anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery?

dirproduction
Początkujący

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery?

Mój drugi post i to o podobnej tematyce. Jak już wspomniałem stoję przed wyborem kamery. Marki jakie wybrałem w moich rozważaniach to Canon i Sony. Widzę, że są tu osoby doświadczone, mniej doświadczone i te takie jak ja - które kupują albo kupiły kamerę.
Jak myślicie, na co uważać przy wyborze kamery? Czym się kierować? Na co zwracaliście uwagę, albo jako bardziej doświadczeni na co zwracalibyście uwagę teraz? Jest coś co was denerwuje w kamerze jaką wybraliście, albo funkcja/opcja jaką bardzo cenicie?

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
dymek-----
Początkujący

Witajcie :c37 . Czytam na forum na co zwracać uwagę przy zakupie kamery, tak więc proszę was ( doświadczonych użytkowników) o radę, ktore parametry kamery są "lepsze".

1. Przetwornik obrazu: Wielkość
- 1/2,6" CMOS
- 1/4" CMOS 4,5 mm

2. Ogniskowa:
- 6,4-64 mm
- 4,1-61,5 mm
- 2,5 – 62,5
- 2,9 – 34,8 - to jest szerokokątny obiektyw
Dlatego, że jest to obiektyw szerokokątny mamy taką różnicę przy ostatnim myślniku?

3. Średnica filtra (mm):
- 30
- 58
- 37

4. Im więsza liczba pikseli tym lepiej ?

5. Maksymalna przysłona obiektywu to będzie "f" ?:
- 1,8 – 2,2
- 1,8 – 3,4
- f/1,8 - f/3,0
- f/1,8 - f/3,2
Prawda, że im wyższa druga wartość to lepsze nagrania w ciemniejszych miejscach?

To by było na tyle, chyba, że coś mi się przypomni to napiszę :)
Pozdrawiam
Ps. Parametry spisywałem z tabelek ze stron 2 producentów.

boston-----
Początkujący

Co do pytania czwartego.
Bardziej niż o ilość pikseli chodzi o ich wielkość. Kamery full hd mają 1920 x 1080 linii a więc 2 mln pikseli, reszta to do zdjęć a ewentualnie stabilizator elektroniczny ale raczej nie w lepszych kamerach.

Co do pytania o przetwornik (1)
Przetwornik - w świecie foto wideo przyjmuje się, że czym większy przetwornik tym lepiej, choć jak napisałem powyżej może być (teoretyzując) przetwornik większy ale z dużą ilością pikseli na aparat, a znowu w innej kamerze przetwornik mniejszy ale tylko z pikselami na wideo (czyli 2mln pikseli) Więc sprawa nie jest oczywista co lepsze, bo tu sama wielkość przetwornika to za mało

Średnica filtra - 37mm, takich używałem najwięcej :), ale to moje subiektywne zdanie, bo nakładki i filtry mam najczęściej w tych rozmiarach.
A czy ma to jakieś znaczenie?

5. A dlaczego wyższa druga wartość ma oznaczać lepsze nagranie w ciemnych miejscach? Nie wydaje mi się.

2 A z tą ogniskową to by długo tłumaczyć (najlepiej obliczyć ekwiwalent dla 35mm i wtedy można porównywać). Generalnie polecam obiektywy szerokokątne w kamerach, dzięki temu zaoszczędzimy na konwerterze.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Moim zdaniem ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Bardzo często występują kombinacje parametrów. Może się okazać, że wykorzystanie jednego parametru z innym robi świetny efekt, a teoretycznie lepszego z niedopasowanym drugim, zrobi gorszy efekt... Oczywiście, nie zawsze tak musi być ;)

profile.country.pl_PL.title
dymek-----
Początkujący

Dzięki za odpowiedz, ale dalej mało wiem :c7 Tu bardziej chodzi mi o lepsze parametry do kamerowania, a nie do robienia zdjęć.

"5. A dlaczego wyższa druga wartość ma oznaczać lepsze nagranie w ciemnych miejscach? Nie wydaje mi się."
Gdzies tak przeczytałem, możliwe, że ktoś źle napisał, albo ja coś pokręciłem.

Może podam modele jakie mnie interesuja, to będzie łatwiej mi pomóc. Nie chcę wydawać majątku na kamerę, ale na początku interesowała mnie HDR-XR520VE, no ale te 4tys :shock: i moja żona...
Moje propozycje

HDR-CX305E - szerokokątna
HDR-CX520VE


Ps. Może coś innego zaproponujecie?

boston-----
Początkujący

520 (model na 2009), była "cudem" Sony i tyle. W kategorii sprzętu do 10 tyś nie znam lepszej. Świetny obraz i tyle, bardzo dobra jest tez stabilizacja obrazu.
W 2010 roku weszła 550 - nie wiele różni się od poprzedniczki, poza jednym - jest szerokokątna, a to tak naprawdę był jedyny minus 520.

Ale w 2010 masz też większy wybór bardzo dobrych tańszych kamer. Polecam model cx155. Sam zastanawiam się nad sprzętem na tegoroczne wakacje i wyjazdy (zresztą nie tylko na ten rok) i wysoce prawdopodobne ze będzie to cx155. Jeśli chcesz poczekać do lipca może sierpnia to dam ci recenzje z pierwszej ręki :).

Jeśli ktoś nie miał możliwości używać wielu kamer trudno mu zrozumieć różnicę między wydaniem 1000 zł a 4000 zł na kamery wyglądające podobnie z zewnątrz (być może jest tak w przypadku twoje żony), zapewniam jednak że różnica jest olbrzymia.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A do czego ta kamera? W jakich warunkach będziesz nagrywał? Chyba warto na te pytania odpowiedzieć, bo wiele wyjaśnią. Już wcześniej wspomniałem, mam XR520. Jest świetna pod wieloma względami. Podałeś w propozycjach CX520. Ona różni się tylko nośnikiem pamięci. XR ma hdd, CX karty pamięci. Parametry takie same. Jeśli nie miałbym kupić XR520, to na 99% wziąłbym CX520.
Tu masz porównanie tych kamer:
http://www.sony.pl/comparison/hdrxr550v ... 550veb.cen

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Od paruru dni posiadam HDR-XR350 i jestem bardzo zadowolony z bardzo dobrego obrazu.Mam też MiniDV DCR-HC94 i była to wtedy pierwsza najmniejsza kamera 3.0 Mega PIXELA z wejściem na kartę MS.Pięć lat temu zapłaciłem za nią niewiele mniej co dziś za nową.Teraz dopiero widzę różnicę co to znaczy HD.Czy ktoś wie jak nabyć promocyjnie Vegas,bo PMB jest darmowym bardzo dobrym programem,ale ma za mało możliwości.Z góry dziękuję za wiadomość.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Drobiazg, jak coś wiem to staram się pisać.
Co do Vegasa - to wpadnij do najbliższego SC i zapytaj o kartę MS z kodami pozwalającymi pobrać ten program z netu w pełnej wersji. Karty są o pojemnościach 8, 16 i chyba 32GB (piszę chyba bo tej ostatniej fizycznie nie widziałem).

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Sadam-dzięki za informację.