anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nagranie na kamerze i co dalej?

tomekkk-----
Początkujący

nagranie na kamerze i co dalej?

Pojawiła sie pierwsza dziwna sytuacja. Nagrałem parę materiałów. Wszystko ok, już zrzucone na komputer. Tylko co dalej? Nagrałem na płytę i nie działa. Odtwarzacz nie rusza, pokazuje ze nie ma płyty. Na komputerze działa, po podłaczeniu kamery do telewizora tez ok, z płyty już nie idzie...

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

:( spadała bo zrobiłeś DVD , do czego używasz DVD Architekta??? na czym chcesz odtwarzać ten materiał docelowo?

1. źródło sygnału?
2. odbiornik?

robsto
Początkujący

Alcazar napisał(a):

😞 spadała bo zrobiłeś DVD , do czego używasz DVD Architekta???


Do tworzenia płyty DVD - chyba że jest opcja nagrania płyty w Vegas - czego nie odkryłem
- ok już znalazłem - ślepota nie boli ;)
ale nie widzę w Vegas możliwości robienia MENU, a w Architekcie jest.

Alcazar napisał(a):

na czym chcesz odtwarzać ten materiał docelowo?


Nie posiadam jeszcze blu-ray - więc odtwarzać będę to przez odtwarzacz DVD

Po całym wieczorze latania po forach i 3 garściach prób,
doszedłem do wniosku że archiwizacja na DVD jest uciążliwa.
Nie znalazłem dobrego pomysłu na zapis w dobrej jakości
i żeby czytało to później KAŻDE DVD.
Widzę że trzeba nastawić się na odtwarzanie w blu-ray
i nagrywanie w HD na DVD lub przyszłościowo na blu-rayu.

robsto
Początkujący

Znowu mam pytania,
jak robiłem nagranie DVD mogłem sobie zrobić MENU i powrzucać kilka filmów.
A co z menu w Vegas jak robię zapis płytki blu-ray?
Nie zauważyłem opcji robienia menu i zagrywania kilku filmów.
Czy można tak zapisać tylko jeden film?
Czy może w PMB jest możliwość menu i wielu plików przy zapisie HD?

Przy okazji z innej beczki - czy możecie polecić konkretny model odtwarzacz Blu-ray za rozsądne pieniądze z przeznaczeniem przede wszystkim do odtwarzania materiału z kameryHD.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

PMB umożliwia zapisanie na płycie DVD kilku filmów (tyle ile się na niej zmieści) w formacie AVCHD i zrobienie prostego menu - nadajesz tytuł płycie, kolor tła, kolor i format czcionek. Możesz również zmieniać tytuły poszczególnych filmików, które są traktowane jako rozdziały.
Vegasa nie używałem - więc nie pomogę.
Co do odtwarzacza - to spokojnie wystarczy (do tych celów o których piszesz) BDP-S360. Możesz również nabyć nowszy model BDP-S370 posiadający złącze USB umożliwiające odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki z przenośnych pamięci (sformatowanych w systemie FAT32).

robsto
Początkujący

Dzięki WIELKIE sadam za info,

Jeszcze tylko potrzebuję informacji od bardziej doświadczonych w Vegasie jak tam z MUNU i wieloplikowość z materiałem HD :c2

nagdob
Początkujący

Ciekawy jestem, czy ten nowy BDP-S370, który może odtwarzać struktury AVCHD z dysku po USB, ma możliwość odtwarzania tych struktur zapisanych pod inną nazwą niż AVCHD. Chodzi mi, czy zawsze folder, w którym zapisana jest struktura musi mieć nazwę "AVCHD", czy może być inna nazwa np. "Film z wakacji" a wewnątrz tego katalogu odpowiednie katalogi i pliki, jak w strukturze AVCHD?

