anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nagranie na kamerze i co dalej?

tomekkk-----
Początkujący

nagranie na kamerze i co dalej?

Pojawiła sie pierwsza dziwna sytuacja. Nagrałem parę materiałów. Wszystko ok, już zrzucone na komputer. Tylko co dalej? Nagrałem na płytę i nie działa. Odtwarzacz nie rusza, pokazuje ze nie ma płyty. Na komputerze działa, po podłaczeniu kamery do telewizora tez ok, z płyty już nie idzie...

21 ODPOW. 21
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Podaj nieco więcej szczegółów - w jakim formacie zapisywałeś, na jakiej płycie, jaki odtwarzacz itd. Będzie łatwiej znaleźć rozwiązanie.

tomekkk-----
Początkujący

Sorki. Zapisywałem w HD. Nie mam nagrywarki i odtwarzacza blu ray, ale poszło na dvd. Do telewizora mam podłączony odtwarzacz manty dvd. Wszystkie filmy odtwarza, z divixami nie ma problemu. Tu zrobił mi niespodzianke.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Materiał nagrany w HD (AVCHD) nie odtworzy się na odtwarzaczu DVD. Do tego musisz mieć odtwarzacz Blu Ray.
Jeśli chcesz odtworzyć nagrany materiał na DVD, musisz nagrać go w SD.W tym celu musisz skonwertować go na np. MPEG-2 i wypalić na płytę. Możesz to zrobić wykorzystując dołączony do kamery program PMB. Po otwarciu, jak już pliki masz widoczne w programie, zaznaczasz je, klikasz na pasku narzędzi na "Manipulate" i na "Conwert to MPEG-2.." Później wypalasz na płytę.
To rozwiązanie jest dosyć proste, ale i w efekcie prymitywne. Nie wiem czy jesteś tym zainteresowany, ale na płycie DVD w prosty sposób można też zrobić stronę tytułową, sceny do wybrania, muzyczkę - tak jak w oryginalnych filmach. Wymaga to trochę czasu, ale efekt jest zadziwiający.

tomekkk-----
Początkujący

Tyle namęczyłem się i to bez sensu. Nie no nie po to kupowałem kamere hd zeby nagrywać materiał sd. czyli najlepiej kupić odtwarzacz blu ray. jutro w pracy sprawdzę płytę, tam mam blu ray.

Zimny napisał(a):

Nie wiem czy jesteś tym zainteresowany, ale na płycie DVD w prosty sposób można też zrobić stronę tytułową, sceny do wybrania, muzyczkę - tak jak w oryginalnych filmach. Wymaga to trochę czasu, ale efekt jest zadziwiający.



Można to rozwinąć?

profi-----
Początkujący

Zimnemu chyba w tym sformułowaniu chodziło już o sam montaż materiału w odpowiednim programie, wtedy można stworzyć własne menu, scenki do wyboru, generalnie dużo zabawy, ale sprawiającej ogrom satysfakcji. Tylko znowu jest jedno, ale mianowicie do obróbki materiału HD wypadałoby mieć już w miarę dobrą konfiguracją sprzętową komputera.

boston-----
Początkujący

menu DVD to menu uruchamiane automatycznie przez odtwarzacz DVD, tym właśnie m.in. cechuje się format DVD jak i AVCHD, że mają (czy raczej mogą mieć) własne menu. PMB daje podstawowe narzędzie do menu, gdzie każdy filmik, może mieć swoją ikonkę. Zdecydowanie bogatsze w tym względzie są programy do montażu jak Pinnacle czy Vegas. najbardziej profesjonalny jest encore firmy adobe dla którego grafikę menu możemy stworzyć np w photoshopie czy adobe after effects ale to już droga zabawa.

jak może wyglądać takie menu
http://www.youtube.com/watch?v=cOtM-4bkUw4&feature=fvsr

tomekkk-----
Początkujący

Świetna sprawa z tym wejściem. Czy znacie jakieś toturiale typu step by step jak zrobic takie menu? Nawet najprostsze, byle by działało i wygladało. I jakieś darmowe programy od tego..
Kupiłem odtwarzacz bluray i płyty działają :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

To o czym mówisz specjalistycznie nazywa się authoring dvd. Jest to temat woda. Proponuję na to zrobić osobny wątek, bo tematy się pomieszają.
Tu założyłem wątek:
viewtopic.php?f=50&t=5550

robsto
Początkujący

Podłączę się do tematu.
Jak niektórzy wiedzą jestem świeżo po zakupie CX505,
jakość filmów jest REWELACYJNA.
Zależy mi na archiwizacji materiału na płytkach (taki jestem staroświecki),
na razie DVD (zakup blu-ray odroczony). Do obrabiania materiału używam Sony Vegas Pro,
do zgrania na DVD - DVD Architect Pro.
Wczoraj obrobiłem w Vegas materiał i zapisałem jako .m2ts - jakość dobra, niestety po zapisie w DVD Architectie na płytę jakość strasznie spadła.
Pytanie mam do Was,
może podpowiecie Swoje sposoby na zapis DVD by zachować najwyższą jakość.