistów, ale takie wiążą się z wysoką ceną, skomplikowaną obsługą i jakością jaką żaden amator nie jest w stanie wykorzystać. W tamtym roku firmy przedstawiały prototypy takich kamer, jednak przez jakiś czas była cisza w tym temacie.
A tu niespodzianka. Sony kończy pracę nad kamerą 3D dla amatorów. Wiąże się to z niższą ceną niż profesjonalne, jednak poziomu na jakim będzie stałą trudno się teraz domyśleć. Zaraz po Sony premierę ma mieć Panasonic. Jednak ich systemy mają się całkowicie różnić. Panasonic pracuje nad kamerą dwuobiektywową, a Sony uważa na tańszy i efektywniejszy system jedno obiektywowej kamery - która również potrafi rejestrować obraz z lewej i prawej klatki. Ciekawe również jakie oprogramowanie będzie potrzebne do obróbki tego typu materiału. Polecam artykuł, gdzie jest więcej informacji:

http://www.pcworld.pl/news/356807/Sony. ... zdego.html" target="_blank" target="_blank

Ciekawe artykuły na ten temat również tutaj:
http://www.sony.pl/pressrelease/id/1237476724105" target="_blank" target="_blank
http://hdtvmania.pl/2009/10/02/kamera-3 ... z-240-fps/" target="_blank" target="_blank

3 ODPOW. 3
tomekkk-----
Początkujący

Pierwszy raz słyszę o kamerze 3d :D Znając życie minie sporo czasu zanim pojawią się w sprzedaży. Jeszcze na dobre nie weszły telewizory 3d. Ciekawi mnie w jakim stopniu będą nagrywane efekty 3d. Na filmach jakie widziałem efekty były widoczne na niektórych scenach. Przynajmniej tak mi się wydawało. Samemu nakręcić film 3d? Póki co dla mnie to niewiarygodne.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Również mnie to interesuje. Szukałem sampli z tego typu nagrań, ale nie mogłem znaleźć. Poza tym nawet jakbym znalazł, to nie mam telewizora czy monitora 3D... Obraz 3D powstaje przez efekt paralaksy - czyli efekt niezgodności obrazów. To co nazywamy stopniem 3D - możemy nazwać głębią paralaksy - czyli głębią niezgodności obrazów. Kamera nagrywa jednocześnie na dwóch kanałach. Teoretycznie obraz powinien być nagrywany permanentnie w 3D. Co do samych efektów, podejrzewam że będą zależały od kamerzysty i jego umiejętności. Podobnie jak w normalnych kamerach, czy aparatach. Sprzęt to tylko narzędzie w ręku operatora.

profi-----
Początkujący

tomekkk napisał(a):

Pierwszy raz słyszę o kamerze 3d :D Znając życie minie sporo czasu zanim pojawią się w sprzedaży. Jeszcze na dobre nie weszły telewizory 3d. Ciekawi mnie w jakim stopniu będą nagrywane efekty 3d. Na filmach jakie widziałem efekty były widoczne na niektórych scenach. Przynajmniej tak mi się wydawało. Samemu nakręcić film 3d? Póki co dla mnie to niewiarygodne.


W przypadku 3D nie muszą być to tylko mocno wychodzące efekty z telewizora, tylko np. sama perspektywa. Pojawienie się tego typu kamer do użytku domowego to tylko kwestia czasu, o 3D w przypadku telewizorów full hd też mówiło się jak o pieśni przyszłości jeszcze w zeszłym roku, a tu proszę co się teraz dzieje.