tomekkk-----
Początkujący

Mam triala vegas i nie widziałem tam możliwości tworzenia menu i nagrywania płyt. Do tego uzywam DVD architekta. Jakość może spadać gdy renderujesz raz w vegasie i później architekt sam renderuje. Przy każdym renderowaniu jest strata jakości. Do tego wypada dobierać kodeki. W architekcie jest prościej, bo jest mniejszy wybór możliwości. bitrate i niektóre parametry potrafi dobrać sam.
Jak kupowałem kamerę hd też nie miałem odtwarzacza bluray. Pierwsze płyty i niestety dvd Manty nie czytało. Na forum namówili mnie na zakup s370 która nei kosztuje dużo i czyta płyty z avchd. Jednak na płytę avchd wchodzi mało materiału. Żeby weszło więcej trzeba kupić nagrywarkę bluray i nagrywać na płyty bluray. Koszt większy, za to jakość na najwyższym poziomie.
Drugim moim sposobem jest nagrywanie w formatach mpeg, mpeg2 i na dvd. Jakość jest gorsza, za to wychodzi taniej.
Pytanie jest takie, czy warto oszczędzać na jakości, czy nie? Doszedłem do wniosku, że ważne filmy nagrywam w avchd. Póki co nie mam jeszcze nagrywarki bluray, więc nagrywam na dvd. Jeśli film jest większy, chomikuje na twardym dysku i czekam na odpowiedni moment po zakupie nagrywarki :c34
odtwarzacz s370 czyta avchd po usb, nie czyta po dlna.

robsto
Początkujący

tomekkk napisał(a):

Mam triala vegas i nie widziałem tam możliwości tworzenia menu i nagrywania płyt.



Już wiem - w Vegas nie ma takiej opcji.

tomekkk napisał(a):

Do tego uzywam DVD architekta. Jakość może spadać gdy renderujesz raz w vegasie i później architekt sam renderuje. Przy każdym renderowaniu jest strata jakości. Do tego wypada dobierać kodeki. W architekcie jest prościej, bo jest mniejszy wybór możliwości. bitrate i niektóre parametry potrafi dobrać sam.



Ok, jasne - ale jeśli chcesz obrobić materiał to i tak musisz to zrobić i zrenderować w Vegasie - czyli dwa razy. Tylko w przypadku zapisu czystego materiału masz jedno renderowanie w Architekcie.

tomekkk napisał(a):

Pytanie jest takie, czy warto oszczędzać na jakości, czy nie? Doszedłem do wniosku, że ważne filmy nagrywam w avchd.


Zgadzam się z Tobą - uważam że po to kupuje się kamerę HD by potem oglądać materiały w najlepszej jakości.

Przy okazji - jaki dokładnie wybierasz format w Vegas jak zapisujesz materiał w HD?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ja nie zgrywam materiałów w AVCHD na płyty. Za dużo zajmują, musiałbym nagrać kilka płyt DVD na materiał. Krótkie klipy jak najbardziej, ale mam ich mało. Póki co przeprowadzam selekcję materiałów i archiwizuje na komputerze, a część na kamerze.

robsto napisał(a):

Przy okazji - jaki dokładnie wybierasz format w Vegas jak zapisujesz materiał w HD?


Z tego co się orientuję, to format i kodeki mogą się różnić w zależności od tego na jak i gdzie chcesz wykorzystać materiał. Będziesz miał inne ustawienia gdy materiał HD będzie przygotowany do wysłania na serwis typu YouTube, inny gdy na kompie i inny na płytę. Do czego chcesz wykorzystać materiał?

robsto
Początkujący

Zakupiłem blu-raya S370 i wpadłem na pomysł
że super rozwiązaniem będzie zakup zewnętrznego dysku
i odtwarzanie materiału z kamery z dysku przez USB.
Pomysł wdrożyłem i niestety materiał się po kilku minutach przycina.
Zmiana dysku na drugi nie pomogła.
Co gorsza po zgraniu na płytę - też się tnie,
więc wnioskuję że coś nie tak jest z blu-rayem.

Natomiast mam do Was pytanie,
czy ktoś próbował już takiego rozwiązania
z blu-ray i HDD przez USB?